Popalone i zniszczone włosy, jaka odżywka?

Szampony, odżywki, maski, ampułki, toniki, itp.
OneMorris2772
Laik
Laik

Re: Popalone i zniszczone włosy, jaka odżywka?

Post autor: OneMorris2772 » 18 mar 2014, 10:53

Zniszczone i popalone końcówki nigdy nie wrócą do stanu pierwotnego, dlatego ja radziłabym ściąć końcówki i zabrać się za porządną pielęgnację stosując wcierki i oleje na włosy, jak też maski nawilżające, takie jak Biovax czy Kallos:)

peg75
Laik
Laik

Post autor: peg75 » 18 mar 2014, 14:13

Na końcówki polecałabym serum witaminowe bądź olej arganowy, ale nie przesadzajmy z ilością, bo wtedy włosy staną się tłuste i nieprzyjemne w dotyku niestety nie polecałabym używać olejków w nadmiarze;/

Ultralorinda88
Laik
Laik

Post autor: Ultralorinda88 » 21 mar 2014, 10:27

Mocno popalone i zniszczone włosy radziłabym skrócić, ponieważ ich regeneracja może być bardzo trudna, wręcz niemożliwa, co do pielęgnacji takich włosów poleciłabym Balsam na kwiatowych propolisie z serii Babci Agafii..

Jedynka-24
Amator
Amator

Post autor: Jedynka-24 » 20 maja 2014, 10:52

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Jeżeli włosy są już bardzo zniszczone i końcówki popalone to najlepszym rozwiązaniem było by je skrócić i odbudować od nowa,nie sądzisz?

forme
Laik
Laik

Post autor: forme » 21 maja 2014, 12:50

Dla mnie Seboradin jest najlepszy :)

uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: uRadka_pl » 26 sie 2014, 14:52

Może w tym przypadku warto pokusić się również o zabieg rekonstrukcji włosów? W salonie taki zabieg kosztuje około 100 zł a jest naprawdę skuteczny. Fryzjer na miejscu poleci też odpowiedni produkty do pielęgnacji zniszczonych włosów aby należycie zadbać o nie w warunkach domowych.

szaraczek
Laik
Laik

Post autor: szaraczek » 26 wrz 2014, 09:04

Do odbudowy włosów zniszczonych polecam zabieg Easy Care T Dream marki Artego. Fajne jest to, że w serii jest kilka produktów, które można dowolnie dobierać. Jednak najważniejszą rolę pełni fluid Dream: http://lokikoki.pl/product-pol-4172-Eas ... rtego.html, który zaczyna działać pod wpływem ciepła. Zabieg jest łatwy w użyciu, a na efekty nie trzeba długo czekać :)

uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: uRadka_pl » 26 wrz 2014, 16:09

Jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny to polecam również wypróbować olejek arganowy do włosów plus maska białkowa- powinno przynieść to efekty,znajomej pomogło.

Superkesha1001
Laik
Laik

Post autor: Superkesha1001 » 28 gru 2014, 01:36

Mnie na spalone włosy pomagał głównie jedwab do włosów, wymiennie z gliceryną którą nakłada się na włosy na godzinę przed myciem, a po myciu nakładałam jeszcze maskę Kallos z keratyną, od fryzjerki dowiedziałam się że najlepiej jest po umyciu głowy osuszyć włosy ręcznikiem a dopiero potem nakładać maskę.

JERI1350
Laik
Laik

Post autor: JERI1350 » 10 sty 2015, 16:53

Również polecam jedwab i glicerynę na suche i zniszczone włosy. Dobra jest też maseczka z olejku arganowego, dobrze nabłyszcza włosy i odżywia je.

gniewosz78
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: gniewosz78 » 11 sty 2015, 09:03

Jeśli rozdwajają Ci się końcówki to niestety wizyta u fryzjera raz na jakiś czas jest obowiązkowa. Idź do takiego, który obetnie Ci tyle ile chcesz ;)
Co do kosmetyków polecam tahe szampon gold i tahe maskę gold. Po pewnym czasie sama zobaczysz, że wystarczający będzie dla Ciebie tylko szampon. Nie wiem jakiej farby do włosów używasz. Ale jesli robisz już to sama to używaj dobrych profesjonalnych farb do włosów.

Laticia89
Laik
Laik

Post autor: Laticia89 » 15 sty 2015, 10:29

Maski z biovaxu są naprawdę bardzo fajne. Ja od czasu do czasu olejuję też włosy olejem kokosowym. Bardzo fajna metoda pielęgnacji włosów, choć trzeba poświęcić na to trochę czasu i sam olej też łatwo się nie zmywa.

kuna86
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: kuna86 » 22 sty 2015, 10:21

również mam problem z włosami. Są strasznie suche. Myślę, że to przez farbę. W internecie znalazłam artykuł a w nim sposoby na suche włosy. Czy któraś z bardziej doświadczonych fryzjerek może się wypowiedzieć czy takie coś jest słuszne w moim przypadku?:
http://pieknojestwtobie.com/co-stosowac ... iwe-wlosy/

Rerusso Sabina
Laik
Laik

Post autor: Rerusso Sabina » 02 lut 2015, 12:40

Witam
Polecam maskę Sleek & Shine firmy KEUNE-świetnie nawilża i regeneruje włosy.Do tego olejek arganowy z serii So Pure.Dokładna nazwa olejku to MAROCCAN ARGAN OIL LIGHT.nAPEWNO POMOGĄ :)

Mercury
Laik
Laik

Post autor: Mercury » 13 lut 2015, 14:12

Loreal seria fryzjerska

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 16 lut 2015, 09:40

Przede wszystkim zniszczone włosy należy podciąć. Polecałabym olejek kokosowy lub jedwab do włosów.

AMINA94
Laik
Laik

Post autor: AMINA94 » 19 lut 2015, 15:29

Ja mam bardzo zniszczone włosy, więc podcięłam końcówki i odstawiłam suszarkę, ale poprawy póki co nie widać. Już powoli tracę nadzieję, że jakakolwiek odżywka może mi pomóc.

DRWITOMYSL2144
Laik
Laik

Post autor: DRWITOMYSL2144 » 01 lip 2015, 18:16

Naturalny szampon regenerujacy:
10ml olejku kokosowego, 10ml olejku migdałowego, 5ml olejku wiesiołkowego, 5ml olejku jojoba, 5 kropli olejku rozmarynowego, 5 kropli olejku rumianku rzymskiego
Do garnka nalej 2/3 wody i doprowadź do wrzenia. Umieść w garnku rondel. Skręć ogień na mały i rozpuść w rondlu olejek kokosowy. Dodaj olejek migdałowy, wiesiołkowy i jojoba. Dokładnie wymieszaj, zdejmij z ognia i wystudź. Gdy mieszanka będzie zimna, dodaj po 5 kropel olejku rozmarynowego i olejku rumianku rzymskiego. Wymieszaj. Używając opuszek palców nałóż miksturę na włosy i delikatnie wmasuj w skórę głowy i we włosy. Następnie upnij włosy w kok i luźno owiń folią kuchenną, a tą z kolei owiń ręcznikiem. Jeśli twoje włosy są w bardzo kiepskim stanie, możesz zrezygnować z folii i owinąć włosy bezpośrednio gorącym ręcznikiem. Wspomoże on wchłanianie olejków. Po 30 minutach zdejmij turban. Nie myj włosów od razu. Najpierw nałóż na nie swój zwykły szampon i wmasuj go we włosy i skórę głowy. Dopiero później spłucz włosy.

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 28 lip 2015, 07:27

Przy bardzo suchych wręcz popalonych włosach przydałoby się je obciąć i stosować szampony oraz odżywki nawilżające. Raz na jakiś czas nie zaszkodziłaby również wizyta w salonie na kurację odbudowującą.

Mrroz
Laik
Laik

Post autor: Mrroz » 11 sie 2015, 09:43

Podpalenie musisz obciąć, bo się nie zregeneruje. Odżywka swoją drogą, ale najważniejsza jest dobra maska do włosów. Loreal ma dobre.

speedia
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: speedia » 21 sie 2015, 13:49

Ja polecam firmę Dove. Sama stosuję szampon z odżywką na wzmocnienie włosów. Po częstym stosowaniu suszarki zrobiły się słabe i łamliwe. Ale efekt był widoczny dopiero po tym, jak przestałam używać suszarki. Zachęcam do rezygnacji z prostownicy i suszarki. Włosy szybciej się regenerują. Jeśli masz mocno zniszczone włosy to najlepiej je ściąć. Zetnij końcówki i wtedy dopiero zadbaj o włosy. Pamiętaj, że każdy ma inny rodzaj włosów i odżywka na każdego działa inaczej.
Profesjonalne, zawodowe buty strażackie

Awatar użytkownika
ankawesoła
Laik
Laik

Post autor: ankawesoła » 02 wrz 2015, 20:48

Moje włosy kilka miesięcy temu to była istna masakra. Fryzjer dał mi próbki Revalid, a później to sama kupiłam sobie. Zrobiłam sobie kompleksową kurację uzdrawiającą włosy. Super efekty było widać już po kilku tygodniach stosowania. Polecam
Anka

gajjzer
Laik
Laik

Post autor: gajjzer » 18 wrz 2015, 20:19

Pomoże tylko ich ścięcie. Możesz je lekko zregenerować silikonami, a raczej zakryć ubytki.

Zofia90
Mistrz
Mistrz

Post autor: Zofia90 » 09 gru 2015, 11:03

Przez 10 lat miałam bardzo przetłuszczające sie włosy i musiałam je codziennie myć. Codziennie używałam suszarki i bardzo często także prostownicy i mimo stosowania kosmetyków ochronnych moje włosy były bardzo przesuszone. Próbowałam je ratować różnymi odzywkami, ale nie pomagało. Próbowałam także stosować domowe sposoby, ale tez nie było żadnych efektów. W końcu trafiłam na tą odżywkę http://www.ezebra.pl/product-pol-292-HE ... A-WAX.html i od tego czasu mój problem z przesuszonymi włosami zniknął. Odżywka bardzo fajnie nawilżyła moje włosy, odbudowała je i nie wiem, czy to jej zasługa, ale włosy przestały mi się tak przetłuszczać i mogę je myć wieczorem zamiast rano.

Awatar użytkownika
furtadka
Czeladnik
Czeladnik
Kontaktowanie:

Post autor: furtadka » 14 sty 2016, 11:20

Ja ostatnio zniszczyłam sobie włosy poprzez stosowanie prostownicy. Mam dość cienkie oraz suche włosy z natury tak więc nie powinnam naduzywać tego urżądzenia ale trudno. Stało się..... Próbowałam je ratować wieloma sposobami bo nie chciałam ich za bardzo skracać.

Dobre działanie dała ta maska:
http://flax.com.pl/terapeutyczna-maska- ... -soja.html

Nie wiedziałabym o niej gdyby nie moja dobra koleżanka, ktora mi ją poleciła. Jestem zadowolona z działania.Maska odżywia włosy, sprawia,że są mocniejsze. Oraz jest wydajna. Wystarczy użyć jej raz w tygodniu na 20 minut.
Jeśli z czymś się borykasz, rozejrzyj się dookoła, a zobaczysz, że wszyscy ludzie z czymś się borykają i że dla nich jest to równie trudne, jak dla ciebie.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków