Kwaśne odżywki do włosów

Szampony, odżywki, maski, ampułki, toniki, itp.
daniell
Laik
Laik

Kwaśne odżywki do włosów

Post autor: daniell » 06 kwie 2008, 22:20

Mam ptanie od dłuższego czasu używam kwaśnych odżywek do włosów a myję swoje włosy średnio co drugi dzień jak myślicie czy tak częste stosowanie kwaśnych odżywek na dłuższą metę może być szkodliwe?Ja póki co jestem zadowolona(włosy rozjaśniane)w dotyku są miękkie i lśniące ale zastanawiam się nad ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Aga Lebryk
Pionier
Pionier

Re: Kwaśne odżywki do włosów

Post autor: Aga Lebryk » 13 kwie 2008, 16:18

To zależy od tego jak bardzo kwaśne są te odżywki. Najodpowiedniejsze są te o odczynie 5,5pH a zaraz po rozjaśnianiu możesz zastosować nawet kwaśniejszą maskę,bo rozjaśniacz ma odczyn zasadowy. Pamiętaj jednak aby nie uzywac odzywek przed rozjasnianiem bo to oslabi rozjasnienie( zamknie łuskę włosową). Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 13 kwie 2008, 21:25

Nie wiem jak działa na włosy długotrwałe używanie kwaśnych odżywek ale:
Po tym jak miałem chemię, to wydaje mi się, że ph 5,5 jest to bardzo słaby kwas, (1ph to kwas, 14ph zasada, 7ph odczyn obojętny), najbardziej kwaśną odżywką jaką widziałem był Biosilk z Farouka i miał 3,5 ph.
Co się zaś tyczy PH 5,5 to chyba normalny odczyn zdrowej skóry? Więc chyba nie można traktować czegoś takiego jako kwaśna odżywka? Ale głowy nie dam. :oops:
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Aga Lebryk
Pionier
Pionier

Post autor: Aga Lebryk » 11 sie 2008, 15:36

5,5 to juz odczyn kwasny wiec jest to kwasna odzywka, ale lekko kwasna i ja za to glowe moge dac :mrgreen:

Bobek
Amator
Amator

Post autor: Bobek » 19 lut 2010, 23:22

Ja stosuję kwaśną odżywkę przez jakiś czas (tj aż mi się skończy) a potem przez jakiś czas inną (tj dwie butelki). I tak na zmianę. Sprawdza się i nie widzę efektów ubocznych.

Powerlook_pl
Amator
Amator

Post autor: Powerlook_pl » 08 lut 2012, 21:01

odżywki zakwaszające faktycznie przyczyniają się do wolniejszego wypłukiwania farby z włosów.
Środowisko kwaśne - domyka łuski włosa = nabłyszcza, wygładza, włosy są 'zdrowsze' - nie paruje z nich wilgoć no i pigment nie ma jak 'uciec' ;)
Środowisko zasadowe - rozpulchnia włos, łuski otwierają się aby mogły zostać wprowadzone pigmenty, prekursory barwników czy substancje utleniające podczas rozjaśniania czy koloryzacji, po zabiegach nie zawsze włosy wracają od razu do swojego właściwego stanu - łuski mogą być nastroszone, rozchylone - wtedy pomagają właśnie maski i odżywki zakwaszające, właściwie to one 'wymuszają' domknięcie łusek

Fryzek30
Laik
Laik

Post autor: Fryzek30 » 24 lut 2012, 15:05

Odżywka o kwaśnym pH. Niezastąpiona po koloryzacji włosów. Zamyka łuskę włosa i sprawia, że kolor utrzymuje się dłużej i nie wypłukuje się, a włosy zyskują piękny blask.
Cena nie powinna przekraczać 40 zł standardowe i ze 300 zł Loreal - lepiej za często nie stosować.

Powerlook_pl
Amator
Amator

Post autor: Powerlook_pl » 19 mar 2012, 12:06

Co prawda ich cena jest nieco wyższa,ale za to są skuteczne i można je bez obawy stosować. Loreal to dobra firma. Inna sprawa,że nie za często ponieważ ma to negatywny wpływ na strukturę włosów,więc pamiętaj o tym.

gosiak1983
Laik
Laik

Post autor: gosiak1983 » 08 sie 2012, 11:36

Witajcie,

wiele razy robiłam dekoloryzację używając produktów wielu firm , jednak zawsze włosy ciemnieją.Chce tak przeprowadzić kolejną dekoloryzację by włosy nie ściemniały.Ja zawsze po zmywaniu preparatu z włosów myłam wielokrotnie specjalnym zalecanym szamponem ale nic to nie dało.Znalazłam taką informację odnośnie ciemnienia włosów po dekoloryzacji :

" Ten niekorzystny efekt uboczny można zniwelować i zatrzymać przez zastosowanie
alkalicznych (zasadowych) płukanek, środków utleniających w środowisku alkalicznym lub
zabarwienie włosów farbami zawierającymi barwniki oksydacyjne".

1.Jakie to są alkaliczne (zasadowe)plukanki-co mam kupić by taką płukankę zrobić?
2.Co to są środki utleniające w środowisku alkalicznym,czyli znów co kupić by użyć na włosach?
3.Które farby zawierają barwniki oksydacyjne?
Czy ktoś z Was stosował już powyższe metody i włosy po deko.nie ciemniały? CZy te metody nie zniszczą włosów?A może znacie jakiś inny sposób by osiągnąć mój cel.
Nadmienie ,że po deko. chciałam zafarbować włosy farbą Lecher Geneza ale nie mam pojęcia czy ta farba zawiera te oksydacyjne barwniki.Do tego zastanawiam się jakiego utleniacza do niej użyć czy 6% czy9%.Obawiam się że 6% da mi za ciemny włos,a na9%jak robiłam kiedyś jasny blond to wyszedł jaśniutki.Mam tak ok jedną czwartą siwych włosów i gdzieś wyczytałam,że do siwych tylko 6% i też nie wiemco robić.Może coś doradzicie.

jusstynka8585
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: jusstynka8585 » 18 wrz 2012, 15:33

jaka odżywka na suche włosy ?

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków