takie włosy, co zrobić? ZDJĘCIE

Szampony, odżywki, maski, ampułki, toniki, itp.
takiewlosy
Laik
Laik

takie włosy, co zrobić? ZDJĘCIE

Post autor: takiewlosy » 03 paź 2013, 22:39

Cześć,
Zarejestrowałam się tu, by uzyskać porady/wskazówki jak mogę pomóc swoim włosom. Nie owijając w bawełnę: jaki jest koń, każdy widzi (fotka) - włosy praktycznie od czubka głowy odstają z każdej strony, jakbym każdy z osobna ucinała na różnych długościach (ogólnie sięgają mi do talii, więc są dość długie). Zwróciłam na to uwagę jakiś czas temu i z każdym dniem coraz bardziej mnie to wkurza, wreszcie chciałabym zacząć to "leczyć". Żeby nie przedłużać wymienię lakonicznie co z nimi robię(lub nie):

-95% myć kończy się suszeniem suszarką z ciepłym powietrzem;
-zawsze myję włosy w dzień/rano, nigdy nie idę spać z mokrymi włosami, bo rano mam "kwadratową" fryzurę
-używam różnych szamponów i odżywek (które, już wiem, że są gówniane) kupionych w drogeriach(ze względu na cenę); w sklepie "fryzjerskim" kupiłam jakiś czas temu odzywkę Euro-styl PERFECT CARE - też gówniana;
-farbuję ze 2 lub 3 razy w roku - robię to sama i staram się wybierać farby bez amoniaku, ale też kupuję je w drogeriach;
-czeszę tylko szczotką okrągłą (z przyzwyczajenia), nie mam grzebienia ani innej szczotki :);
-dłuuuuugo w ogóle ich nie podcinałam, od pewnego czasu staram się podcinać, zazwyczaj max. 3cm, robię to sama;
-nie byłam u fryzjera od... ponad 10 lat (po obcięciu mi 10cm zamiast 2 przez znajoma osiedlową "fryzjerkę", która każdemu robi jedną i tę samą fryzurę.);
-mam tylko dwie fryzury - kok (bylejaki, chodzę w nim w domu) i po prostu rozpuszczone;
-zdarza mi się prostować same końcówki, ale to rzadziej niż częściej;
-czasem kupuję jedwab w olejku, wtedy używam go codziennie, póki się nie skończy.

Jeszcze coś:
-włosy są normalne z tendencją do wysuszonych, zwłaszcza końcówki
-są też "normalnej" grubości, ani grube, ani przesadnie cienkie
-rosną niezbyt szybko (od kiedy podcinam widzę, że w ogóle rosną)
-raczej przyklapnięte niż puszyste,
- no i ODSTAJĄ...

Spodziewam się, że większość tego co z nimi robię to grzechy. Nigdy nie zagłębiałam się w pielęgnację włosów większą niż podstawowa (mycie+odżywka+ kiedyś jakieś maski), no i teraz mam za swoje. Dodam, że chciałabym móc wydać milion na profesjonalne kosmetyki, ale to niemożliwe. Oczywiście chętnie przyjmę informacje nawet odnośnie drogich kosmetyków,bo może za jakiś czas będę mogła sobie na nie pozwolić, ale teraz musze zadowolić się tanimi opcjami, ewentualnie domowymi sposobami "leczenia". Dodam,że na radykalne ścięcie włosów się nie zdecyduję.
Bardzo Was proszę o porady, wskazówki, sugestie, co powinno byc priorytetem (może np.: lepsza suszarka czy łykanie jakiegoś skrzypu..). Oczywiście z góry dziękuję za to i za poświęcony na przeczytanie czas.

A.

Obrazek

barteksmolinski
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Re: takie włosy, co zrobić? ZDJĘCIE

Post autor: barteksmolinski » 03 gru 2014, 15:07

Spróbuj używać odżywek do włosów, widać że są one bardzo zniszczone i wysuszone. Może to skutek zbyt częstego farbowania?
Znajomy szuka szkoły wyższe śląsk na kierunku studia kosmetologia i pokrewne.

Freezur_pl
Amator
Amator

Post autor: Freezur_pl » 09 gru 2014, 16:55

Na pewno farbowanie włosów odegrało ważną rolę w procesie ich wysuszenia i wypadania,polecam nakładać maskę białkową plus do kąpieli olejek arganowy jako jedna z naturalnych odzywek. To powinno pomóc. A jakiego szamponu używasz w chwili obecnej?

MegaBogdan87
Laik
Laik

Post autor: MegaBogdan87 » 09 lut 2015, 10:12

Spróbuj od jakże modnego teraz zabiegu keratynowego prostowania włosów, wielu osobom pomaga nawet z bardziej widocznymi uszkodzeniami. Poza tym zrezygnuj z szamponów z silikonami itd.

Przemysłowa
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: Przemysłowa » 11 lut 2015, 11:15

Również polecam zabieg keratynowego prostowania włosów tak jak osoba wyżej. Na pewno farbowanie włosów miało udział w doprowadzeniu ich do takiego stanu

vinnaha20
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: vinnaha20 » 27 lip 2015, 16:03

Do suchych włosó polecam olejek :) są takie specjalne do pielęgnacji!

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 28 lip 2015, 07:25

Ja też miałam takie włosy ale zaczęłam regularnie stosować olejek arganowy i maski odżywiające na bazie naturalnych składników i dzisiaj moje włosy są w dużo lepszej kondycji niż kiedyś.

asebian90
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: asebian90 » 30 lip 2015, 19:05

Myślę,że przede wszystkim spróbuj odżywki :)

Kot0
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: Kot0 » 22 wrz 2015, 13:22

Kup sobie tani czepek na głowę, po umyciu dwa razy! nałóż odżywkę i spłucz, nałóż ją jeszcze raz, podwójną ilość nałóż czepek a na czepek ręcznik. Posiedź tak pół godziny i zmyj też dwa razy. Zabieg najprostszy, a jaki tani :D nie potrzeba jakiś drogich zabiegów.

uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: uRadka_pl » 12 paź 2015, 12:44

Wystarczy,że zaczniesz od zmiany szamponu na inny z dobrą odżywką. Jakich kosmetyków używasz w chwili obecnej? Podaj więcej szczegółów. Polecam też nakładać raz w tygodniu maske białkową.

eltaxx
Amator
Amator

Post autor: eltaxx » 04 gru 2015, 08:50

Ja zaczęłabym od profesjonalnych zabiegów na włosy!
Jak już bym doprowadziła je do ładu to szukałabym kosmetyków które te zabiegi przedłużą!
W takich salonach- http://hairbodydesign.pl/uslugi/#fryzjerstwo na pewno już Ci specjaliści doradzą, które wybrać!

joachapacha
Laik
Laik

Post autor: joachapacha » 13 maja 2016, 23:09

Najlepiej jakaś porządna maska, jakiś olejek i może coś do stylizacji..chociaż odradziłabym wszelkie prostowania i suszenia :( Ja bym poleciła serię Kosswell z olejkiem macadamia.

fryzjerek404
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: fryzjerek404 » 10 cze 2016, 08:52

Olejki do włosów, odzywki, dobre szampony! odradzam prostowania włosów.

Krzysztofa
Laik
Laik

Post autor: Krzysztofa » 11 cze 2016, 21:49

Też mam kosmetyki Kosswella Macadamian i są rewelacyjne! Przede wszystkim skład to same naturalne kosmetyki no i efekt widoczny praktycznie od razu! Polecam ;)

LaPuella
Amator
Amator

Post autor: LaPuella » 13 cze 2016, 12:39

Olejki do włosów przy takiej strukturze włosa to dobre rozwiązanie. No i oczywiście wszelkie kosmetyki wygładzające. Fajnym sposobem spotęgowania działania czy to olejków, czy też odżywek lub masek jest zabieg "parówki" - po umyciu włosów (i spłukaniu ich letnią wodą) warto nałożyć wybrany kosmetyk na włosy i zrobić coś na kształt sauny, czyli zagotować garnek wody i przez kilkanaście minut trzymać głowę nad nim (najlepiej przykryć głowę ręcznikiem i stworzyć "namiot"), tak by para wodna docierała do włosów. Dzięki temu łuski włosów się otworzą, a wszystkie wartościowe składniki dotrą do wnętrza włosa. Po takim zabiegu należy spłukać włosy chłodną wodą, żeby dokładnie zamknąć łuski - jest to bardzo ważne, inaczej włosy nie będą wyglądały najlepiej. Są też specjalne sprzęty do tego typu zabiegów - podstawową saunę fryzjerską można kupić za niecałe 270 zł.
W razie pytań zachęcam do kontaktu, z przyjemnością coś doradzę :)

ankaf
Mistrz
Mistrz

Post autor: ankaf » 11 wrz 2016, 14:23

Tylko, że olejki mogą bardzo obciążać włosy.

LaPuella
Amator
Amator

Post autor: LaPuella » 13 wrz 2016, 11:57

Oczywiście zależy jakie olejki :)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków