Tłuste włosy

Szampony, odżywki, maski, ampułki, toniki, itp.
uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Re: Tłuste włosy

Post autor: uRadka_pl » 26 sie 2014, 14:29

Dieta jak najbardziej ma wpływ na kondycję naszych włosów oraz ich wygląd,podobnie jak szampon. Jeżeli szukacie profesjonalnych kosmetyków,to zapraszam do nas,chętnie pomożemy i doradzimy podczas wyboru.

ruda7
Laik
Laik

Post autor: ruda7 » 19 kwie 2015, 10:49

Ja polecę od siebie http://www.laroche-posay.pl/produkty-do ... p4074.aspx i może spróbuj metody OMO?

alekk7
Laik
Laik

Post autor: alekk7 » 20 kwie 2015, 09:01

Jak myślicie, czy olejowanie włosów pomoże na łojotok?
http://www.abakuskratki.pl/
obróbka metali, odwodnienia

Awatar użytkownika
UllaM
Laik
Laik

Post autor: UllaM » 22 kwie 2015, 21:37

Na moje tłuste włosy nic nie pomaga.
Profesjonalna fotografia mody. Błyskawiczna naprawa lodówek Łódź

leminarda
Amator
Amator

Post autor: leminarda » 30 kwie 2015, 10:21

Ja używam od czasu do czasu zwykłe szare mydło :) tak polecił mi dziadek i nie mylił się :)

ekspert
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: ekspert » 04 maja 2015, 08:24

Oczywiście rynek oferuję nam całą gamę przeróżnych specyfików na każdy rodzaj włosów. Niestety to co u jednego za działa nie koniecznie musi nam pomóc. Dla tego też jeżeli ani kosmetyki, ani sposoby domowe jak maseczka z cytryny czy z drożdży nie pomagają należy udać się tak jak tu przedmówcy napisali do dermatologa, a jeszcze lepiej udać się do trychologa, który przeprowadzi specjalistyczne badanie struktury włosa i zdiagnozuje problem. Oczywiście musimy pamiętać, że nasz tryb życia też ma ogromny wpływ na kondycje naszych włosów. Wszelkie zmiany hormonalne, dieta, poziom stresu wszystko to ma znaczenie i na to powinniśmy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę.
ul. Pasaż Ursynowski 9, lok. U1
Warszawa 02-784
Godziny otwarcia:

pon-pt 9:00-21:00
sob 9:00-17:00

tel. 88 404 94 80
www.gnatyshyn.pl gnatyshyn.beauty@gmail.co

CLYDEWROC2554
Laik
Laik

Post autor: CLYDEWROC2554 » 04 maja 2015, 16:30

Jeśli masz taką możliwość udaj się najpierw do lekarza na konsultację . Kupując preparaty różnego rodzaju możemy się narazić na jeszcze gorsze efekty . Czasami też wystarczy zmiana szamponu lub dodatkowa odżywka z dodatkiem witamin i włosy stają się inne . Tak jak mówiłam warto zasięgnąć porady specjalisty . Niestety ja czekam i czekam ponieważ zapisy do dermatologa sięgają nawet ponad pół roku . Życzę dobrych rozwiązań :)

Genaro2051
Laik
Laik

Post autor: Genaro2051 » 16 maja 2015, 11:38

Odżywka słusznie to zauważyłaś, ona może być bardzo pomocna w pielęgnacji tłustych włosów. Po prostu może sprawić takie coś, że włosy po niej nie będą się tak codziennie przetłuszać. Ja niestety muszę myć te włosy tak codziennie bo one się lada moment robią tłuste.

Bestdon82
Laik
Laik

Post autor: Bestdon82 » 30 maja 2015, 18:56

Polecam zdecydowanie linię szamponów loreal elseve, są to lekkie szampony, delikatnie oczyszczające i odświeżające, a co najważniejsze świetnie pomagają odzyskać równowagę i zapobiegają przetłuszczaniu się włosów.

katio222
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: katio222 » 01 cze 2015, 13:45

Przetłuszczające włosy i krostki przy skroniach- pomóżcie! już nie wiem czym myć...

Bolemysl78
Laik
Laik

Post autor: Bolemysl78 » 01 cze 2015, 21:04

Najgorsze jest to, że w przypadku tłustych włosów częste mycie włosów pogarsza sprawę. Może warto odwiedzić dermatologa? Jeśli chodzi o szampon, najlepsze są kosmetyki naturalne, najprostsze, bez parabenów i bez silikonów. Kiedy nie wychodzisz z domu, spróbuj je trochę przetłuścić.

weldon93
Laik
Laik

Post autor: weldon93 » 02 cze 2015, 18:30

Maseczka z cytryny
Wyciśnij sok z dwóch cytryn. Wmasuj sok we włosy i zostaw na około 20 minut. Spłucz letnią wodą. Stosuj tę maseczkę raz w miesiącu. Dzięki temu twoja fryzura stanie się świeża, a przy okazji ograniczysz stany zapalne na skórze głowy.
Maseczka z drożdży
Potrzebujesz 100 g świeżych drożdży oraz szklankę mleka. Rozgnieć drożdże i wymieszaj z ciepłym mlekiem. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na włosy. Trzymaj ją na głowie około 30 minut i dokładnie spłucz. Umyj włosy swoim ulubionym szamponem.

CorettaWks72
Laik
Laik

Post autor: CorettaWks72 » 05 cze 2015, 15:32

Kwaśna płukanka z sokiem z cytryny ma działanie tonizujące i zamyka łuski włosów. Jej przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy, że sok wyciśnięty z połówki cytryny rozcieńczymy w 1 litrze przegotowanej wody. Płukankę stosujemy dwa razy w tygodniu do ostatniego płukania włosów po umyciu. Sok z cytryny można również wmasowywać w skórę głowy, pozostawić na 20 minut, po czym spłukać letnią wodą. Taki zabieg wystarczy stosować raz w miesiącu.

Prudencjusz98
Laik
Laik

Post autor: Prudencjusz98 » 05 cze 2015, 19:01

Ja też mam ten problem i czasami, szczególnie rano, kiedy nie mam czasu ani ochoty myć ich rano, kamufluję nieco ich nieświeży wygląd:-) Czym? A suchym szamponem na przykład:-) Działa też chłodny nawiew z suszarki, nie wiem, dlaczego, ale poradziła mi to koleżanka i działa:-)

LaPuella.pl
Amator
Amator

Post autor: LaPuella.pl » 06 cze 2015, 11:30

Myślę,że tutaj podobnie jak w pozostałych przypadkach,problemem może być nieodpowiedni szampon,spróbuj Loreal Elseve ,moim zdaniem bardzo skuteczna linia a u nas znajdziesz ją zdecydowanie taniej więc warto.

speedia
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: speedia » 21 sie 2015, 13:21

Też kiedyś miałam problem z tłustymi włosami :cry: Musiałam je myć każdego dnia i co gorsza dużo włosów przy tym mi wypadło. Stosowałam szampon na wypadanie włosów, ale nic nie pomógł. Z czasem sytuacja unormowała się sama. Moje włosy nie przetłuszczają się tak często jak kiedyś. Nie stosowałam kosmetyków do pielęgnacji włosów, zmieniłam tryb życia. Zaczęłam zdrowiej się odżywiać. Jem więcej owoców i warzyw, ograniczyłam spożywanie soli i cukru. Może zmiana diety wpłynęła na to, że moje włosy się nie przetłuszczają.
Profesjonalne, zawodowe buty strażackie

takom
Laik
Laik

Post autor: takom » 31 sie 2015, 23:17

Ja mam szampon z czarnej rzepy na przetłuszczające się włosy i dzięki temu lepiej wyglądają

Awatar użytkownika
paulisa
Laik
Laik

Post autor: paulisa » 08 wrz 2015, 12:39

Uzywałam szamponu Selsun Blue i pomógł mi, może nie całkowicie, ale jest lepiej.
W modzie nie chodzi o spoglądanie wstecz. Moda zawsze opiera się na patrzeniu naprzód - Anna Wintour restauracja poznań

medio
Laik
Laik

Post autor: medio » 14 wrz 2015, 10:35

Można zadziałać od środka. Lepiej się odżywiać, wysypiać i brać witaminy. Zbliża się sezon jesienny. Jak się zakłada czapkę, wtedy włosy szybciej się przetłuszczają. Dlatego dobrze już teraz zadbać o odpowiednie witaminy i nawilżenie włosów.

perotharn
Laik
Laik

Post autor: perotharn » 15 wrz 2015, 11:02

moge polecic dzialanie tego szamponu:
Inebrya Ice Cream Cleany - szampon przeciwłupieżowy z ekstraktem z cytryny i pomarańczy. Idealny dla delikatnej, wrażliwej skóry głowy z problemami. Reguluje wydzielanie sebum i przywraca naturalną równowagę skóry. W rezultacie skóra głowy pozostaje czysta i świeża a włosy miękkie i lśniące. Kusi niesamowitym zapachem :)

projekty domów gdansk
http://gdansk-projekty.pl/projekty-z-poddaszem.html

uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: uRadka_pl » 12 paź 2015, 12:49

Przetłuszczające się włosy to raz kwestia diety,a dwa szamponu jakiego używasz,od tego należy zacząć. Polecam podczas mycia stosować olejek arganowy,zobaczysz że on pomoże.

kosteczka
Laik
Laik

Post autor: kosteczka » 13 lis 2015, 01:07

Tak na prawdę chodzi o prawidłowe mycie głowy i dobór nie tylko szamponu, ale i innych kosmetyków oraz czystość przyrządów którymi traktujemy włosy szczotki itd. Nie zgadzam się z opinią przetrzymywania włosów. Jeżeli potrzebują mycia to trzeba je myć tylko delikatnymi szamponami bez mocnych detergentów żeby nie wysuszać skory głowy, która potem będzie produkować więcej sebum przez wysuszenie. Jeżeli będziemy długo chodzić w tłustych włosach to je obciążymy i zaczną wypadać jeszcze bardziej niż do tej pory

Labamba
Laik
Laik

Post autor: Labamba » 13 lis 2015, 11:57

Witaj generalnie jeśli chodzi o pielęgnacje włosów przetłuszczających znajdziesz dużo fajnych i leczniczych kosmetyków w aptekach. Generalnie warto się zaopatrzyć tez w jakieś odzywki i maseczki, które pomogą w codziennej pielęgnacji. Możesz tez przygotować taka maseczkę w domu. Przepisy znajdzie w internecie.

kosteczka
Laik
Laik

Post autor: kosteczka » 15 lis 2015, 16:53

Jeżeli mamy problem z przetłuszczaniem włosów możemy spróbować np. glinki nakładanej na skórę głowy po umyciu i wysuszeniu włosów. Możemy również przetestować suche szampony, które pozwolą nam przesunąć mycie nawet o 1 dzień. Skuteczna może być również woda brzozowa wcierana codziennie w skórę głowy. Dobrze jest też unikać wysokiej temperatury (suszarka, sauna, gorące kąpiele, nie przewiewne nakrycia głowy, ogrzewanie), która dodatkowo przyspiesza wydzielanie łoju. Można też kupić szampon do włosów przetłuszczających się, ale nie zawsze pomaga

Zofia90
Mistrz
Mistrz

Post autor: Zofia90 » 16 lis 2015, 12:30

To, czy włosy się przetłuszczają jest zależne od typu skóry. Jesli macie tłustą lub mieszaną cerę, to nie oczekujcie cudów od szamponów do włosów przetłuszczających się.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków