kosmetyki firmy Lecher

Szampony, odżywki, maski, ampułki, toniki, itp.
Wizaż
Amator
Amator

kosmetyki firmy Lecher

Post autor: Wizaż » 19 maja 2010, 18:21

Czy ktoś w Was używa kosmetyków firmy Lecher?
Odkryłam tą firmę i jestem zachwycona tymi kosmetykami. Nie sa drogie a moje włosy sa naprawdę zdrowe. Pieknie sie błyszczą i nie rozdwajają się.

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Re: kosmetyki firmy Lecher

Post autor: Masmix » 20 maja 2010, 15:44

Firma to swoisty dziwoląg. Chodzi mi o to, że kosmetyki nie mają jednolitej jakości, co partia to inny efekt (przynajmniej tak słyszałem). Na początku były świetne i tanie ale to za sprawą dystrybucji. Wcześniej czy później ceny pójdą w górę, mam tylko nadzieję, że jakość wtedy pozostanie stała.

Właściwie to firma z niższej półki. Chociaż tonery mają pierwsza klasa.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 20 maja 2010, 16:25

Zanim nazwiesz cos dziwolągiem to wypróbuj to. Ja uzywam tych kosmetyków juz prawie dwa lata i jedyne co sie w nich zmieniło to szata niektótych opakowań. Ceny od dwóch lat sa takie same. Czasami trafi sie nawet jakas promocja. Nie są drogie a moje włosy jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze.
Tonerów nie uzywałam, ale farby są rewelacyjne.

Bobek
Amator
Amator

Post autor: Bobek » 21 maja 2010, 13:47

Potwierdzam tonery są świetne. Reszta taka sobie. Poza tym w moich okolicach kiepska dystrybucja. Przedstawiciele obiecują cuda a jak przyjdzie co do czego to nie ma kolorów farb. Poza tym koloryzacja jest słabiutka. Szkolenia też na niskim poziomie.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 21 maja 2010, 15:35

Ja farbuje włosy farbami Lechera i naprawdę nie miałam jeszcze nigdy lepszej farby. W ogóle sie kolor nie wypłukuje, ale wychodzi ciemniejszy niż w palecie.
Nie jestem fryzjerką i szkolenia mnie nie interesują, a kosmetyki można kupić przez internet i zawsze to co chciałam było dostepne. Może mam mniejsze doświadczenie niż Wy, ale od prawie dwóch lat używam tych kosmetyków i jestem nimi zachwycona.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 26 maja 2010, 21:31

W erze internetu każdy ma dostęp do wszystkiego. Dawniej nie do pomyślenia było żeby ktoś z ulicy dostał farbę na której pracują fryzjerzy. Taki rynek.
Czy to lepiej czy gorzej nie mnie oceniać.
Jednak powiedz Wizaż co z utleniaczem. Czy kupujesz oryginalny :?: Czy może używasz zamiennika. Jeśli możesz podaj ceny utleniacza i farby tak dla porównania.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 27 maja 2010, 18:06

ostatnio za farbę płaciłam ok 20-25zł nie pamiętam dokładnie a utleniacz też lechera mniej więcej ta sama cena za litrową butelkę. Farby wychodzi 300ml. Ja mam długie włosy i starcza mi na dwa farbowania.
Kiedys poprawiłam odrosty farbą Joanny z serii profesjonalnej i wypłukały mi się, a lecher został.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 29 maja 2010, 21:22

Joanna to zupełnie inna bajka (No przynajmniej detal :? ). Chociaż słyszałem, że odkąd zmieniła się szata produktów profesjonalnych to nie ma się do czego przyczepić. Słyszałem same superlatywy o tych produktach. I farby również są chwalone. Chociaż dużo osób traktuje "Joaśkę" z dystansem, to podobno nie są to już te same produkty co przed laty. Osobiście nie znam tych produktów ale cieszę się, że mamy naszego polskiego producenta. :lol:

Ale się rozpisałem sorki że nie na temat chyba zrobię oddzielny wątek na ten temat - chyba że ktoś mnie wyręczy :twisted:

A wracając do tematu. Sprawdziłem i wiem już że farba Lecher'a ma 100ml więc jeśli dobrze rozumiem stosuje się je z rozjaśniaczem w proporcji 1:2 (na 1 część farby dwie części utleniacza) i wydaje mi się że to strasznie dużo. To może oznaczać tylko, że farba jest bardzo mocno skoncentrowana a co za tym idzie zawiera mniej substancji ochronnych (odżywiających!?):o . Zaznaczam, że to tylko moja teoria i nie wiem jak jest naprawdę. Jeśli ktoś zna się na chemii i wie coś na ten temat to zachęcam do podzielenia się tymi informacjami.

Wizaż napisz jeszcze proszę o tym jak długo trzymasz farbę (chodzi mi o ekspozycję) oraz z jakimi utleniaczami się ją miesza. Chodzi mi o to czy stosuje się standardowo 3% "ton w ton", 9% do rozjaśniania o trzy poziomy itd.

Jeżeli wiesz coś na ten temat napisz również jak zachowuje się ta farba. Przykładowo farba Ce-Ce jest tania i ma chyba 120 albo 125 ml pojemności jednak żeby koloryzacja przebiegła prawidłowo - kolor był soczysty i trzymał się długo trzeba nałożyć znacznie więcej farby żeby "włos mógł się jej napić do syta". To powoduje, że już wcale nie jest taka tania i ekonomiczna. Mało kto o tym wie (nawet wśród fryzjerów) i ludzie narzekają, że farba jest po prostu słaba.
Z kolei farba L'Oreala jest bardzo mała (50ml) i w dodatku droga ale wystarczy włos maźnąć pędzlem a kolor jest jak należy trzyma się dłużej niż w przypadku innych marek.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 30 maja 2010, 07:32

Ja mam ciemne włosy i nie mieszam tej farby z rozjaśniaczem tylko z utleniaczem. Mieszam to w stosunku 1:2, używam utleniacza Lechera 3%. Farbe na głowie trzymam ok 20min. Moje włosy wyglądaja naprawde zdrowo. Kolor trzyma sie na włosach bardzo długo. Powiedziałabym, że w ogóle się nie spłukuje. Farbuję włosy całej rodzinie tą farbą i jedyne co zauwazyłam to, że wychodzi kolor trochę ciemniejszy niz w palecie, może utleniacz 6%, 9% czy 12% dałby inne efekty...

Kiedyś kupiłam sobie tą farbę Joanny profesjonalną i moge powiedzieć tylko, że jaka cena taki produkt. Joanna to jest niższa pułka, ale polecam serum jedwabne tej firmy i szampon do włosów farbowanych wiśniowy. Sprawdziłam :)
Używałam kiedyś też L'Oreala - dobra farba, ale nie zamieniłabym Lechera na nią

Tu Wam kopiuję co piszą na stronie Lechera o tej farbie:

Farby Geneza to paleta ponad sześćdziesięciu odcieni nadających lśniący, żywy kolor także włosom siwym. Formuła bogata w proteiny jedwabiu gwarantuje optymalny poziom nawilżenia włosa, co zapewnia im niezwykle intensywny blask. Witamina PP zwalcza wolne rodniki i w znacznym stopniu opóźnia proces starzenia się włosa. Dzięki filtrom UV chroni włosy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Znaczącym atutem farby jest jej wydajność (aż 300 ml produktu z jednego opakowania), łatwość aplikacji i formuła zapewniająca idealną koloryzację każdego włosa.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 30 maja 2010, 13:34

Wizaż pisze:nie mieszam tej farby z rozjaśniaczem tylko z utleniaczem
Oki to ja się przejęzyczyłem. Oczywiście chodziło mi o utleniacz.

No z tego co mi wiadomo na 3% używa się szamponów koloryzujących więc pewnie na 6% wyjdzie tak jak ma być. Ale z tego co piszesz o swoim zadowoleniu na 3% wodzie myślę, że na 6% lub 9% będzie tylko lepiej.

W takim razie marka godna uwagi.
Przyznaję, że nie brałem tej Firmy poważnie jednak widzę jak sukcesywnie zdobywa polski rynek i uważam, że zasłużyła sobie na oddzielny dział.
Niniejszym tworzę odpowiednią pozycję na stronie viewforum.php?f=7 i zachęcam do wypowiedzi.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 30 maja 2010, 15:35

Chciałam sie tam wypowiedzieć, ale nie wiem w co kliknąć :(

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 30 maja 2010, 22:58

Po kliknięciu tego linku
trafisz do spisu producentów i tam możesz wypowiedzieć się na temat poszczególnych marek

Nie bardzo ten dział jest oblegany, ale to chyba za sprawą zbytniego rozdrobnienia tematów. W każdym razie jeżeli zapadnie decyzja o likwidacji

Strona główna forum » Działy tematyczne » Producenci

to tematy zostaną przeniesione.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 31 maja 2010, 05:58

To akurat umiem ;) hihi ale nie wiem w co tam kliknąć, żeby dodać wątek.
Może dlatego nie jest oblegany tamten dział, bo nie tylko ja mam z tym problem?

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 31 maja 2010, 09:06

Po wejściu do grupy Lecher kliknij "nowy temat". Powinien być widoczny przycisk.

Wizaż
Amator
Amator

Post autor: Wizaż » 31 maja 2010, 20:22

No własnie nie ma tego przycisku :(

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 20 lip 2010, 21:46

No fakt mój błąd zapomniałem skopiować uprawnienia - oczywiście przycisk już działa (choć trochę późno)

jusssta87@tlen.pl
Laik
Laik

Post autor: jusssta87@tlen.pl » 04 lut 2013, 13:59

hej, uzywam farb lechera od niedawna, niektore kolory mi nie wychodza, wiec nie chce ich dalej testowac na klientach, chetnie odsprzedam kilkanascie farb w okazyjnej cenie, zainteresowanych prosze o kontakt meilowy jusssta87@tlen.pl
pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
gosia84
Laik
Laik

Post autor: gosia84 » 05 lut 2013, 07:47

A można gdzieś dostać darmowe próbki?

Taka tam księgowość szczecin

Awatar użytkownika
eleonora
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: eleonora » 30 sie 2013, 07:56

Ja używałam swego czasu tych kosmetyków. Były dobre ale jednak przerzuciłam się potem na wyższą półkę ;)

Borzyslaw75
Laik
Laik

Post autor: Borzyslaw75 » 16 paź 2013, 11:41

Testowałem i jakość jest całkiem niezła, ale z pewnością są lepsze marki.

Lunisko
Laik
Laik

Post autor: Lunisko » 28 paź 2013, 20:11

W swojej klasie cenowej są całkiem niezłe, ale nie różnią się znacząco od innych marek.

Kamciasa
Laik
Laik

Post autor: Kamciasa » 12 lis 2013, 09:59

Ja uważam, że mają całkiem niezłe kosmetyki. Wypróbowałam do tej pory szampon i maskę i włosy są po nich miękkie i lśniące.

Awatar użytkownika
janessa85
Laik
Laik

Post autor: janessa85 » 23 gru 2013, 09:24

Kosmetyki firmy Lecher nie są może jakieś spektakularne, ale są wporządku:)

Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, 15:04 przez janessa85, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
REELIZA92
Laik
Laik

Post autor: REELIZA92 » 23 gru 2013, 11:36

Ja jestem zachwycona działaniem kosmetyków Lecher, profesjonalne i skuteczne:)

Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, 10:02 przez REELIZA92, łącznie zmieniany 2 razy.

Jedynka-24
Amator
Amator

Post autor: Jedynka-24 » 05 sty 2014, 14:32

Miałam z nimi styczność,swego czasu pracowaliśmy na nich i są naprawdę dobrej jakości,a sama cena nie jest zbyt wygórowana więc uważam że warto się o nie pokusić.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków