Najlepsze nożyczki dla mańkuta

Awatar użytkownika
Angelina_29
Amator
Amator

Najlepsze nożyczki dla mańkuta

Post autor: Angelina_29 » 05 maja 2010, 10:38

Witam,

Jakie polecilibyście nożyczki dla mańkuta? Kiedyś kupowałam w Anglii, ale drogo jest przez funta, coś sensownego można dostać?

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Re: Najlepsze nożyczki dla mańkuta

Post autor: Selective » 03 lis 2010, 17:11

Nie używaj tego określenia,bo przez wielu nie jest do końca akceptowane,w tym również przeze mnie :) O wiele ładniej i lepiej brzmi leworęczni. A co do nożyczek,to wydaje mi sie,że warto szukać w dobrych sklepach internetowych,ale cena też będzie wyższa. Nie jestem leworęczna,więc tyle mogę podpowiedzieć.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 17 lis 2010, 14:03

Tak. Wydaje mi się, że to nonsens - jednak rzeczywiście nożyczki dla leworęcznych są zawsze droższe. Nie da się tego przeskoczyć. Możesz poszukać nożyczek o klasycznej (symetrycznej) budowie. Wtedy nie ma znaczenia w której ręce je trzymasz. Problem jest oczywiście z jednostronnymi degażówkami.
Z bardziej znanych marek to na pewno Jaguar. Ja spotkałem się z nożyczkami Kiepe i Hikato. Najlepiej sprawdzić w sklepie dla fryzjerów (a potem zamówić na allego :lol: )
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 30 lis 2010, 14:21

Prawda,zapomniałam o nożyczkach symetrycznych,które o wiele łatwiej dostac niż specjalistyczne nożyczki dla leworęcznych. Oprócz allegro,zapraszam jeszcze do mojego sklepu. Może znajdziesz coś dla siebie ;)

barber
Laik
Laik

Post autor: barber » 18 lut 2011, 01:17

Polecam firmę Passion oraz Osaka-nożyczki japońskie z prężnie rozwijającej się firmy Dowa International.
www.dowa-international.co.uk
Przykład: Osaka Lefty super ergo:
-niesamowita ergonomia
-super ostre
-miękka stop stali-raczej do kreatywnej pracy niż do cieniowania na grzebieniu( ze względu na miękkosć materiału)
Firma wysyła nożyczki także do Polski
polecam!

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 24 lut 2011, 12:31

Szczerze mówiąc to pierwsze słsyze o tej firmie.. Możecie o niej coś powiedzieć? Będę wdzieczna za każdą opinię, a to na pewno przyda się także inny forumowiczom.

barber
Laik
Laik

Post autor: barber » 26 lut 2011, 19:15

Z firmą Dowa, jak i z marką Passion, Osaka ,Kyoto i Yasaka można się zapoznać na w/w stronie .
Powyższe marki o ile mi wiadomo nie są znane w Polsce,ponieważ jak już wspomniałem dopiero się rozwijają.
Jeśli ktoś chce to może przy okazji wypadu na wyspy zajrzeć do ich siedziby :) ( bilety są tanie-dziś wszyscy latają do i z UK)
W pazdzierniku odbywa sie impreza pt: Salon International 2011 w Londynie.Będa tam jak co roku wszyscy liczący się wystawcy z całego świata,a w kwestii japońskich nożyczek to doskonałe miejsce do zakupu jak i dopasowania własciwego modelu.Wiem,że to i może wielkie halo lecieć do Anglii na targi fryzjerskie,ale setki wystawców( w Polsce w Poznaniu lub Katowicach niewielki procent,praktycznie brak nowoczesnych nożyczek ..),najlepsi fryzjerzy na świecie(w tym także z Polski) oraz niezwykli ludzie!
Troche zboczyłem z tematu...
pozdrawiam

barber
Laik
Laik

Post autor: barber » 26 lut 2011, 19:20

a co do postu Administratora:
nożyczki dla leworęcznych są odbiciem lustrzanym wersji praworęcznej-mam na myśli symetryczne,choć i najcześciej niesymetryczne.
Czyli łopatologicznie wyjaśniam,że praworeczne nie tną w lewej ręce i na odwrót-można spróbować we własnym zakresie:)

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 28 lut 2011, 08:38

Oczywiście Administrator zdaje sobie z tego sprawę - ale starałem się podać praktyczne rady a nie wmawiać ludziom, że skazani są tylko na drogie odpowiedniki.

Kilka razy miałem w ręce nożyczki symetryczne które dodatkowo miały możliwość wkręcenia podpórki na palec z jednej i z drugiej strony. I tutaj nie było żadnego problemu. Z degażówkami jest trochę gorzej (choć nie widziałem dwustronnych (podwójnie degażujących?!))
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

barber
Laik
Laik

Post autor: barber » 03 mar 2011, 16:03

Ależ jest wiele degażówek obustronnie ząbkowanych,jednakże coraz rzadziej są one symetrycznie ząbkowane,dla przykładu ponownie wspomnę Dowę( chyba powinni mi odpalić procent z zysku za reklamę),ostatnio kiedy byłem w ich siedzibie miałem okazję testować obustronne degażówki i były świetne,choć ostrza różniły się jedno od drugiego.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 04 mar 2011, 23:22

Nie wykluczone że tak robią ;)

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 22 kwie 2011, 11:46

Teraz także w naszym sklepie weszło kilka nowości,wiec mam nadzieję uzyskać od Was opinię na ich temat,chodzi również o nożyczki dla osób leworęcznych. Zapraszam na naszą stronę oraz do komentowania.

NajMyrtle98
Laik
Laik

Post autor: NajMyrtle98 » 06 lut 2014, 14:03

Dzięki chętnie skorzystam, bo własnie czegoś szukałem.

O mnie i o świecie na blogu https://karolrucicki.wordpress.com/2015 ... a-wynajem/ - poczytaj.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 15:36 przez NajMyrtle98, łącznie zmieniany 1 raz.

MellisaEVIL96
Laik
Laik

Post autor: MellisaEVIL96 » 07 lut 2014, 15:24

W ogóle bardzo ciekawy temat. Mam ten sam problem :)

iTaylor77
Laik
Laik

Post autor: iTaylor77 » 14 lut 2014, 14:35

Muszę przejrzeć oferte dzieki za informacje

domekback1
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: domekback1 » 19 sie 2015, 11:54

Nożyczki leworęczne są bardzo pomocne dla mańkutów, ulatwiają codzienną pracę. Myślę, że najszybciej znajdziesz coś na allegro.
Zorganizowano szkolenia bhp consulting dla pracowników - http://szkoleniebhp.com.pl/

Awatar użytkownika
paulisa
Laik
Laik

Post autor: paulisa » 08 wrz 2015, 12:36

Nie są aż takie drogie, a ile wygody dają leworęcznym ;)
W modzie nie chodzi o spoglądanie wstecz. Moda zawsze opiera się na patrzeniu naprzód - Anna Wintour restauracja poznań

kasia.1
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: kasia.1 » 02 lis 2015, 14:15

Nie wiem jaka cena Cię usatysfakcjonuje, ale tu masz pełen wybór: http://www.sklep.silog.pl/produkty/sprz ... ych,2,4813. No i to Jaguary, więc marka też trochę musi kosztować ale posłużą Ci na długo :)

uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: uRadka_pl » 06 lis 2015, 12:28

W zasadzie nie ma aż tak dużego znaczenia czy będą to nożyczki dla osoby lewo czy praworęcznej,abyśmy mogli w 100% doradzić sprecyzuj budżet,bo ceny tych profesjonalnych nożyczek sięgają nawet 200-30zł.

panczo
Amator
Amator

Post autor: panczo » 13 sty 2017, 09:43

W zasadzie wszystkie narzędzia fryzjerskie jakie wchodzą w grę, mam tutaj - http://www.pro-sprzet.pl/
I ogólnie radzę szukać takich rozwiązań internetowo - wybór jest zdecydowanie najlepszy.

EdekZgredek
Amator
Amator

Post autor: EdekZgredek » 24 lut 2017, 08:44

Znajomy korzysta z Osaka i jest bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
tompo
Laik
Laik

Post autor: tompo » 28 cze 2018, 15:07

Niezwykle interesujące porady! Dzięki wielkie, na pewno mi się przydadzą :)
Robak się lęgnie i w bujnym kwiecie

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków