Popalone i zniszczone włosy, jaka odżywka?

Szampony, odżywki, maski, ampułki, toniki, itp.
just_me90
Laik
Laik

Popalone i zniszczone włosy, jaka odżywka?

Post autor: just_me90 » 03 cze 2012, 10:54

Pisałam w jednym wątku ale nikt nie odpowiada wiec zakladam nowy temat. Mam wlosy strasznie popalone, nie wiem jaką odzywke najlepiej dobrać. Naturalnie są kręcone ale po każdym umyciu prostuję suszarką i szczotką i troche poprawiam prostownicą. Włosy farbowane na czarno, farbuję same odrosty co 6 tygodni. Do tego włosy się rozdwajają, wolno rosną, boję się iść do fryzjera, bo za każdym razem zamiast 1cm fryzjerki mi obcinają z 5-6cm i później długo muszę czekać na odrośnięcie. Jaką najmocniejszą i najlepszą odżywkę z szamponem polecacie?

milena
Laik
Laik

Re: Popalone i zniszczone włosy, jaka odżywka?

Post autor: milena » 03 cze 2012, 21:28

Najlepszą odzywka bedzie wycieczka do fryzjera i zrezygnowanie z tych suszen i prostowan:)Niestety suszarka i prostownica w nadmiarze uzywane sieja spustoszenie i odzywka na niewiele sie zda....wlos lamiacy sie nie odbuduje sie od tak... :o

just_me90
Laik
Laik

Post autor: just_me90 » 05 cze 2012, 15:18

Ma ktoś lepszy pomysł? No niestety ale ja włosów nie zetnę i nie będę później czekać kilku lat aż mi odrosną... nie jest z nimi aż tak tragicznie, żeby je totalnie ścinać. A z prostownicy i suszarki również nie zrezygnuję ze względu na to, że moje włosy są okropne naturalnie kręcone, wywijają się we wszystkie strony, w życiu bym się tak nie pokazała na ulicy, jak już odrosną to mogę zrezygnować czasem z prostowania, ale na takiej długości jaką mam teraz to wygląda strasznie.

Powerlook_pl
Amator
Amator

Post autor: Powerlook_pl » 05 cze 2012, 18:28

Suszarka i prostownica to zabójstwo dla naszych włosów. Spróbuj je podleczyć maseczkami na zniszczone włosy, poleciłabym przyrządzić sobie taką maseczkę z olejku rycynowego. Płukanie w rumianku też może pomóc. Co do odżywek to Dove Intense Repair.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 06 cze 2012, 11:39

Odżywki to odżywki - swoją drogą potrzebne ale:
Powinnaś przede wszystkim chronić włosy podczas suszenia i prostowania.
po pierwsze expresowa odżywka do rozczesania nakładana na mokre włosy.
po drugie i najważniejsze ochrona termiczna (i to dobra ochrona) - jeżeli maltretujesz włosy wysokimi temperaturami nie wyobrażam sobie by nie używać takiego produktu. Jest masa tematów traktujących o tym.
po trzecie suszarka z zimnym nawiewem.
po czwarte szczotka z powłoką ceramiczną i bezpiecznym włosiem.
po piąte dobra prostownica
po szóste daj włosom czasem odpocząć.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

just_me90
Laik
Laik

Post autor: just_me90 » 06 cze 2012, 15:02

Dzięki za odpowiedź. Używam kosmetyków do ochrony włosów przed prostowaniem i suszeniem, ale dopiero od 6-7 miesięcy, wcześniej w ogóle nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego. Teraz mam jakiś spray loreal lumino contrast do ochrony termicznej. Zastanawiam się tylko jakich odżywek do włosów używać, ostatnio miałam np. Schwarzkopf Gliss Kur czarną maseczkę, ale strasznie obciąża włosy. Teraz kupiłam loreal w takiej tubce w sklepie, total repair ale ja się na tym nie znam więc nie wiem czy jest odpowiednia dla moich włosów. Włosy podcinałam w listopadzie i w lutym, niestety w listopadzie fryzjerka ścięła mi sporo mimo, że chciałam same końce i teraz nie chcę z powrotem ich ścinać i czekać aż odrosną. A co do suszarki nie miałam pojęcia że są takie z zimnym nawiewem, ja mam od 2 lat suszarkę rowenty taką z wymienną wkładką do prostowania, ale i tak tej wkładki nie używam, bo prostuję na lokówkę. Postaram się jednak w niedalekiej przyszłości kupić taką z zimnym nawiewem. Gdzie można kupić szczotkę z powłoką ceramiczną? Tak ogólnie jak siedzę w domu np. z 2 dni bo mam coś do zrobienia w domu, to nie prostuję włosów, tylko po myciu i suszeniu, a myję średnio 3-4 razy w tygodniu.

Hairpro_pl
Amator
Amator

Post autor: Hairpro_pl » 09 cze 2012, 19:46

Niestety wizyta u fryzjera będzie niezbędna. Włosy się rozdwajają i są suche, więc trzeba je podciąć ok. 5 cm, żeby pozbyć się zniszczonych końcówek. Z odżywek polecam Pantene Pro-V do włosów kręconych, bez spłukiwania.

just_me90
Laik
Laik

Post autor: just_me90 » 11 cze 2012, 10:08

Jasne :D Zetnę 5 cm, będę czekać 6 miesięcy aż mi odrosną a po 6 miesiącach znowu zaczną się rozdwajać i znowu będę musiała ściąć 5cm i tak w kółko. Dlatego właśnie nie chodzę do fryzjerów... proszę o ścięcie 1cm a mi ścinają 5...

Fryzek
Amator
Amator

Post autor: Fryzek » 11 cze 2012, 14:41

Pantene Pro-V to dobra odżywka bo ma dużo keratyny, a tego brakuje najwyraźniej twoim włosom.
Nie wiem po co używasz prostownicy i suszarki. To niszczy włosy i stosuje się to tylko w ostateczności, bo to żadna pielęgnacja włosów.

just_me90
Laik
Laik

Post autor: just_me90 » 11 cze 2012, 23:44

Napisałam już po co używam prostownicy i suszarki, więc nie będę pisać tego po raz drugi...
A po co kobiety używają podkładu? Przecież tylko niszczy cerę i blokuje pory :roll:
Mam takie włosy jakie mam i potrzebna mi prostownica i suszarka. Prosiłam tylko o rady dotyczące odżywek. Jeszcze się zastanowię co do Pantene bo słyszałam od jakiejś fryzjerki, że szampony i odżywki tej firmy mają najwięcej silikonu... więc sa sprzeczne opinie, ale zobacze.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 21 cze 2012, 13:00

silikon niestety nie odżywia włosów długotrwale - efekt jest przejściowy, choć widoczny. Natomiast silikon w temperaturze prostownicy gotuje się jak woda więc nie jest to najlepsza ochrona.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 22 cze 2012, 13:18

Racja i także odradzam takie eksperymenty, bo wiem że to może dodatkowo uszkodzić włosy. Pantene Pro-V na pewno warto brać pod uwagę, podobnie jak kilka odżywek firmy Loreal.

betty21
Amator
Amator

Post autor: betty21 » 26 lis 2012, 12:32

Ja polecam kosmetyki loreal i avon, są bardzo dobrej jakości.

-----
forum wielotematyczne
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 12:26 przez betty21, łącznie zmieniany 2 razy.

monika21
Amator
Amator

Post autor: monika21 » 29 lis 2012, 16:21

polecam kosmetyki firmy panntene i dove :)

monika12
Amator
Amator

Post autor: monika12 » 15 gru 2012, 16:23

polecam szampon z odzywka firmy elseve :)

magdar29
Amator
Amator

Post autor: magdar29 » 19 gru 2012, 14:01

polecam szampon i odzywke firmy biosilk ;)

malwinka
Laik
Laik

Post autor: malwinka » 26 lut 2013, 15:37

Mleczko z cementem jest idealne na zniszczone włosyyyyyyy.. :shock:

https://www.step4hair.com/produkty/Ceme ... 2&q=cement

Barbers_pl
Amator
Amator

Post autor: Barbers_pl » 28 lut 2013, 10:34

Do bardzo zniszczonych włosów polecamy olejek arganowy. Firma Seliar posiada w swoim asortymencie całą linię produktów na bazie olejku arganowego. Seliar to mieszkanka olejów: arganowego i lnianego wzbogacona o jedwab. Kuracja jest przeznaczona do włosów bardzo zmęczonych, osłabionych zabiegami koloryzacji, prostowania i suszenia.

wiola1984
Laik
Laik

Post autor: wiola1984 » 17 mar 2013, 22:47

hej, ja miałam podobny problem, moja koleżanka, poleciła mi Radia Conditioner, który stosuje w jednym z ośrodków spa, gdzie jest zatrudniona. Można go taniej niż w sklepie znaleźć w internecie, na przykład na http://www.dslaboratories.pl/. Ja stosuje go codziennie, najpierw myją włosy, potem nakładam odżywkę i po minucie spłukuje. Już po pierwszym razie można zauważyć różnicę.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 18 mar 2013, 13:11

Sylikon nie jest żadnym cudem. Zapycha łuskę włosa i chroni przed ciepłem suszarki - jednak prostownica i tak doprowadza go do wrzenia - więc niszczy mniej tylko za sprawą swojej gęstości. Po sylikonie włosy wyglądają zdrowiej - ale tylko wyglądają i po kolejnym umyciu nie ma efektu. Teraz hitem jest olej arganowy który jest niestety bardzo drogi.

Felicja
Laik
Laik

Post autor: Felicja » 26 mar 2013, 10:52

Zakup odpowiedniej maski mocno regeneracyjnej z kompleksem witamin to podstawa.

Ostatnio zmieniony 19 maja 2014, 08:52 przez Felicja, łącznie zmieniany 3 razy.

karola02
Laik
Laik

Post autor: karola02 » 09 kwie 2013, 11:33

Ja proponowała bym jednak ścięcie, tych zniszczonych kosmyków, wtedy włosy będą wyglądały o wiele lepiej. I koniecznie zrezygnować z prostownicy, lepsze może będą jakieś odżywki prostujące włosy, oczywiście lepiej by włosy wysychały same, bez suszarki, ale jeśli musisz używać to przynajmniej zainwestuj w taką, która będzie miała opcje suszenia zimnym powietrzem. Dobre odżywki regenerujące ma w swojej ofercie Biovax.

Fantazja88
Laik
Laik

Post autor: Fantazja88 » 10 kwie 2013, 09:30

co do suchych i matowych włosów mogę polecić jedwab (buteleczka 10ml koszt ok 10-15zł) jedną, dwie krople jedwabiu rozcierasz w dłoniach i delikatnie przeczesujesz palcami pasemka , więcej preparatu użyj na same końcówki. Jedwab nie obciąża włosa - o ile użyjesz niewielkiej ilości , nadaje włosom połysk i nie są tak przesuszone. Uważaj jednak ponieważ nadmiar jedwabiu na włosach powoduje że wyglądają tłusto! Jeśli używasz gumę do włosów to odradzam - powoduje wysuszenie i łamliwość włosów. Aby nie obciążać włosów odżywką używaj jej głównie na końcówkach :) pozdrawiam

Aleksandra
Laik
Laik

Post autor: Aleksandra » 11 kwie 2013, 10:01

Próbowałaś odzywki wyglądającej włosy? Np. joico są całkiem dobre. Mam podobny typ włosów i muszę przyznać że mi pomaga :D

Awatar użytkownika
Anna111
Amator
Amator

Post autor: Anna111 » 12 kwie 2013, 14:12

Wracając troszkę do wypowiedzi wcześniejszej też bym poleciła olejek aganowy, ale nie tylko sam olejek można tez kupić szampon i odżywkę z olejkiem arganowym, ja osobiście z tego typu kosmetyków mogę polecić Londoll Nashi Argan. Nie są to może najtańsze produkty ale na pewno pomogą na suche i zniszczone włosy :D

Warto dbać o siebie
galeria-davinci

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków