Salon fryzjerski - jak wybrać

Bąk91
Amator
Amator
Posty: 70
Rejestracja: 30 wrz 2019, 21:15
Kontaktowanie:

Salon fryzjerski - jak wybrać

Post autor: Bąk91 » 30 wrz 2019, 23:09

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie zasługa regularnej pielęgnacji, ale także relacja z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się i odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Troska o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, które muszą być brane pod uwagę. Między innymi istotny jest również wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są możliwe do zrealizowania na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są także certyfikaty, które często można zobaczyć na witrynach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer ciągle się udoskonala – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują wielu klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza dyplomami zwykle powinien mieć również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni tworzą wyszukane upięcia, które będą w sam raz na przykład na ślub albo inne uroczystości. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego zdolności nam odpowiadają. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, aby minął w sympatycznej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów rozmową, jednak trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów lepiej unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na swoich klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto też sprawdzić, jak wiele czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Ze względu na to poświęcają im zbyt mało uwagi. Bywa również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Ważna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić rabat, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie ważny. W tej dziedzinie podstawową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie oraz regularnie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, aby narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jaki sposób zespół dba o schludność salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w czasie mycia woda lub szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer chwilę po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem nowego klienta.

Trzeba również ocenić sam wygląd. Salon powinien zapraszać klientów do wejścia i poznania usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ponure, przygnębiające salony pewnie nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia


O tym , że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy również jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw rzutuje na rezultat działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej szkody, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt będzie kiepski.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

lenka3
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 117
Rejestracja: 25 kwie 2018, 22:08

Re: Salon fryzjerski - jak wybrać

Post autor: lenka3 » 04 paź 2019, 17:50

Nic dodać, nic ująć kochani. Wszystko zostało tutaj zawarte. Mogę stwierdzić, że mi taki salon udało się znaleźć w Warszawie, Figaro na Granicznej 4. Tam panie znają się na swoim fachu, nie tylko doradzą, ale też jak trzeba odradzą. Ja im zawsze ufam i nie upieram się przy swoim pomyśle. Zawsze na tym dobrze wychodzę. Dla mnie taka właśnie powinna być fryzjerka z prawdziwego zdarzenia.

krecona84
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 149
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:55

Re: Salon fryzjerski - jak wybrać

Post autor: krecona84 » 07 paź 2019, 18:07

Moi zdaniem taki jest salon fryzjerski Ursynów nie wiem, czy znacie, ale bardzo chętnie do nich idę na ścięcie i fryzurę. Jeden z fajniejszych w Warszawie.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków