Nowy salon - jaki sprzęt i kosmetyki??

liddiana
Laik
Laik

Nowy salon - jaki sprzęt i kosmetyki??

Post autor: liddiana » 28 cze 2010, 07:57

Witam, otwieram swój salon fryzjerski. Do tej pory pracowałam na kosmetykach Welli, i sprzętach marki Chi. Mam pytanko jakie ewentualnie inne dobre i w przystępnej cenie kosmetyki polecacie. to samo dotyczy sprzętu, co polecacie?
Pozdrawiam

agnieshka
Laik
Laik

Re: Nowy salon - jaki sprzęt i kosmetyki??

Post autor: agnieshka » 01 lip 2010, 12:45

hej hej ja obecnie pracuje na sprzetach(suszarki , lokówki , maszynki , prostownice) WAHL jestem bardzo zadowolona wygladaja prosto bez zadnych udziwnien i sprawdzaja sie w pracy;) a co do kosmetyków to kto co lubi

emka
Laik
Laik

Post autor: emka » 22 wrz 2010, 04:10

Nie daj się tylko namówić na dostawy z f. Polwell - ja czekałam na zamówione meble planowo - miesiąc a ponad plan drugie tyle, na koniec usłyszałam że i tak mam szczęście bo klienci którzy zamawiali sprzęt równo ze mną czekają do tej pory.
Bardzo niekorzystne odczucia zarówno jeśli chodzi o obsługę klienta jak i poziom usług.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 22 wrz 2010, 09:12

emka - co się tyczy zamówień w pollwelu prawdopodobnie nie zostałaś potraktowana poważnie. Zasada jest taka - jeżeli firma przez którą zamawiasz nie ciśnie to i producent się nie spieszy. Dramat jest jeżeli data otwarcia już minęła.

liddiana - Chi mają sprzęty nieproporcjonalnie drogie. Również polecam Wahl'a ale również Moser'a i Ermillę - Chociaż tak naprawdę to jest jedna firma. Tylko w Polsce jest trzech różnych dystrybutorów i sprzedają poszczególne marki. Tak czy siak sprzęt jest dobry.

Jeżeli zależy ci jednak na designie to polecam również produkty BaByliss PRO (koniecznie PRO - bo PARIS reszta to chińszczyzna).

Sprawdza się również Ga.Ma - ale jest dość mocno droga.

Co się tyczy kosmetyków - to wybierz taką która dba o klienta i ma dużą różnorodność produktów, no i koniecznie szkolenia. Wella to najwyższa półka, podobnie jak L'Oreal, Kadus czy np Framesi. Jeżeli Przesiądziesz się na przykładowo EMEBI albo Artego to nie będziesz umiała poradzić sobie z o wiele gorszymi kosmetykami. Wg mnie powinnaś wybrać coś pomiędzy.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

benfordlad
Laik
Laik

Post autor: benfordlad » 24 wrz 2010, 14:27

fajny i niedrogi sprzęt mają w cosmo we wrocławiu

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 03 lis 2010, 17:18

Jeżeli chodzi o sprzęt do salonu fryzjerskiego,to zapraszam na moją stronę,link dostepny w odpisie. Znajdziesz tam niemal wszystko czego potrzebujesz,a w razie pytań służę pomocą :)

greendream
Laik
Laik

Post autor: greendream » 13 lis 2010, 00:24

hmmm....nie wiecie moze ,ktora firma produkuje suszarki itp w nietypowych koloracz czy wzorach?? zalezy mi na tym :)

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 17 lis 2010, 14:58

Coraz więcej firm to robi. Na pewno Jaguar, BabylissPro, ostatnio nawet moser wypuścił kilka innych kolorów.
Śliczne choć tylko czerwone suszarki robi ermila
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 30 lis 2010, 14:29

Jeżeli chodzi o suszarki różnych kolorów,to szukaj z firmy BabylissPro,widziałam że mają różne wzory,więc to powinno cię zainteresowac.

Majnard
Laik
Laik

Post autor: Majnard » 03 lis 2012, 07:42

w tym całym kupowaniu nie wypada zapomnieć o jednorazówkach (fartuszki, rękawiczki) czy i nawet banalnych ścierach do sprzątania - fajnie gdyby miały nadruk twojego salonu - rzuca się w oczy i prestiż podnosi:) najlepiej sie rozejrzeć i kupować bezpośrednio od producenta (np. http://tech-textil.eu/). ale obojętnie co kupujesz miej zawsze na uwadze to, ze nie każdego stać na kupowanie tanich rzeczy :)

krystyna1617
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: krystyna1617 » 03 lis 2012, 14:27

Majnard pisze:w tym całym kupowaniu nie wypada zapomnieć o jednorazówkach (fartuszki, rękawiczki) czy i nawet banalnych ścierach do sprzątania - fajnie gdyby miały nadruk twojego salonu - rzuca się w oczy i prestiż podnosi:) najlepiej sie rozejrzeć i kupować bezpośrednio od producenta (np. http://tech-textil.eu/). ale obojętnie co kupujesz miej zawsze na uwadze to, ze nie każdego stać na kupowanie tanich rzeczy :)
Ściereczki podnoszą prestiż? Wydaje mi się, że porządek i dobre wykonanie...

Awatar użytkownika
sara
Laik
Laik

Post autor: sara » 03 kwie 2013, 15:19

Może ściereczki nie podnoszą prestiżu, ale klienci spoglądają wtedy na salon przychylniejszym okiem. I wbrew pozorom zwracają uwagę na najmniejsze bzdury i szczegóły. W końcu jak się idzie do salonu na np. strzyżenie włosów i siedzi się w fotelu przez godzinę to coś trzeba robić. Wszyscy klienci jak się ich odpowiednio nie zagada, zaczynają się kręcić i skanować wszystko wzrokiem. Od rodzaju suszarki po nazwy szamponów i odżywek. Dlatego sama rozmowa z klientem jest kluczowa, klient czuje że jest ważną osobą.

ironman
Laik
Laik

Post autor: ironman » 04 kwie 2013, 11:26

Czy ja wiem, czy ściereczki podnoszą prestiż? Może markowe i dobre maszynki do włosów tak, ale ściereczki i ręczniczki ważne żeby były przede wszystkim czyste. Wydaje mi się, że klienci raczej zwracają uwagę na sprzęt i kosmetyki. No i wspomniana czystość i schludność w salonie jest chyba najważniejsza. Wtedy klienci szybciej zaufają naszej firmie, niż gdyby było brudno i nieciekawie.

Barbers_pl
Amator
Amator

Post autor: Barbers_pl » 19 maja 2013, 20:32

Nie chodzi o prestiż- same kosmetyki czy przybory fryzjerskie to tylko rzeczy,liczą się również umiejętności i do każdej czynności czy też klienta,należy podchodzić z odpowiednim zaangażowaniem. Co do kosmetyków i sprzętu- polecam zajrzeć na stronę naszej hurtowni Barbers,gdzie znajdziesz szeroki wybór.

adam_ck
Laik
Laik

Post autor: adam_ck » 22 sty 2015, 09:43

Witam,

Mam do Was pytanie. Jakich rękawiczek używacie w czasie pracy?
Z tego co rozmawiam ze znajomymi to każdy ma inne zdanie i czasami dochodzę do wniosku, że patrzą tylko na ich kolor :P

Pozdrawiam :)

gniewosz78
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: gniewosz78 » 23 sty 2015, 09:00

Ja pracuję wyłącznie na kosmetykach Tahe uważam, że na chwilę obecną są najwyższej jakości :)

uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: uRadka_pl » 15 lip 2015, 12:35

Zarówno sprzęt fryzjerski jak i dobre kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji włosów w niższej cenie znajdziecie u nas,warto zajrzeć i wybrać coś dla siebie:)

Darek
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: Darek » 20 lip 2015, 10:44

u mnie kupili fotele fryzjerskie z troche wyższej półki z fryzomani http://www.fryzomania.pl/category/fotele-fryzjerskie i to są fotele już na kilkanaście lat, nie planujemy ich wymieniać, z mojego punktu widzenia sas świetne, klienci też nie narzekają, mówią, że wygodnie się siedzi

dynamical
Laik
Laik

Post autor: dynamical » 09 wrz 2015, 09:23

A spróbuj poszukać czegoś w tym miejscu: http://www.pietranera.pl/#!just-pietran ... ryzjerskie Ja ostatnio kupowałam tam myjnie fryzjerskie i jestem zadowolona. Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości, to niczego lepszego dotąd nie znalazłam/ Możesz też spróbować kupić cos używanego. nie będzie to dobrze wyglądało, a teraz klienci bardzo zwracają uwagę na wyposażenie salonu.

fryzjerka123
Laik
Laik

Post autor: fryzjerka123 » 10 wrz 2015, 12:00

U mnie w salonie zajmujemy się perukami. Polecam ciekawe "głowy" http://my-mannequins.co.uk/displays-heads-84 na których ładnie prezentują się różne fryzury. A przy okazji są łatwe do mycia. Mogą Ci się przydać do wystroju. Bo to, co w niektórych salonach zastaje to...

dominika-xx
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: dominika-xx » 15 wrz 2015, 14:11

Nie wiem, czy ktoś o tym wspomniał, mogłam przeoczyć - ale mega ważne są wydajne myjnie fryzjerskie czyli te ulubione fotele, przy których z tyłu jest miska i sprzęt do mycia głowy. Osobiście nie cierpię na nich siadać, bo boli mnie kark, ale w niektórych jest możliwość zainstalowania masażera. Nie udało mi się nigdy na taki trafić, ale nie tracę nadziei :D
Pielęgnacja naszych kudełków to podstawa. Stosujcie olejek arganowy :)

Capello.pl
Amator
Amator

Post autor: Capello.pl » 18 wrz 2015, 11:32

Nie zapominaj że podczas urządzania swojego salonu fryzjerskiego,bardzo istotnym elementem jest wybór mebli,masz juz coś na oku? Jeżeli nie to zerknij na www.Capello.pl

kaczek20
Laik
Laik

Post autor: kaczek20 » 20 wrz 2015, 18:38

Capello.pl pisze:Nie zapominaj że podczas urządzania swojego salonu fryzjerskiego,bardzo istotnym elementem jest wybór mebli,masz juz coś na oku? Jeżeli nie to zerknij na http://www.Capello.pl

Dokładnie, popieram :)

Lokko9
Laik
Laik

Post autor: Lokko9 » 20 wrz 2015, 19:16

O, dzięki za wszystkie info :)

Capello.pl
Amator
Amator

Post autor: Capello.pl » 12 paź 2015, 15:18

Nie ma za co,w końcu właśnie od tego jest forum aby pomagać sobie nawzajem. Zaglądaliście tak apropo na naszą stronę? Bo jeżeli nie to naprawdę czas nadrobić zaległości i sprawić,aby nasz salon fryzjerski nabrał nowego blasku w postaci stylowych mebli:)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków