Proszę o pomoc: BaByliss czy Farouk CHI na mokro???

aniajestfajna
Laik
Laik

Proszę o pomoc: BaByliss czy Farouk CHI na mokro???

Post autor: aniajestfajna » 02 gru 2011, 19:35

Witam,

Proszę o wszelkie spostrzeżenia. Planuję zakup prostownicy do włosów, wstępnie natknęłam się w internecie na dwa ciekawe modele:
http://www.hairstore.pl/BaByliss_PRO_Sl ... E-926.html
http://www.hairstore.pl/Farouk_CHI_Wet_ ... -1542.html

Druga z nich jest do prostowania włosów mokrych i tutaj moje pytanie, czy prostowanie włosów na mokro bardziej je osłabia ?? Włosy myję codziennie, suszę suszarką, prostuję co kilka dni, więc z jednej strony jest to dla mnie dobre rozwiązanie, bo tracę połowe mniej czasu, ale obawiam się, czy nie stracę przez to połowy włosów.

Dodam, że rok temu robiłam delikatną trwałą, mam włosy do ramion, a od połowy są one "falowane", napuszone i ciężkie do ułożenia, więc zależy mi na ładnym efekcie prostowania.

Proszę o profesjonalną pomoc, ocenę tych prostownic, bądź propozycję innych super ekstra sprzęciorów ;)

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam, Ania

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: Proszę o pomoc: BaByliss czy Farouk CHI na mokro???

Post autor: Lisek_1 » 06 gru 2011, 22:33

Moim apelem jest by nigdy nie prostować włosów na mokro!
Prostowanie parą również nie jest zalecane więc zapomnij o drugiej opcji. Gorąco powoduje otwarcie łusek włosa, wilgoć wnika głębiej a sam proces prostowania powoduje zagotowanie się wody wewnątrz włosa. Sama pomyśl co się dzieje ze strukturą włosa.

Babyliss jest ok polecam! Zresztą Chi też nie puszcza kiepskich sprzętów ale ten pomysł im się nie udał.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

aniajestfajna
Laik
Laik

Post autor: aniajestfajna » 07 gru 2011, 00:01

Faktycznie, dramatycznie zabrzmiał opis tego procesu.. Miałam nadzieję, że sprzęt wyżej wymienionej firmy, jest na tyle dopracowany, że nie ma się czego obawiać, ale zdam się na opinie profesjonalisty ;) Jeśli ktoś ewentualnie ma jakieś uwagi co do wyżej wymienionych żelazek, bądź ma do zaproponowania jakiś ciekawszy model, to również byłabym wdzięczna...

Dziękuję bardzo za pomoc,
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 09 gru 2011, 14:07

Faktycznie technologicznie nie ma tutaj nic do zarzucenia. Chodzi o samo założenie prostowania wilgotnych włosów.
To tak naprawdę tylko fajnie wygląda np na pokazach fryzjerskich gdzie gorąca prostownica idzie zaraz po tonie lakieru albo co gorsza żelu na bazie wody. Kłęby dymu, nonszalanckie ruchy. Wielkie Show.

Nawet babyliss wypuścił kilka modeli WET - gdy zarzucono francuzom że to szkodzi włosom poszli krok dalej i wypuścili prostownicę do której wlewało się specjalne olejki i z tego co mi wiadomo to raczej się nie przyjęła. Zresztą kupowanie naboi do prostownicy chyba się nikomu nie spodobało.
:lol:
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków