Suszarka jonizująca

Wizaż
Amator
Amator

Suszarka jonizująca

Post autor: Wizaż » 03 cze 2010, 16:09

Czy ktoś z Was używa jonizującej suszarki? Czy warto sobie taką kupić? Jakiej firmy byście polecili? Chciałam kupić Lechera, ale widziałam na allegro, że można kupić taniej innych firm...

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Re: Suszarka jonizująca

Post autor: Masmix » 04 cze 2010, 21:28

Ja mam Świetną suszarkę firmy babyliss. Ma aż dwa generatory jonów. Doskonale działa świetnie jonizuje włosy. Bardzo polecam.
Oczywiście jonizacja nie jest aż tak ważna, a ilość powietrza i zimny nawiew. Moja dmucha 110km/h i używam jej zamiast ręcznika :lol: .

Sądzę że równie dobre są z Mosera - siostra ma i też jest hepi ale jej jest trochę większa więc i mniej wygodna. Po takiej jonizacji użytej wraz z zimnym nawiewem niektórzy nie muszą nawet włosów prostować. Włosy bez użycia dodatkowych preparatów są bardziej gładkie i błyszczące.
Polecam.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 05 cze 2010, 05:21

ile Twoja kosztowała. Widziałam właśnie babyllisa na allegro za 39zł i jakoś tak tanio mi się wydaje...

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Post autor: Masmix » 09 cze 2010, 21:53

No co ty? :lol: Nie mówię o babyliss paris bo to tandeta z marketu. Tylko BabylissPro - a te z pewnością nie kosztują tyle. Ja zapłaciłem za swoją (w promocji) ok 180 zł ale to było brane z jakąś prostownicą i dlatego było taniej.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 10 cze 2010, 21:16

No jest na niej napisane paris :(
To jeszcze mi wyjasnij czym się różni pro od paris.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 12 cze 2010, 11:33

W tym ja mogę pomóc.
Wprawdzie właścicielem obu firm jest jeden koncern. Ale firmy mają oddzielny zarząd i kierują się zupełnie inną polityką. Siedziba firmy BaByliss Paris znajduje się w Paryżu natomiast BaByliss PRO gdzieś na wybrzeżu. Początkowo obie firmy dzieliły rynek na profesjonalny i detaliczny. W pewnym momencie jednak produkty profesjonalne z racji swojej jakości zaczęły dominować wypierając tanie ale mniej zaawansowane technologicznie produkty detaliczne. Z kolei Paris produkujący tanią masówkę psuł wizerunek firmy (z tożsamą nazwą). W każdym razie obie firmy konkurują ze sobą do tego stopnia, że trudno czasem odróżnić produkty PRO.

Trzeba zaznaczyć, że produkty Paris są produkowane w Chinach przez różne fabryki często niewyspecjalizowane w tym co robią. Natomiast BaByliss Pro stara się produkować co tylko może w europie stale kontrolując jakość. Ostatnio na targach w Poznaniu słyszałem, że kupili aż 3 fabryki we Włoszech i przygotowują je do przejęcia całej produkcji.

Co do polityki to Francuzi mają dziwne podejście. Dla nich jeżeli coś ma dwa lata jest już do "bani" i nawet jeżeli jest to produkt osiągający super-sprzedaż z którego klienci są zadowoleni zostaje wycofany z produkcji i zastąpiony innym nowszym.

Czasem ich pomysły są mówiąc lekko kontrowersyjne - jako przykład podam suszarkę z silnikiem Ferrari. Została zaprezentowana na targach i pewnie osiągnie cenę 1000zł. No i pytanie poco to komu?

Mimo wszystko firma jest stosunkowo tania i solidna. Każdy powinien u nich znaleźć produkt odpowiadający mu w 100%.

Przyznam, że nie jest to moja ulubiona marka ale rozumiem tych którzy uważają inaczej.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 13 cze 2010, 07:30

A Ty Lisek jaką suszarkę poleciłbyś?
Znalazłam taką Babylissa PRO na allegro za 160zł. To chyba dobra cena...

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 15 cze 2010, 12:15

:? BabylissPro jest spoko. Sprzęt jest drogi ale jak robią promocję to konkurencji chyba w pięty idzie. W każdym razie spodziewam się, że te z allegro to właśnie taki sprzęt - rozbita jakaś super promocja (chyba że spadła z tira :))).
Poza tym Moser jest spox. I jest chyba trochę tańszy - choć nie jestem pewien (mniejszy wybór).
Ga.Ma - podobno jedna z najwytrzymalszych.
Ermilla
Paramount Velecta - zarypisty sprzęt ale i mocno drogii

Napiszę czego nie polecam
Valera - cholernie przereklamowana ostatnio model jaki miałem w ręce to swiss light 3000 pro i stwierdzam że to jak dla mnie najgorsza suszarka jaką widziałem z przeznaczeniem dla fryzjera. Innych Valer nie sprawdzałem ale dziwię się skąd ta marka się wzięła - bo raczej nie ze szwajcarii :lol:

To tak ogólnie bo nie chcę tutaj robić reklamy. Jakiejś konkretnej firmie. :mrgreen:
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 15 cze 2010, 21:20

Ja nie jestem fryzjerką i chcę taka suszarke kupić dla własnych potrzeb. Jak już musze suszyć włosy to czymś dobrym. No i żeby nie była jakichś tam gigantycznych rozmiarów.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 15 cze 2010, 21:21

No właśnie... A czy taka suszarka można często suszyć włosy?

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 15 cze 2010, 22:29

No i doszliśmy do sedna. Dla fryzjerek zwłaszcza filigranowch najważniejsza jest waga. Jeżeli suszarka jest zbyt ciężka po kilku suszeniach można sobie wyrobić bicepsy. Do użytku domowego ważne jest z kolei rozmiar a raczej długość dyszy, która jeszcze się zwiększy po założeniu końcówki kompresującej. Oczywiście można się przyzwyczaić do wszystkiego. Lepiej jednak do użytku domowego wybierać suszarki mniejsze. Jeżeli kupujesz suszarkę w sklepie zawsze możesz ją wziąć do ręki i sprawdzić w jaki sposób da się suszyć włosy z tyłu głowy.

Prym w suszarkach o zmniejszonych wymiarach (i parametrach profesjonalnych min: 1400W ; 70km/h ; zimny nawiew ; podwójna regulacja) wiedzie
"znowu" BabylissPro
Paramount Velecta
Ermila

Jeżeli możecie polecić coś jeszcze to bardzo proszę.

Co do wagi ja spotkałem najlżejszą profesjonalną suszarkę o wadze 0,43kg i jak dla mnie nie ma specjalnie różnicy pomiędzy 0,6 - 0,8kg (waga najczęściej używanych i popularnych suszarek) - ale też raczej kobiety powinny się wypowiedzieć w tej kwestii.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 15 cze 2010, 23:01

Wizaż pisze:No właśnie... A czy taka suszarka można często suszyć włosy?
Owszem zwłaszcza jeżeli ma jonizację i zimny nawiew. Ja stosuję praktykę podsuszenia włosów na średnim lub niskim poziomie grzania a potem całkiem zimnym do sucha - zawsze kieruję strumień wzdłuż włosa - nigdy pod włos.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 18 cze 2010, 06:13

A czy ktoś z Was używał suszarki firmy Lecher?
Polubiłam kosmetyki tej firmy, a ich suszarka X-MACH wygląda całkiem nieźle. Czy ktos z Was się orientuje ile ona kosztuje?

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 19 cze 2010, 10:56

No dobra - umówmy się. :x
Żadna firma w stylu L'oreal, Wella, Matrix, Londa, Schwarzkopf i na pewno również Lecher - nie jest producentem suszarek, lokówek, prostownic, szczotek, ani nawet miseczek czy fartuszków. Nie ten profil produkcji - inna polityka - brak możliwości technicznych i technologicznych.

To, że loga tych firm znajdują się na tych rzeczach oznacza tylko, że logo zostało nadrukowane. Pół biedy jeżeli są to jakieś dobre marki - jak np. Olivia Garden. Niestety istnieje coś takiego jak targi (np w Bolonii) i tam zjeżdżają się producenci z całego świata oferując prawie wszystko co w naszej branży może być potrzebne. Zwykle wygląda to tak że klient podchodzi do stanowiska i wybiera sobie interesujący model potem w emailu wysyła logo do nadrukowania, wpłaca umówioną kwotę i po 3-6 miesięcy na naszym rynku pojawiają się super designerskie, ultra nowoczesne, najlepsze na świecie suszarki. Wszystko by było ok ale :evil: towaru do Azji nie opłaca się reklamować jeżeli np. po 3h pracy odpada wirnik, plastik się łuszczy, przewód zasilający się łamie, itp. Oczywiście dystrybutor ponosi pełną odpowiedzialność jednak należy pamiętać, że mówimy o sprzęcie o zastosowaniu profesjonalnym, i odpowiedzialność w takim przypadku jest znikoma - zwłaszcza gdy można stwierdzić, że uszkodzenie wynika ze zużycia. Oczywiście można dochodzić praw na drodze sądowej - ale kto ma na to czas i zdrowie.

Znam przypadek Welli gdzie fryzjerka dostała w jakiejś super promocji suszarkę Parmound Velecta (klasa sama w sobie). Suszarka była rewelacyjna i długo pracowała - ale jak się okazało po jakimś czasie ten model został całkowicie wycofany ze sprzedaży ponieważ był wadliwy i cały transport wykupiła Wella jako gadżety dla klientów.

A teraz moja opinia na temat tej suszarki zaznaczam że nie miałem jej w ręce i ta wypowiedź jest czysto subiektywna:
Obrazek
1. Ładne zdjęcie - mocno podkręcone - stara się ukryć jakość plastyku z jakiego jest wykonana obudowa.
2. Przyciski zdradzają niską jakość tego produktu
3. Użycie sformułowania "zapewnia najlepszą ochronę podczas suszenia i stylizowania" i "zapobiega przegrzewaniu" w kontekście włosów, jest ewidentną bzdurą i świadczy o tym, że ta firma uważa swoich klientów za "debili". Niestety inne firmy robią tak samo.

Podsumowując : Nie kupiłbym tej suszarki jeżeli nie miałbym jej wcześniej w ręce - i nie dostałbym wiarygodnej opinii od kogoś kto jej używał. :geek:

Awatar użytkownika
Pro-sprzet
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: Pro-sprzet » 19 sty 2011, 17:51

Od : Ania Grabska
Pro-sprzet Dba o Twoje włosy
Międzyrzecz, 13 styczeń 2011

Witam! Wszystkie dobre modele kosztują ponad 200zł, ale wierzcie mi wysuszone nimi wlosy roznią się od
wysuszonych zwykłą suszarka kupioną w normalnym sklepie. Wloski są miękkie, błyszczące, nie elektryzują się.
  • Suszarki profesjonalne są również znacznie bezpieczniejsze dla wlosów oraz wytrzymają znacznie dluzej,
bo przystosowane są do wielogodzinnej pracy w salonach fryzjerskich. Jeśli chodzi o modele to w naszym
sklepie najlepszymi opiniami ciszą się Babyliss Pro Murano , Sl Ionic, Vincero . A valera to swiss nano 6200.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 12:24 przez Pro-sprzet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 20 sty 2011, 10:18

Pro-sprzet pisze:Od : Ania Grabska
Pro-sprzet Dba o Twoje włosy
Międzyrzecz, 13 styczeń 2011

Witam! Wszystkie dobre modele kosztują ponad 200zł, ale wierzcie mi wysuszone nimi wlosy roznią się od
wysuszonych zwykłą suszarka kupioną w normalnym sklepie. Wloski są miękkie, błyszczące, nie elektryzują się.
  • Suszarki profesjonalne są również znacznie bezpieczniejsze dla wlosów oraz wytrzymają znacznie dluzej,
bo przystosowane są do wielogodzinnej pracy w salonach fryzjerskich. Jeśli chodzi o modele to w naszym
sklepie najlepszymi opiniami ciszą się Babyliss Pro Murano , Sl Ionic, Vincero . A valera to swiss nano 6200.
Zgadzam się w 100% - ale trzeba dodać, że wiąże się to z właśnie z mocą tych suszarek, chłodnym nawiewem i często jonizacją.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 25 sty 2011, 15:06

To prawda,nie ma też co ukrywać że dobre suszarki nie kosztują 50 lub 100zł.. Na taki zakup trzeba przeznaczyć znacznie więcej,ale to inwestycja w porządny i sprawdzony sprzęt.

elena
Laik
Laik

Post autor: elena » 22 lut 2011, 20:35

Witam serdecznie. Również ja potrzebuję porady odnośnie suszarki z jonizacją, lekkiej i profesjonalnej oraz niezbyt dużej, żeby łatwiej nią było operować. Moja suszarko-lokówka obrotowa ROWENTA BRUSH ACTIV CF9220, właśnie kończy swój żywot (przegrzewa się po 2-3 minutach pracy) i rozglądam się za dobrym sprzętem do codziennej, porannej stylizacji włosów. Mam włosy krótkie, cienkie i jak to zwykle z takimi włosami bywa potrzebują objętości czego samymi preparatami do stylizacji nie da się niestety osiągnąć (zwłaszcza z tyłu głowy). Do tej pory radziłam sobie właśnie wyżej wspomnianą suszarko-lokówką, nie było źle ale odnoszę wrażenie że ten typ suszarki po roku, przy codziennym używaniu osłabia włosy (suszarka mocno grzeje, średnio wieje i wbrew zapewnieniom producenta zimny nawiew= ciepły nawiew), jej niewątpliwym plusem jest to, że zastępuje „trzecią rękę”, której nam nieprofesjonalistom tak często brakuje. Pewnie wiecie, o co mi chodzi, ale do rzeczy;-)).
Przeczytałam wszystkie porady odnośnie wyboru suszarki na tym forum i kilkunastu innych stronach. Wytypowałam 4 suszarki i potrzebuję porady, kogoś bardziej doświadczonego.
Moje typy to:
1. Babyliss PRO Murano (cechy: moc 2000 W, waga 510 g, silnik AC, zimny nawiew, regulacja 2 stopnie prędkości, 3 stopnie grzania, siatka z powłoką ceramiczną, generator jonów ujemnych, długość – nie doszukałam się ale wygląda na niezbyt dużą;-), siła podmuchu 92 km/h, cena około 239-293 pln),
2. 2. ERMILLA Dynamic II TURMALIN (cechy: moc 2200 W, waga 470 g, silnik AC, zimne powietrze, regulacja 2 stopnie prędkości, 4 stopnie grzania, turmalina, generator jonów ujemnych, długość 17 cm (nie wiem czy długość z nasadką skupiającą, czy bez), siła podmuchu /wydajność – 20,5 l/sec (nie znalazłam informacji ile km/h, ale przy takiej mocy zakładam, że dmucha mocno), cena około 199-251 pln),
3. Velecta Paramount TGR 3600 (cechy: moc 1740 W, waga 350 g, silnik AC, zimny nawiew, regulacja 2 prędkości, 4 stopnie grzania, turmalina, długość 14 mc bez nakładki, siła podmuchu 130 km/h, cena około 400 pln)
Jeżeli wybiorę którąś z powyższych suszarek, to zamierzam kupić sobie szczotkę do modelowania Oliwia Garden Nano Thermic Ceramic +ion NT-54, albo NT-64
4. Babyliss 2735E suszarko-lokówka obrotowa (cechy: moc 1000 W, regulacja 2 stopnie prędkości, 2 stopnie grzania, zasadniczo wiele jej cech ma moja Rowenta może poza tym, że nakładka/szczotka obrotowa ma włosie dzika, inne różnice typu dodatkowe nakładki są dla mnie nieistotne, bo i tak nie będę ich używać, a waga prawdopodobnie jest też podobna do Rowenty, która ma około 470 g, cena około 215-269 pln).

Jeśli ktoś z Państwa mógłby mi pomóc w wyborze, będę bardzo wdzięczna :P .

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 24 lut 2011, 21:23

Nie mam teraz czasu - więc odradzę ci tylko suszarkę z obrotową szczotką. Rozmawiałem kiedyś z gościem z Babylisa powiedział mi, że wycofali się z takich urządzeń i nie promują ich jako profesjonalne. Pomijając to że niszczą włosy poprzez tarcie to w dodatku podczas stylizacji zdarzały się sytuacje, że włosy się splątały i nie można było tej szczotki wyrwać.

W każdym razie zwróć uwagę że takie rzeczy dostępne są tylko w marketach i sklepie mango :)

elena
Laik
Laik

Post autor: elena » 25 lut 2011, 08:28

Dzięki za odpowiedź.
Na mnie argument, że coś jest dostępne w mango działa i to skutecznie;-))
Nie chciałabym być nachalna, ale zależy mi na wypowiedzi profesjonalisty, który ma pojęcie co i jak, więc jeśli mógłbyś oprócz pomocy w wyborze suszarki wypowiedzieć się jeszcze co do szczotki do modelowania, jaka będzie dobra codziennego układania włosów cienkich, krótkich żeby je "odbić ", zwłaszcza z tyłu to bardzo mi pomożesz;-). Ciągle nie jestem pewna jaka średnica szczotki będzie najlepsza....

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 26 lut 2011, 16:42

Co do złotych szczotek z Olivi Garden to byłem sceptyczny - cena coś pomiędzy srebrnymi Thermal a białymi Thurmaline - Niestety wyglądają (dla mnie) jak odpustowe podróby i miałem wrażenie, że złotko po kilku użyciach samo odpadnie.

Ale nie dalej jak dwa dni temu rozmawiałem z osobą prowadzącą sklep fryzjerski w Olsztynie i dowiedziałem się, że szczotki te są rewelacyjne, włosy nawet na drugi dzień zachowują swój kształt, są gładsze, lepiej zjonizowane itd. itd. Ponieważ wiem, że ta osoba opiera te stwierdzenia na zdaniach swoich klientów (fryzjerów) to muszę zwrócić honor tej marce.

Rozmowa ta przekonała mnie że OLIVIA Garden nie oddaje pałeczki i nadal pozostaje producentem najbardziej pożądanych szczotek w każdym salonie fryzjerskim.

Wracając do tematu
elena pisze:Ciągle nie jestem pewna jaka średnica szczotki będzie najlepsza....
To zależy od długości włosów i efektu jaki chcesz uzyskać. Nim większa średnica tym włosy będą prostsze i mocniej uniesione, ale włos musi się dobrze nawinąć inaczej nic to nie da.

Jeżeli zwątpiłaś już w same kosmetyki spróbuj Root Lifter z Matrixa - genialny produkt trzeba tylko wiedzieć jak go użyć. Mianowicie
2-3 psiknięcia na dłoń następnie rozcieramy palce i wcieramy tylko w nasadę włosa.
Efekt jest rewelacyjny - sam używałem i potwierdzam.

Co do suszarki to każda powyżej 1600 wat posiadająca zimny nawiew (naprawdę zimny) i jonizację i taka której nie można kupić w markecie będzie dobra.
(Tak mniemam)
Z tych podanych na prowadzenie wg mnie wybija się Parmount Velecta choć podejrzewam ją o najwyższą cenę.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 22 kwie 2011, 11:56

Tak jak już pisałam wcześniej: wszystko zależy od budżetu oraz jej zastosowania. Należy rozróżnić użytek domowy oraz taki w pełni profesjonalny do salonu. I oczywiście zgadzam się z Powyższa opinią,mam takie same odczucia.

betty21
Amator
Amator

Post autor: betty21 » 26 lis 2012, 12:14

uzywam suszarki jonizujacej i jestem z niej bardzo zadowolona takze polecam zakup :)

-----
forum wielotematyczne
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 12:31 przez betty21, łącznie zmieniany 1 raz.

dianana
Laik
Laik

Post autor: dianana » 27 lis 2012, 14:58

a co to znaczy że jest jonizująca? czym to się różni od zwykłej? jest lepsza? dużo kosztuje?

discoDJ
Laik
Laik

Post autor: discoDJ » 07 kwie 2013, 20:25

Dobra rzecz, nie niszczy włosów tak mocno, nie przesusza. Dzięki czemu włosy nie wydają się postrzępione. Końcówki się tak nie rozdwajają. Dobra sprawa , kto nie ma takiej suszarki, to już najwyższy czas, żeby zainwestować.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków