BaByliss Pro Murano - silnik może tylko na kilka miesięcy

Jakub
Laik
Laik

BaByliss Pro Murano - silnik może tylko na kilka miesięcy

Postautor: Jakub » 04 kwie 2014, 11:10

Przed niespełna 4 laty kupiłem suszarkę tę suszarkę (jako prezent). Używana codziennie przy porannym suszeniu włosów. Góra 5 minut pracy dziennie. Po 4 latach silnik czarny i nie działa. Zaznaczam, że warunki w jakich pracowała suszarka to sucha i czysta łazienka. Suszarka nigdy nie zapchana i czyszczony tylny wlot, choć w sumie nawet nie było z czego, przynajmniej raz na dwa tygodnie.
Producent zapewnia, że stosowane w niej silniki AC są niemal wieczne. Jeżeli tak wygląda ich wieczność, to ja bardzo dziękuję.
Druga kwestia dotyczy ewentualnego serwisu. Podano mi inny numer niż widnieje na stronie (właściwy dla profesjonalnej serii: 322326875), gdyż poinformowano mnie, że jest to linia profesjonalna przeznaczona do salonów. Zadzwoniłem. Pani najpierw oznajmiła mi, żeby przysłać sprzęt, to ocenią koszty naprawy. Ponieważ wcześniej rozebrałem suszarkę i na tyle się znam, żeby ocenić co nie działa, więc zapytałem ile kosztuje silnik? Usłyszałem cenę 120 zł. Pani dodała, "bo to Włoski". Zapytałem Panią jak to jest, że producent zapewnia o długiej żywotności sprzętu, a po tak małym przebiegu silnik przestaje działać". Była chwila milczenia, po czym usłyszałem "Czy mogę jeszcze panu w czymś pomóc?". Zaniemówiłem, bo nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Oznajmiłem, że chyba nie. Pani dodała "No to dziękuję". I tak zakończyła się rozmowa z serwisem profesjonalnej serii BaByliss!!!
Mam nadzieję, że rozmowę mają nagraną, bo w razie jakichkolwiek zarzutów chętnie odsłucham rozmowę sprzed bodajże 10 minut.
Na dodatek gwarancja Babyliss to tylko 1 rok.
Dwa tygodnie temu zakupiłem Remingtona z profesjonalnej serii, 130 km, 2400W, silnik AC. 166 zł z przesyłką kurierską. 5 lat gwarancji.
4 Lata temu byłem zachwycony opisem produktów BaByliss. Szkoda, że wówczas nie czytałem opinii na forum.
Teraz, ze względu na "miłą" rozmowę z Panią z serwisu, sam postanowiłem podzielić się moim doświadczeniem z rzekomo profesjonalną serią suszarek tej Firmy.
Osobiście ODRADZAM BaByliss!!!

Jedynka-24
Amator
Amator

Re: BaByliss Pro Murano - silnik może tylko na kilka miesięc

Postautor: Jedynka-24 » 20 maja 2014, 10:40

Może akurat trafiliście na taki model,dosyć felerny i dlatego też po kilku latach użytkowania zepsuła się. Zresztą nic dziwnego skoro była intensywnie używana codziennie,przecież każda rzecz elektroniczna się zużywa i niszczy,prawda? 5 lat to moim zdaniem i tak bardzo dobry wynik.

Jakub
Laik
Laik

Postautor: Jakub » 26 maja 2014, 14:56

Wiadomość dla jedynka-24.home.pl
Rozumiem reklamę czy brak zniechęcania do sprzedawanych przez siebie produktów, jednak proszę wybaczyć, ale uznanie używania profesjonalnej suszarki przez góra 10 minut dziennie za używana intensywnie, jest po prostu totalnym nieporozumieniem. To w zakładzie fryzjerskim ta suszarka padłaby po pół roku. To nie jedyna opinia i nie jedna seria produkcyjna. Za taką cenę można wobec tego kupić 2-3 dokładnie z tymi samymi parametrami remingtony z 5-letnią gwarancją. Nie robię reklamy Remingtonowi, tylko ośmieszam jakość i postępowanie Babyliss.
Proszę porównać:
ceny: 160 zł - 280 zł;
gwarancja: 5 lat - 1 rok
prędkością 130 km/h - 92 km/h
moc: 2400W - 2000W
Wszystko na korzyść Remingtona.

uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Postautor: uRadka_pl » 11 cze 2014, 11:05

Szczerze mówiąc to ja osobiście też miałem kilka sprzętów firmy Babyliss i nie narzekam,naprawdę nie mam się do czego przycz4epić wiec jak widać każda opinia jak inna. Remington to także bardzo dobra firma,zresztą sam pisze o tym na forum,to co wybierzemy zależy od naszego budżetu oraz wcześniejszych doświadczeń.

Wróć do „Suszarki”