Strona 1 z 2

Szkoła i dzieci

: 02 sty 2018, 09:07
autor: Paszczak
Cześć! Jak myślicie czy tablet nadaje się się aby być produktywnym przyrządem w codziennych lekcjach ucznia? Nasze dzieci często grają w programy myślę nad tym czy tego nie wykorzystać :) Ciekawie o tym piszą na stronie: http://www.asib.pl/2017/08/24/squla-sku ... ukacyjnej/

Re: Szkoła i dzieci

: 03 lut 2018, 00:19
autor: jjusti18
A wiecie jaką szkołę wybrać dla swojego dziecka? Jeżeli chodzi o mnie to nie do końca wiem czym się sugerować? Dlatego planuję na początek przeczytać sobie ten artykuł http://bizneswiki.pl/jak-wybrac-szkole/ .

Re: Szkoła i dzieci

: 06 lut 2018, 20:06
autor: hektorka
Oprócz szkoły ja stawiam też na rozwój innych stron u dzieci takich jak zdolności manualne oraz zmysł artystyczny. Zapisałam je na ciekawe Lublin zajęcia dla dzieci, na których uczyły się m.in. Szydełkowania czy wyrabiania mydła.

Re: Szkoła i dzieci

: 29 maja 2018, 21:59
autor: Lara
Ja już przygotowuje się na nowy rok szkolny, chociaż ten się jeszcze nie skończył. Wiem, że kupując teraz można natknąć się na rabaty, a poza tym odciążę się od kosztów sierpniowych. Myślałam aby zamówić parę podręczników w taniejksiazce > http://www.taniaksiazka.pl/podreczniki-c-313.html bo jak sama nazwa wskazuje mają na prawdę tanie książki, dlatego myślę, że tam najbardziej opłacalne będą zakupy. A co wy o tym sądzicie ?

Re: Szkoła i dzieci

: 01 cze 2018, 08:55
autor: opusia90
Jest wiele ciekawych aplikacji na tablet, które można wykorzystać w edukacji ale uważam, że trzeba do tego podchodzić z rozsądkiem. A co do szkoły to warto wybrać taką, w której dziecko poza nauką będzie też miało okazję rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Moja córka uczęszcza do szkoły Tevizja (na warszawskiej Ochocie). Oferują wysoki poziom i szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych.

Re: Szkoła i dzieci

: 10 cze 2018, 22:54
autor: asia3939
Mnie aktualnie zastanawia prywatna szkoła podstawowa http://szkola-mentis.edu.pl/ dla moim dzieci. Czytałam na ich temat pozytywne opinie i wydaje mi się, że moje dzieciaki dobrze by się tam uczyły.

Re: Szkoła i dzieci

: 11 cze 2018, 18:34
autor: Rafkop
A czy myślicie, że nauka w domu to dobre rozwiązanie?

Re: Szkoła i dzieci

: 15 cze 2018, 10:50
autor: Tymoteusz1
To bardzo ważny wybór, więc nie powinno się go bagatelizować. Pamiętajcie, że jeśli wybierzecie odpowiednią szkołę i przedszkole, to Wasze dzieciaki będą dobrze przygotowane do dalszej edukacji. Na pewno warto sprawdzić Academy Internetional w http://pl.academyinternational.pl/przedszkole-zoliborz/ To sprawdzona placówka, w której zajęcia prowadzone są w sposób kreatywny i interesujący dla maluchów.

Re: Szkoła i dzieci

: 12 lip 2018, 09:26
autor: opusia90
Każdy rodzic pręddzej czy pozniej stanie przed takim wyborem :) Ja szukałam prawie rok ale ostatecznie udało się wybrać miejsce idealne - szkołę Podstawową Towarzystwa Edukacyjnego Vizja. Mają swoje placówki w Warszawie i Gdańsku. Wysoki poziom nauczania, duża ilość zajęć dodatkowych ( większość w ramach czesnego ). Kameralne klasy, indywidualne podejście do ucznia.

Re: Szkoła i dzieci

: 02 sie 2018, 09:38
autor: Kythertan
Powiedzcie mi co sądzicie o kółkach teatralnych w szkołach? Ja ostatnio troche o tym poczytałam chociażby tutaj http://timessquare.com.pl/ i muszę wam powiedzieć, że bardzo chciałabym aby moje dziecko w czymś takim uczestniczyło. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Re: Szkoła i dzieci

: 03 sie 2018, 16:45
autor: monika1234
Ja myślę już o czymś takim, jak egzamin ósmoklasisty po to, aby moje dziecko mogło się do niego świetnie przygotować. Zastanawiam się nad kursem, który przygotuje na egzamin ósmoklasisty, ale jeszcze do końca nie wiem, w jakim trybie taki kurs wybrać.

Re: Szkoła i dzieci

: 05 sie 2018, 08:53
autor: morelka23
Ja teraz jestem w trakcie kompletowania artykułów szkolnych dla mojej córki i wiele ofert jak np na tornister sprawdzam tutaj https://www.ceneo.pl/oferty/tornister-d ... zoklasisty na Ceneo. Jest tutaj naprawdę bardzo duży wybór w artykułach na które warto zwrócić uwagę. Dzięki temu że jest to dosć dobra porównywarka, ofert jest tu co nie miara. Warto się zapoznać i przewertować troche ofert.

Re: Szkoła i dzieci

: 06 sie 2018, 18:39
autor: Pomidorek
Rzeczywiście jest to bardzo ważne, dobrze że się tym dzielicie

Re: Szkoła i dzieci

: 14 sie 2018, 14:08
autor: jackwelss39
O prawidłowy rozwój dziecka warto zadbać już przed wysłaniem go do szkoły. Są odpowiednie zabawki edukacyjne, dzięki którym wasze dzieci szybciej nauczą się liczyć, nazw kolorów, czy też zwierząt i wielu innych rzeczy. Ja to właśnie stawiam na takie rozwiazania i staram się zawsze coś fajnego wybrać dla moich maluszków w sklepie Nodik Ostatnio trafiłam na bardzo fajnego pluszaka mówiącego. Też specjalne maty interaktywne potrafią bardzo fajnie podziałać na wyobraźnie i czynności motoryczne dzieci

Re: Szkoła i dzieci

: 21 sie 2018, 22:57
autor: kinia744
To prawda - kupując odpowiednie zabawki można znacznie rozwinąć kreatywność dziecka. Gdybyście poszukiwali sklepu internetowego specjalizującego się w sprzedaży tego typu produktów, zajrzyjcie do https://toysfun.pl/product-pol-4313-Zab ... remki.html a gwarantuję, że znajdziecie w nim wszystko, czego potrzebujecie...

Re: Szkoła i dzieci

: 23 sie 2018, 20:42
autor: ZosiaJan
Ja jestem na etapie szukania odpowiedniego kursu i nauki malarstwa dla mojego dziecka. Jednak wszystkie kursy, które znajduje są tylko i wyłącznie dla dorosłych. Jedyne co znalazłam to https://sealart.pl/kurs-malarstwa-akwareli/ i wydaje mi się, że na tym poprzestanę szukać.

Re: Szkoła i dzieci

: 27 sie 2018, 17:50
autor: tola299
Super oferte teatru dla dzieci znajdziecie na http://www.teatrmalegowidza.pl/pl/spekt ... /warsztaty, polecam serdecznie .

Re: Szkoła i dzieci

: 28 sie 2018, 20:03
autor: arielka
Ja na stronie https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-nnw znalazłam ciekawy materiał poradnikowy dotyczący ubezpieczenia dzieci od nieszczęśliwych wypadków, jak i odszkodowań. Ten materiał poradnikowy zawiera wiele cennych informacji i porad. Naprawdę warto zapoznać się z jego treścią.

Re: Szkoła i dzieci

: 06 wrz 2018, 16:40
autor: doriska
Teraz temat szkoły ponownie powraca po wakacjach, dlatego dobrze jest rozeznać się jeśli chodzi o rzeczy potrzebne dziecku podczas edukacji ;) Ja ostatnio porównywałam ceny zakreślaczy na stronie https://m.ceneo.pl/oferty/zakreslacze-stabilo-pastelowe i szczerze mówiąc bardzo fajne rozwiązanie. Nie zdawałam sobie sprawy, że ceny nawet takich rzeczy można sprawdzić

Re: Szkoła i dzieci

: 11 wrz 2018, 09:08
autor: Miki
A są tu może na forum, rodzice przedszkolaków? Bo ja jestem w radzie rodziców i planujemy trochę doposażyć nasze przedszkole. Mnie bardzo podobają się zabawki rozwijające małą motorykę - o tego typu rzeczy - https://www.mojebambino.pl/950-przedszk ... a-motoryka. Podobno wszelkie zabawy z małej motorki, bardzo pozytywnie wpływają także na rozwój mowy u maluchów, a z tego co widzę, to jeszcze sporo 3-latków w przedszkolu ma z mową problem. Czy myślicie, że takie zabawki to faktycznie dobry pomysł?

Re: Szkoła i dzieci

: 19 wrz 2018, 15:29
autor: exodus
Ja od dawna uwważam, że znacznie lepsze są szkoły niepubliczne. Przykładowo Niepubliczna Szkola Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie stawwia bardzo mocno na pracę z dziećmi, różne zajęcia dodatkowe, naukę języków wobcych. Podejście nauczycieli jest ludzkie, dlatego osobiście uważam, że warto płacić za takie szkoły.

Re: Szkoła i dzieci

: 19 wrz 2018, 18:57
autor: xKubix
Nie jest to zły pomysł, ponieważ jest wiele edukacyjnych aplikacji na tablet, aczkolwiek u mojego Marcinka poprzez korzystanie z tabletu w złej pozycji doszło do nieuleczalnej wady kręgosłupa i to jest największa wada.

Re: Szkoła i dzieci

: 04 paź 2018, 11:01
autor: lee Yuu
Ja pracuje w szkole od wielu lat, ostatnio znalazłam pewien portal z wieloma ciekawymi artykułami dla pedagogów https://epedagogika.pl/ksztalcenie-i-wy ... -2647.html Chce pokazać ten artykuł naszemy dyrektorowi bo zawsze miał z tym trudności. Wiele ciekawych rzeczy sie dowiedziałam z tego portalu, pomógł mi przede wszystkim w pracy z dzieckiem z problemami integracyjnymi.

Re: Szkoła i dzieci

: 10 paź 2018, 13:01
autor: frizi5
Taka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie jest dobra. My zdecydowalismy sie wlasnie na taka dla naszych dzieci. Prywatne szkoly na pewno sa bardzo dobre, maja dobrych nauczycieli i fajne warunki. Moze wlasnie taka szkole wybrac?

Re: Szkoła i dzieci

: 16 paź 2018, 20:25
autor: Blondyna22
Co do szkoły naszych dzieci, to warto będzie ćwiczyc z nimi wymowę z takimi ksiażkami jak te tutaj https://www.eduksiegarnia.pl/literatura-logopedyczna Co raz wiecej dzieci miewa problemy logopedyczne z wymową i warto zwracać na ten problem szczególną uwagę. Polecam wam ćwiczenie z dzieckiem w domu ponieważ błędem jest zrzucanie obowiązku nauki tylko na placówke.