efalock, ermila czy jaguar

isa
Laik
Laik

efalock, ermila czy jaguar

Post autor: isa » 23 gru 2011, 18:21

Witam
Chce kupic prostownice w cenie do 200zł.
Zastanawiam się nad czterema modelami tj:
1.Efalock Flat Fire
2.Ermila Magic Straight
3.Jaguar ST500
4.Moser Eleganza Staright

Mam włosy cienkie, sięgające do brody. Wydaje mi się ze płytyki flat finger mogą być zbyt długie dla moich włosów ponieważ maja 12 cm ( czy nie ma to wiekszego znaczenia?),prostownica nie posiada również jonizacji. MA płytki wykonane w technologi nano-silver-titanium i podczerwień.
Ermila posiada płytki turmalinowo- tytanowe natomiast jaguar i moser ceramiczno- turmalihnowe. Bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: efalock, ermila czy jaguar

Post autor: Lisek_1 » 23 gru 2011, 18:56

1.Efalock Flat Fire - długość płytek na pewno nie będzie ci przeszkadzać większym problemem będzie z czasem to, że płytki nie będą się schodzić równo. Nie jestem przekonany do tej marki - wprawdzie reklamuje się jako profesjonalny sprzęt ale ja odnoszę wrażenie, że z tym designem i jakością bliżej mu jednak do marketu.
2.Ermila Magic Straight - nowy model - opis jak przy moserze- pamiętaj, że MOSER, ERMILA i WAHL to tak naprawdę ten sam producent.
3.Jaguar ST500 - najzwyklejsza prostownica dobrej jakości - troszkę droga ale to już wina dystrybutorów.
4.Moser Eleganza Staright - nowy model - jeżeli jest choć w połowie tak dobry jak jego poprzednik to może być niezły hit. Marka bardzo solidna i to bez względu czy produkt wyszedł z niemieckiej czy z węgierskiej fabryki.

Pamiętaj, że wygląd prostownicy o niczym nie świadczy - jeżeli chodzi o jaguara to połowę tańszym rozwiązaniem będzie Wahl Cutek a jakością na pewno nie ustępuje.
Ja wybrałbym z podanych ermilę albo mosera mimo iż tych konkretnie modeli nie miałem w ręce.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

isa
Laik
Laik

Post autor: isa » 23 gru 2011, 19:21

a jeśli chodzi o płytki lepsze będą ceramiczno -turmalinowe czy turmalinowo-tyatnowe? czy w przypadku tych modeli ma to znaczenia?

isa
Laik
Laik

Post autor: isa » 23 gru 2011, 20:49

Jeszcze jedno pytanie prostownica Ermila Magic Straight ma regulacje czterostopniową zaczynającą się od 160 stopni. Czy temperatura 160 stopni nie jest za wysoka do włosów cienkich ?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 26 gru 2011, 21:25

isa pisze:a jeśli chodzi o płytki lepsze będą ceramiczno -turmalinowe czy turmalinowo-tyatnowe? czy w przypadku tych modeli ma to znaczenia?
Turmalin ma właściwości wytwarzania pod wpływem ciepła jonizacji. Jest zatopiony w ceramice co powoduje, że możliwe jest uzyskanie niezwykle gładkiej powierzchni, która niszczy znacznie mniej włosy.
Dodatek tytanu ma natomiast polepszyć wytrzymałość płytek ceramicznych. Nie widziałem jeszcze w pełni tytanowych płytek - zapewne dlatego, że jest to cholernie drogie. Ceramika jest bardzo krucha i kompozyt z dodatkiem tytanu poprawia jej właściwości mechaniczne.
Dla przeciętnego użytkownika dodatek tytanu nie ma żadnego znaczenia. Jeśli będziesz dbać o płytki to ceramika w zupełności wystarczy.

Widziałem wiele zniszczonych prostownic zarówno z powłoką ceramiczną jak i tytanową więc żadne nie są niezniszczalne.
isa pisze:Jeszcze jedno pytanie prostownica Ermila Magic Straight ma regulacje czterostopniową zaczynającą się od 160 stopni. Czy temperatura 160 stopni nie jest za wysoka do włosów cienkich ?
Producenci twierdzą że włosy cienkie należy prostować właśnie taką temperaturą. Ja uważam że regulacja powstała raczej w celu użycia prostownicy na włosach sztucznych. Ci sami twierdzą, że włosy typu afrykańskiego należy prostować przy temperaturze 230 stopni.
Z doświadczenia wielu fryzjerów wynika, że optymalną temperaturą jest 200 stopni. Dlatego nie jestem zwolennikiem używania regulacji. Dlaczego ?? Ponieważ jeżeli prostownica ma wyższą temperaturę niż 200 stopni następuje degradacja keratyny i włos może łatwiej wyprostowany na pewno zostaje zniszczony (podniszczony). Włos w najlepszym wypadku się topi albo po-prostu zwęgla. Niższa temperatura natomiast powoduje, że włosy należy prostować kilkukrotnie a to siłą rzeczy powoduje większe zniszczenia.
Dlatego dobra prostownica powinna wyprostować włosy przy pierwszym pociągnięciu. Jeżeli masz włosy cienkie przejedz po nich szybciej. Skrócisz czas ekspozycji na temperaturę i ochronisz włosy.

W niektórych sklepach sprzedawcy pozwalają włączyć i spróbować klientowi jak dany sprzęt działa. Sprzedający kiepski sprzęt na pewno tego nie zrobi.

Nie zapomnij również o kosmetykach chroniących włos przed temperaturą. Nie będę się rozwodził nad wyższością jednych preparatów nad drugimi ale warto ich używać!
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków