Dodatkowe oświetlenie stanowiska

ombrehair
Amator
Amator

Dodatkowe oświetlenie stanowiska

Postautor: ombrehair » 12 lis 2013, 12:58

Jakie macie sprawdzone pomysły na to, żeby trochę doświetlić poszczególne miejsca pracy?
Myślałam o tym ostatnio, żeby nad lustrami zamontować takie oświetlenie "galeryjne", jak nieraz wiesza się nad obrazami, albo właśnie nad lustrami.
Tu widać dokładnie o co mi chodzi: http://www.lampix.pl/galerie-nad-obrazy-i-lustra.html - macie takie rozwiązania w waszych salonach, czy wpadłyście jeszcze na coś oryginalnego?

Awatar użytkownika
furtadka
Czeladnik
Czeladnik
Kontaktowanie:

Re: Dodatkowe oświetlenie stanowiska

Postautor: furtadka » 02 sty 2014, 14:17

W moim salonie fryzjerskim bardzo sprawdziło się oświetlenie ledowe - generalnie jestem z niego bardzo zadowolona ponieważ daje wyraźne i mocne światło, dzięki któremu praca stała się o wiele łatwiejsza.
Bardzo fajne są takie lampy biurowe led - nie są tanie ale dobrej jakości i jak widzicie firma też sprawdzona ;) Zamawiałam taką lampkę przez internet i mogę pochwalić ten sklep. WYsyłka po prostu ekspresowa. Już na drugi dzień miałam taką lampkę przed sobą ! :D
Obrazek

Jedynka-24
Amator
Amator

Postautor: Jedynka-24 » 05 sty 2014, 14:49

Przede wszystkim dobre i skuteczne lampy,akurat wyposażeniem salonów fryzjerskich zajmujemy sie od dawna,wiec chętnie pomożemy i doradzimy.

MebleFryzjerskieMDM
Amator
Amator

Postautor: MebleFryzjerskieMDM » 12 lut 2014, 19:24

Oprócz samych ledów czy taśm ledowych,proponuję kinkiety po obu stronach lustra w przypadku strzyżenia,wtedy stanowisko na pewno będzie doświetlone. Odradzam natomiast oprawy rastrowe.

Awatar użytkownika
eleonora
Czeladnik
Czeladnik

Postautor: eleonora » 11 kwie 2014, 13:21

A nie lepiej jest zainwestować w ładne sufitowe oświetlenie?
Mi osobiście bardzo podobają sie pomieszczenia w stylu glamour tak więc uważam ,ze przepięknie bedą się prezentowały na przyklad takie żyrandole z kryształkami: http://www.dekoracje.brw.com.pl/oswietlenie/zyrandole/ Akurat w brw jest aktualnie promocja tak więc można sobie trochę na tym zaoszczędzić tak więc możecie się zastanowić ;)
Ten żyrandol jest na przykład przepiękny :
Obrazek

SOLEDA_MIRROR
Laik
Laik

Postautor: SOLEDA_MIRROR » 07 paź 2014, 23:45

Oto, co ma do zaproponowania Państwu firma Soleda Mirror.

Nasza marka powstała po to, aby pokazać zmysłowość i piękno każdej kobiety w całkiem nowym świetle. Oferujemy profesjonalne, podświetlane lustra LED - linię Soleda Make Up oraz Soleda Make Up Stand. Nasze lustra są certyfikowane, a żarówki LED stosowane do podświetlenia luster - starannie selekcjonowane i gwarantujące ich najdłuższą żywotność. Lustra Soleda Mirror równomiernie oświetlają twarz. Są połączeniem najwyższej jakości i staranności wykonania oraz niezwykłej estetyki.

Zapraszamy do świata naszych luster!
Lustra podświetlane LED Soleda Mirror

danka88
Amator
Amator

Postautor: danka88 » 05 gru 2014, 08:33

U mnie są po prostu zamontowane taśmy led wokół lustra. Mąż sam je kupił przez internet, w sklepie: perfektmarket.pl/tasmy-led-cat-68.html, a potem osobiście mi zamontował. Nie są mocno drogie, a dają fajny efekt wizualny, no i dobrze spełniają swoją funkcję. Całe pomieszczenie nabrało dzięki nim charakteru.
Wygląda to podobnie jak na tym zdjęciu:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 08:54 przez danka88, łącznie zmieniany 1 raz.

Freezur_pl
Amator
Amator

Postautor: Freezur_pl » 09 gru 2014, 16:47

Bardzo ciekawy pomysł,jednak nie wiem czy w praktyce nie będzie to za mało i taśmy led na pewno dadzą fajny efekt wizualny dla klientów,ale czy faktycznie doświetlmy swoje stanowisko pracy to już osobna historia.

moj1salon
Amator
Amator

Postautor: moj1salon » 30 gru 2014, 21:20

Myślę że w salonie najlepiej sprawdziłyby się ledy. Tylko nie taśmy - tego typu dekoracje to raczej do domu, a nie do salonu fryzjerskiego gdzie światło jest bardzo ważne.
Nasz salon jest dość duży i zamawialiśmy tego typu oprawy przemysłowe by dobrze oświetlić miejsce pracy. To bardzo dobre rozwiązanie.

qwerek
Laik
Laik

Postautor: qwerek » 14 lut 2016, 23:04

możesz zamontować żarówki led, chyba najtańsze rozwiązanie.

frykin
Amator
Amator

Postautor: frykin » 11 lip 2016, 14:08

Ledy rzeczywiście świetnie się sprawdzają. Może pomyśl o podświetleniu LED. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć świetne stanowisko pracy, które w dodatku dobrze wygląda.

LaPuella
Amator
Amator

Postautor: LaPuella » 11 lip 2016, 14:24

Można znaleźć też konsolety fryzjerskie, które mają wbudowane oświetlenie, bądź istnieje opcja dokupienia oświetlenia specjalnie dopasowanego do lustra - nie dość, że zyskasz na lepszym doświetleniu to dodatkowo osiągniesz świetny efekt wizualny.

genta
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Postautor: genta » 02 paź 2016, 12:25

Ja w swoim miejscu pracy zorganizowałam oświetlenie na biurkach. Zakupy onilne były czystą przyjemnością http://www.lampy.pl/Oswietlenie-wnetrza/Lampy-stolowe/Lampki-biurkowe-do-pokoju-dzieciecego. I praca stała się bardziej efektywna :)

kawartt23
Amator
Amator

Postautor: kawartt23 » 10 paź 2016, 18:50

Ciekawa sprawa z tym dodatkowym oświetleniem, niezła opcja, podoba mi się !

majka.mitrega
Czeladnik
Czeladnik

Postautor: majka.mitrega » 24 lut 2017, 23:54

Myślę, że taka taśma multiwhite ww/cw cct będzie odpowiednia - tego rodzaju taśmy ledowe ogólnie nie są raczej stworzone, by być jedynym źródłem światła, ale jako źródło dodatkowe sprawdzają się podobno wyśmienicie.

handyman
Laik
Laik

Postautor: handyman » 19 maja 2017, 07:37

Moim zdaniem ledy są niekorzystne dla oczu. Ostatnio siedząc pod nimi przez kilka godzin nabawiłem się zapadniętych oczodołów.

Pola
Amator
Amator

Postautor: Pola » 23 maja 2017, 15:07

Ja mam w domu i w pracy oświetlenie LED i jest ok. Takie oświetlenie jest tanie w eksploatacji i praktycznie bezawaryjne. Jak się ma trochę smykałki do majsterkowania to z powodzeniem można samodzielnie wykonac taką instalację LED. Niezbędne elementy do jej wykonania można kupić w sklepie MS Elektronik https://mselektronik.pl/ . Oferują taśmy LED oraz LED o duże mocy. Nie sądze, że takie oświetlenie jest szkodliwe.

monimm82
Amator
Amator

Postautor: monimm82 » 21 sie 2017, 15:50

Może jakiś żyrandol? Ja widziałam bardzo fajne propozycje na stronce http://framet.pl . Polecam tam zerknąć także po inne wyroby z kowalstwa artystycznego.

Edna
Amator
Amator

Postautor: Edna » 22 sie 2017, 19:37

Nie jestem do końca przekonana, czy jednak żyrandol to odpowiednia opcja. Sama raczej postawiłabym tutaj na takie rozwiązanie, jak oprawy BPM . Mają one nowoczesną formę, świetnie się prezentują i na pewno w salonie stworzą bardzo fajny klimat. Sama jako klientka w odpowiednio oświetlonym salonie, czułabym się bardzo dobrze.

baklazan
Laik
Laik

Postautor: baklazan » 24 paź 2017, 19:06

a może jakieś fajne oświetlenie led ?? Które nie dość,że są oszczędne to i jeszcze dodatkowo w dobrej cenie, ja swoje kupowałam na http://www.lighting.philips.pl/edukacja/oswietlenie-led nie dość,że dużo światła to jeszcze ogromna oszczędność :)

Wróć do „Inne”