KERATYNA i formaldehyde

Szampony, odżywki, maski, ampułki, toniki, itp.
nawilzona
Laik
Laik

KERATYNA i formaldehyde

Post autor: nawilzona » 17 gru 2010, 21:43

Witam,

Ponieważ od dlużeszego czasu wiele na wielu forach mowi się o keratynowym prostowaniu włosów to spójrzcie co znalazłam w internecie na temat takcih produktow jak Encanto czy Global Keratin.

STOP Formaldehyde
http://www.hc-sc.gc.ca/ahc-asc/media/ad ... 22-eng.php

http://www.imb.ie/images/uploaded/docum ... 2029th.pdf

...Zawartość formaldehydu w GLOBAL KERATIN i innych produktach. Znalezione w internecie na temat keratynowego prostowania wlosów. Sprawdzcie które produkty już zakazane zostały w irlandii i kanadzie... mnie az z nog scielo bo sama chciałam zrobić globala a tu sie okazuje ze ma tyle formaldehydu co niemal wszystkie razem do kupy... to samo z nowością mocno reklamowaną pt TAHE.
Myśle ze jesli macie możliwość przekazania tego dalej to powinnyście to zrobić...przecież to nasze zdrowie.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: KERATYNA i formaldehyde

Post autor: Lisek_1 » 18 gru 2010, 09:10

W pewnym sensie masz racje bo formaldehyd jest silną trucizną. Jednak stosowany w kosmetykach wzmacnia ich działanie.

Jeżeli ten raport cię wgiął to pomyśl z iloma truciznami masz do czynienia na co dzień. Choćby pasta do zębów, proszek do prania, że nie wspomnę o wybielaczach i botoksie (inaczej jad kiełbasiany). Pomyśl również ile trucizn (w dawkach bezpiecznych) aplikujesz swojemu organizmowi razem z pożywieniem. Polecam spojrzeć na etykietę i spokojnie można założyć, że 75% nieznanych przez ciebie substancji to potencjalne gwoździe do trumny.

A tak nawiasem mówiąc formaldehyd podczas zabiegu nie wchłania się do organizmu - bo niby jak?
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

nawilzona
Laik
Laik

Post autor: nawilzona » 18 gru 2010, 09:28

Problem w tym ze te produkty sa reklamowane jako produkty wolne od formaldehydu i 100% zdrowe dla nas i naszych wlosów.

Formaldehydu nie ma wykazanego w skladach tych produktow a powstaje w wyniku temparatury w trakcie zabiegu i jest w postaci gazowej poprzez łaczenie się ulatniających substancji z produktu i łącząc się z cząsteczkami zawartymi w powietrzu.

Ponadto z tego co wiem to max dozwolona ilość tej substancji w kosmetykach wg norm obowiązujących w Polsce to 0,2 % a na tych wykazać widac ewidentnie ze zawartość tej substancji w tych produktach w sposob znaczący przekracza dozwolone normy.

Ponadto wdychany w ten czy inny sposob formaldehyd nie daje od razu widocznych efektów tylko po jakims czasie. W papierosach tez jest formaldehyd...ale czy to znaczy ze po zapaleniu 1 papierosa nastepnego dnia ma się raka.

Umieściłam tą informację bo wydaje mi się ze warto zwrócić uwagę na te produkty...które w pośredni sposób mają szkodliwy wplyw na nasze zdrowie.
I tak na przyklad GLOBAL KERATIN, tak mocno wciskany do salonów i reklamowany jako zupelnie bezpieczny i wolny od szkodliwych substancji ma tego formaldehydu najwięcej ze wszystkich przebadanych produktów.

Podobnie z TAHE, który mocno jest rozprowadzany na targach i po salonach.

Ponadto czy takie kraje jak kanada czy irlandia zakazywaly by sprzedaży tych produktów gdyby były one bezpieczne dla zdrowia.
We Francji w zasadzie też są zakazane bo nie spelniają norm francuskich. Jednym z nielicznych produktow Keratynowych jaki udalo mi się znależć, dopuszczonych we francji jest nanokeratin. Dlaczego takie grupy fryzjerskie jak TONY&GUY czy Rush zrezygnowały z Kertin Complex Treatment i innych Keratyn i przeniosły się na nanokeratin? To wszsytko o czymś świadczy i warto aby i nasi fryzjerzy a takze potencjalni klienci wiedzieli ze jest tak a nie inaczej.

Przypuszczam ze również w Polsce wkrótce zakazane zostaną te produkty, ktore wycofano już w Irlandii bo przecież należymy do Unii a to do czegoś zobowiązuje.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 18 gru 2010, 21:38

Polska jak to Polska podąża jak ślepa za wszelkimi skrajnościami. Więc są tylko dwie drogi - albo zakażą wszystkiego - albo niczego :lol:

W każdym razie masz racje. Ale same zakazy to pic na wodę - no bo kto będzie to badał. Najważniejsze jest uświadomienie klientom na co są narażeni. Fryzjerzy też powinni się zastanowić czy wykonywanie takich zabiegów jest bezpieczne dla nich. Bo tak naprawdę klient który raz na kilka miesięcy podda się zabiegowi keratynowemu nie jest znowu tak bardzo zagrożony. To fryzjer wykonujący kilka takich zabiegów dziennie powinien się martwić.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

Bobek
Amator
Amator

Post autor: Bobek » 18 gru 2010, 21:52

Nie wiem jak admin ale nawilzona to chyba prowadzi tutaj jakąś krucjatę.
nawilzona pisze:I tak na przyklad GLOBAL KERATIN, tak mocno wciskany do salonów i reklamowany jako zupelnie bezpieczny i wolny od szkodliwych substancji ma tego formaldehydu najwięcej ze wszystkich przebadanych produktów.
:twisted:
Bo ta firma nas truje - i w ogóle pewnie zaraz pojawi się jakiś inny super produkt który w ogule nie szkodzi (pozornie) i jestem pewien że będzie go zachwalać nawilzona.

Więc odnośnie twoich zarzutów powiem tylko tyle, że równie toksyczne, szkodliwe i rakotwórcze substancje (może nawet formaldehydy) wytwarzają się podczas palenia włosów prostownicą. Ba powiem więcej nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo trujesz się podczas gotowania zupy gdy twoje garnki z plastykowymi uszami stoją nierówno na kuchence. A pod wpływem temperatury tworzywo staje się przyczyną twojego niechybnego końca. :twisted:

Dlatego proponuję żeby zacząć walkę z kierowcami ciężarówek - bo to oni są przyczyną wszelkiego zła! :twisted: W końcu to oni dostarczają towary do naszych sklepów i na dodatek powodują korki. :twisted:

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Post autor: Masmix » 18 gru 2010, 23:44

hahaha dobre trochę się uśmiałem.
nawilzona pisze:Ponadto czy takie kraje jak kanada czy irlandia zakazywaly by sprzedaży tych produktów gdyby były one bezpieczne dla zdrowia.
Oczywiście że tak - To wielka polityka a raczej wielki biznes. Pytanie dlaczego zakazują właśnie tego a zupełnie nie zajmują się innymi sprawami. To tak jak u nas. Problem Gejow i lesb jest pryedmiotem ogólnopolskiej dyskusji - podobnie jak to gdzie powinien leżeć prezydent albo czy krzyż ma stać tam czy siam, a to, że podniesiono VAT, szpitale nie mają kasy albo że pociągi jeżdżą jak im się podoba, to zupełnie nieistotne i niewymagające dyskusji.

Nikt nie podnosi rabanu jeżeli nie widzi w tym swojego osobistego interesu. Najlepszym dowodem jest zakaz handlu środkami dezynfekującymi takimi jak np. SkinSept PUR. Zwykły spirol do dezynfekcji skóry a mogą go sprzedawać wyłącznie apteki. To jest paranoja.

nawilzona
Laik
Laik

Post autor: nawilzona » 19 gru 2010, 01:25

krucjate? nic takiego...global przytoczylam bo zapamietalam...rownie dobrze moglam na przyklad napisac Encanto, keratin complex, Tahe itd. Global ma najwiecej formaldehydu mimo ze reklamowany jest jako produkt wolny od niego.
interes mam jeden- zdrowie i uczciwosc firm.

wielki biznes jest z pewnoscia...tylko dlaczego uczciwie nie informuja nas o plusach i minusach pruktow.

w polsce norma formaldehydu jak sie nie myle wynosi 0,2 procent a te produkty przekraczaja normy kilkukrotnie stad moje zdziwienie tymi wynikami i tym ze produkty te zostaly dopuszczone i nadal sa rozprowadzane w najlepsze.
kto chce to przeczyta i sie zastanowi czy podtruwac siebie i klientow. kto zlekcewazy to zlekcewazy...ale mysle ze kazda ze stron korzystajaca z tych produktow winna wiedziec rowniez o minusach tego co na glowe jest nakladane

nawilzona
Laik
Laik

Post autor: nawilzona » 19 gru 2010, 01:31

Lisek_1 pisze:W każdym razie masz racje. Ale same zakazy to pic na wodę - no bo kto będzie to badał. Najważniejsze jest uświadomienie klientom na co są narażeni. Fryzjerzy też powinni się zastanowić czy wykonywanie takich zabiegów jest bezpieczne dla nich. Bo tak naprawdę klient który raz na kilka miesięcy podda się zabiegowi keratynowemu nie jest znowu tak bardzo zagrożony. To fryzjer wykonujący kilka takich zabiegów dziennie powinien się martwić.
zgadza sie...i mam nadzieje ze sie zastanowia...od wypalenia jednego papierosa nie ma sie nastepnego dnia raka...ale jak sie pali paczke dziennie czy tez wdycha caly dzien dym to po kilku latach mozna na niego zachorowac.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 19 gru 2010, 21:20

Nie chcę nikogo martwić ale gdzieś przeczytałem, że dzięki środowisku w jakim żyjemy co druga osoba zachoruje na raka a co piąta umrze z tego powodu. :(

Takie czasy. Dlatego popieram akcje przeciwdziałania. Nie pozwalajmy się truć.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 24 lut 2011, 12:49

Liczy się takze silna profilaktyka,o tym nie możemy zapominać :) Ale przeraziłeś mnie torchę tym postem,nie wiedziałam że żyjemy w świecie takich zagrożeń ze strony innych osób...

katarzynka32
Laik
Laik

Post autor: katarzynka32 » 28 kwie 2011, 17:11

a co myślicie o kosmetykach marki Kemon? http://www.facebook.com/pages/Kemon/208316141710?ref=ts Ja polecam!

Bobek
Amator
Amator

Post autor: Bobek » 16 maja 2011, 15:01

A ja polecam cały zabieg keratynowy firmy NOUVELLE - rewelacja i bez formaldehydów

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 27 cze 2011, 10:10

Szczerze mówiąc to pierwsze słysze o takiej marce kosmetyków,więc nie mam na ten temat żadnego zdania. A w jakiej cenie są te kosmetyki?

Bobek
Amator
Amator

Post autor: Bobek » 28 cze 2011, 15:21

Nouvelle to nowa marka tworzona przez włoski koncern HSA (ponoć jeden z największych producentów na świecie). W Polsce już od jakiegoś czasu był, nieoficjalnie sprowadzany, jednak chyba od początku tego roku pojawił się oficjalny importer Eurowell.

Wiem bo rozmawiałem z nimi w sprawie reklam w "kurierze fryzjerskim". Szukają w chwili obecnej dystrybutorów.
Jak ktoś jest ciekawy to zapraszam na http://www.nouvelle.com.pl

Bobek
Amator
Amator

Post autor: Bobek » 29 cze 2011, 07:42

Farba 100ml 1:1 cena dla fryzjera 18,40 brutto.
Jakość dobra - marketing dopiero rusza ale mają duże ambicje.

Awatar użytkownika
polikm
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: polikm » 31 maja 2017, 22:43

Przez samą łuskę włosa nie przedostaja siię do cebulki żadne substancje. Jedynie zdrową dietą i suplementacją możemy wpłynąć na kondycję naszych włosów.

Choosay
Amator
Amator

Post autor: Choosay » 22 cze 2017, 15:42

.Dzięki za dobre informacje.
goldenslot

kazo
Amator
Amator

Post autor: kazo » 19 maja 2018, 21:17

Wydaje mi się, że przyda się Ci blog http://www.czerwonypomidor.pl/jak-nalez ... -krazenia/ może o nim nie słyszałeś, bo powstał stosunkowo niedawno, ale ze względu na swoją jakość, szybko zdobywa popularność.

Awatar użytkownika
Giggsio
Laik
Laik

Post autor: Giggsio » 28 cze 2018, 11:10

Mam to samo zdanie co mój poprzednik... Nic dodać oraz nic ująć...
Miłość ma w sobie coś przerażającego, nie ma w tym nic złego, że się boisz. Kiedy kogoś pokochasz, zawsze podejmujesz jakieś ryzyko. Ale jest to ryzyko, które warto podjąć, nieważne, jak bardzo się boisz.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków