Dekoloryzator

Farby, szampony koloryzujące, rozjaśniacze, tonery, itp.
daniell
Laik
Laik

Dekoloryzator

Post autor: daniell » 04 kwie 2008, 17:38

Czy spotkał się ktoś kiedyś z dekoloryzatorem bez amoniaku i nadtlenku wodoru?Ja ostatnio zakupiłam taki w hurtowni firmy Renee Blanche ponieważ chciałam zejść z koloru na poziomie 2 do blondu na poziomie 8 i byłam zachwycona.Nakłada sięgo na włosy można użyć ciepła przy pierwszym użyciu kolor zeszedł o ok 4 tonów zabieg można powtórzyć i tak zrobiłam a zamiast standardowej gumy jak przy rozjaśniaczu miałam włosy miękkie i gładkie jeszcze tego samego dnia nałożyłam farbę rewelacja ,trudno mi było uwierzyć :P

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Re: Dekoloryzator

Post autor: Masmix » 05 kwie 2008, 09:11

Przyznam szczerze, że pierwszy raz słyszę o czymś tak mocnym, bez amoniaku. Tym bardziej że do tej pory nie słyszałem o niczym innym do otwierania łuski włosa i neutralizacji koloru. Jestem ciekaw jak kondycja włosów po kilku myciach? Czasem włosy wydają się w ogóle nie zniszczone zaraz po zabiegu, natomiast zaczynają się sypać później. Jeśli to rzeczywiście działa to mielibyśmy początek nowej ery rozjaśniaczy. :lol:

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 05 kwie 2008, 09:20

Nigdy nie słyszałem o takiej firmie Renee Blanche. Jestem ciekaw co to za hurtownia i czy ta firma ma szerszy asortyment. Jeżeli farby są również bez amoniaku to nawet jeżeli nie są rewelacyjne mogą stać się alternatywą dla bardzo zniszczonych włosów.

Mam jeszcze pytanie o kolor po rozjaśnianiu: Czy jest bardzo żółty, czy można uzyskać kolor biały, ewentualnie popielaty?

A jeżeli ktoś będzie miał okazję to może poda skład tego produktu.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

moniska1613
Pionier
Pionier

Post autor: moniska1613 » 05 kwie 2008, 17:13

:D mm ... chcicałbym sprobowac tego środku ale niestety jest trudno dostepny ... jestem ciekawa w jaki sposob to dziala hmm...
Lisek_1 pisze:farby są również bez amoniaku to nawet jeżeli nie są rewelacyjne mogą stać się alternatywą dla bardzo zniszczonych włosów.
jesli sie nie myle istnieja juz takie farby przykładowo z firmy Kadus są one na bazie roślinnej :) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 05 kwie 2008, 22:07

Ja jestem trochę sceptyczny, jeżeli nie ma tam amoniaku to prawdopodobnie musi być jakieś inne świństwo nie koniecznie leprze.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

Nikoś
Pionier
Pionier

Post autor: Nikoś » 06 kwie 2008, 11:25

Firma o której mowa jest dostępna w hurtowni "Centrum Zaopatrzenia Fryzjerów" na ulicy Podchorążych w warszawie. Jeśli chodzi o sam produkt to stosowałem już kilka produktów z tej firmy i między innymi dwa rozjaśniacze ale żaden z nich nie był pozbawiony nadtlenku wodoru czyli H2O2. Jeśli chodzi o mnie to wybaczcie ale dekoloryzacja o 4 tony a następnie ponowne nałożenie produktu i kolejne 4 tony to to już brzmi jak matrix. Zważywszy na brak H2O2!!! Nie chcę nikogo urazić więc przepraszam za moje podejście. Do tego dodam jeszcze że farby (trwale koloryzujące) jeśli nie zawierają amoniaku zazwyczaj zawierają jego pochodne co jest gorsze niż sam amoniak. Jeszcze mam pytanie do Daniell - czy do tego rozjaśniacza był jakiś aktywator???

daniell
Laik
Laik

Post autor: daniell » 06 kwie 2008, 16:50

Również byłam bardzo zaskoczona ale stosowałam go na własnej głowie oczywiście trudno powiedzieć ,że moje włosy po zabiegu dekoloryzatorem i farbą były popielate jednak w odcieniu bardzio jasny złocisty blond a to też bardzo dużo jak na jeden dzień.Zabieg robiłam latem i moje włosy choć nie ukrywam zniszczone przed zabiegiem dużo nie straciły a w przypadku zabiegów proszkami przy wysokim stężeniu H2o2 pewnie bym była łysa ;) Prawdę mówiąc trudno mi powiedzieć co powoduje,że ten dekoloryzator jest tak skuteczny ulotka w języku polskim była krótka (tylko instrukcja użycia i informacja,że produkt nie zawiera ww składników i jest wyjątkowo bezpieczny dla włosów)reszta była napisana w obcym języku.Dodam jeszcze,że używałam dodatkowego ciepła co zresztą było zalecone w instrukcji.Właśnie dlatego poruszyłam ten temat na forum bo jestem bardzo ciekawa jaki składnik powoduje takie działanie szukałam w internecie jest sporo opisów tego produktu ale żaden z dokładnym składem.Dekoloryzator składa się z dwóch komponentów i można z niego robić także kąpiel rozjaśniającą z szamponem.Ja jestem bardzo zadowolona i szczerze mówiąc wcale nie zależy mi na promocj tego produktu chciałam tylko podzielić się swoim doświadczeniem i zapytać czy ktoś miał podobne gdyż fryzjerzy z którymi rozmawiałam nie znali tego produktu.

Karola :)
Laik
Laik

Post autor: Karola :) » 14 maja 2008, 07:57

INDOLA też ma taki dekoloryzator który świetnie zmywa kolor a farbę można nałożyć tego samego dnia!!! no ale składu nie znam.....

neofryz
Laik
Laik

Post autor: neofryz » 05 sie 2008, 09:02

To może ja coś napisze o dekoloryzatorze RB. To nie jest rozjaśniacz! Renee Blanche posiada 2 rodzaje rożjaśniaczy biały i niebieski mocniejszy. Dekoloryzator nie zawiera amoniaku. I faktycznie nie niszczy włosów. Ten kosmetyk działa tak jak rozpuszczalnik na zabrudzone farbą łapki:) Usuwa z włosów sztuczny barwnik wymywa go. A farby RB są świetne, po pierwsze maja podwójny pigment więc można nimi spokojnie farbować włosy 100% siwe, i wyjdzie kolor na pewno, tylko radze stosować naturalne odcienie. Używam tych kosmetyków od 4 lat i nie zawiodły mnie nigdy. Pozdrawiam

dona84
Laik
Laik

Post autor: dona84 » 30 sie 2009, 20:34

hej wszystkim jestem tu nowa wiec witam serdecznie wszystkich maniaków włosów!!!;-)

jeżeli chodzi o składnik który zastępuje amoniak to z tego co pamietam ze szkoły...to była to woda amoniakalna!babeczka od chemi zawsze nam tłumaczyła to tak -jeżeli to nie amoniak to na pewno jeszcze gorsze świństwo :-)

ja używa rozjaśniacza z firmy londa i jestem bardzo zadowolona.zazwyczaj pracuje na 6%wodzie ewentualnie mieszam 6% z 9%, wystarczy potrzymać dłużej

słyszałam o proszku do ściągania koloru ze schwarzkopa. moze mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi?jaka jest jego moc i o ile tonów jest w stanie rozjaśnic na wodzie 6%?

jerzy52
Laik
Laik

Post autor: jerzy52 » 13 wrz 2009, 19:36

Dekoloryzacja to nic innego jak rozjaśnianie i zawsze jest do tego woda od 3%-12%. Zależy o ile tonów chcemy zdjać kolor. Do farb zawsze jest utleniacz (poniżej 3% utleniacza określa się jako bez amoniaku) ponieważ otwiera łuskę włosa. Proszę spróbować Dekolor B crem 150ml.(Framesi) zawiera olejki ochronne nawilżające włosy.Rozjaśnia włosy nawet do 9 tonów. Mieszamy z wodą 1/2 porcja cremu 2 porcje wody.Zawsze przed wyciśnęciem z tubki dobrze wygnieść tubkę poniważ zawiera olejeki ochronne .W czasie leżenia na półce mogą się oddzielić i przy pierwszym wyciśnięciu wyciśniemy samą oliwkę.
Jeśli nie umiemy ocenić jakiej użyć wody proszę zrobić odrobinę i nanieść na pasemko i kontrolować. Polecam szczególnie do włosów cienkich ,olejek fajnie chroni włosy przed wysuszeniem.

ania f
Laik
Laik

Post autor: ania f » 17 wrz 2009, 13:19

czy jest jakis sposob na pozbycie odrastajacego koloru? kolor byl brazowy w odcieniu moich wlosow, farbowalam pol roku temu i po tym czasie odrosty sa duzo jasniejsze niz moje naturalne wlosy. Nie chcialabym juz farbowyc, czy dekoloryzator sciaga takie odrosty, lub cos innego? bardzo prosze o rade

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 19 wrz 2009, 18:58

Broń Boże. Dekoloryzator ściągnie pigment ale z pewnością nie będzie to twój naturalny kolor. Włosy mają inny odcień niż przed farbowaniem z powodu ingerencji chemikaliów w cebulkę włosa. Najlepiej ściąć włosy i pozwolić im rosnąć naturalnie - oczywiście rozumiem że to nierealne zwłaszcza przy dłuższych włosach.
Używaj szamponów koloryzujących - maksymalnie zbliżonych do koloru naturalnego. Z profesjonalnych serii na pewno dobierzesz odpowiedni odcień. Możesz też poradzić się fryzjera.
Szampony spłukują się stopniowo i nie widać tak drastycznej zmiany. Z czasem dojdziesz do natury i nie będziesz musiała kombinować z kolorem.

ania f
Laik
Laik

Post autor: ania f » 21 wrz 2009, 18:14

wielkie dzieki za odpowiedz, na szczescie wlosy mam do ramion to szybko odrosna, a na ten czas wyprobuje szampon . pozdrawiam

lukaszq369
Laik
Laik

Post autor: lukaszq369 » 22 lis 2009, 21:28

Hej! Odświeżam temat, bo mam pytanie.. Co byście mi polecili, dekoloryzator czy rozjaśniacz? Ps. jestem facetem... Przyczytałem już jeden http://www.handsomemen.pl/Tag_porady,De ... tor,0.html artykuł ale chciałbym też poznać wasze opinie..
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 23 lis 2009, 13:53

Kod: Zaznacz cały

słyszałam o proszku do ściągania koloru ze schwarzkopa. moze mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi?jaka jest jego moc i o ile tonów jest w stanie rozjaśnic na wodzie 6%?
Nie znam tego środka jednak dekoloryzator nie rozjaśnia a jedynie kasuje pigment. Co ułatwia późniejsze rozjaśnianie.

cwiergotka
Laik
Laik

Post autor: cwiergotka » 24 lis 2011, 18:39

ja tam się dopiero uczę o fryzjerstwie ale w materiałach do nauki mam coś takiego:
Preparaty do dekoloryzacji
Dekoloryzacja jest to proces mający na celu usunięcie sztucznych barwników z włosów.
Proces te można przeprowadzić przy użyciu środków, które nazywają się dekoloryzatory.
Można wyróżnić dwa rodzaje preparatów do dekoloryzacji.
Pierwsza kategoria tych środków działa w środowisku silnie kwaśnym (pH< 6)
zawierających substancje chemiczne o charakterze reduktorów. Proces dekoloryzacji
przeprowadzany tymi środkami polega na częściowej depolimeryzacji (rozrywaniu długich
łańcuchów na krótsze fragmenty) barwników osadzonych na włosie w postaci dużych
polimerycznych cząsteczek. W efekcie barwniki tracą swoje właściwości koloryzujące, barwa
staje się bledsza lub następuje ich całkowite odbarwienie. Po zabiegu włosy zazwyczaj mają
nieatrakcyjne zażółcone zabarwienie. Zaletą stosowanie tych preparatów jest dobre usunięcie
większości barwników pośrednich oksydacyjnych, natomiast wadą ich agresywne działanie
na struktury białkowe włosów oraz nietrwały efekt odbarwienia. Włosy powoli zaczynają
ciemnieć. Ten niekorzystny efekt uboczny można zniwelować i zatrzymać przez zastosowanie
alkalicznych (zasadowych) płukanek, środków utleniających w środowisku alkalicznym lub
zabarwienie włosów farbami zawierającymi barwniki oksydacyjne.

Druga grupa preparatów do usunięcia barwników wykorzystuje substancje silnie
utleniające, które działają w środowisku alkalicznym. Są to preparaty dwuskładnikowe
złożone z rozjaśniacza i utleniacza zawierającego nadtlenek wodoru o stężeniu 9–12 %.
Obydwa składniki należy dokładnie wymieszać bezpośrednio przed nakładaniem na włosy.
Wadą tych środków jest to, że niektóre barwniki mogą pod ich wpływem przekształcać się
w substancje o barwie ciemniejszej, nietypowej lub powodują nierównomierne i zażółcone
odcienie. Ponad to są to środki również działające niszcząco na włosy.
Obydwa typy dekoloryzatorów poza substancjami niszczącymi barwniki zawierają środki
powierzchniowo czynne, które umożliwiają zwilżenie włosów, równomierne ich nałożenie
oraz ułatwiają usunięcie pozostałości po rozkładzie barwników. Ponad to w skład tych
preparatów wchodzą substancje ochronne, zagęszczacze i konserwanty. Po za kończeniu
procesu dekoloryzacji należy włosy dokładnie umyć odpowiednim szamponem.
Procesy rozjaśniania i dekoloryzacji są jednymi z najbardziej szkodliwych zabiegów
fryzjerskich, ponieważ wykorzystują dość stężone roztwory wodne utleniaczy bądź
reduktorów w środowisku silnie alkalicznym lub kwaśnym. W tych warunkach białka
z których zbudowany jest włos mogą ulegać zniszczeniu. Objawia się to obniżeniem
wytrzymałości mechanicznej włosów, brakiem połysku, elastyczności, stają się suche
i łamliwe.

Ta pierwsza grupa dekoloryzatorów jest zdaje się bez amoniaku.(tak to zrozumiałam)

Galang
Amator
Amator

Post autor: Galang » 21 wrz 2017, 05:45

Mulai tanggal 17 Januari 2002, harga berbagai jenis minyak bumi dalam negeri naik. Minyak tanah, premium, solar, dan lain-lain dinaikkan harganya. Hal ini karena Pemerintah ingin mengurangi subsidi dengan harapan supaya ekonomi Indonesia kembali berlangsung normal. Karena harga bahan bakar naik, sudah barang tentu biaya angkutan pun akan naik pula. Jika biaya angkutan naik, harga barang-barang pasti akan ikut naik karena biaya tambahan untuk transportasi harus diperhitungkan. Naiknya harga barang-barang akan dirasakan berat oleh rakyat. Oleh karena itu, kenaikan harga barang harus diimbangi dengan usaha menaikkan pendapatan masyarakat.Supplier sch 40
Supplier sch 40
Supplier Plat kapal besi baja bki krakatau steel
Supplier besi Pipa sch 80 baja jual hp asus murah jual hp asus murah
Supplier besi beton Sni Ulir Polos
undangan pernikahan ala jepang
Pabrik Besi Pipa Baja Schedule 40
Toko Besi Unp Baja
Supplier besi wf
jual laptop asus <a/> [url=https://goo.gl/FEppdU]jual laptop asus <a/>
[url=https://goo.gl/QD6q3C]jual laptop asus murah<a/> [url=https://goo.gl/QD6q3C]jual laptop asus murah<a/>
[url=http://www.jualbesibajamurah.com ]www.jualbesibajamurah.com

Toko sch 40
Toko sch 40
Supplier besi siku
Toko besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi wf baja
undangan pernikahan islami
Pabrik Pipa Besi Hitam Medium
Jual Besi Unp Baja
Toko besi wf
Distributor besi beton Sni Ulir Polos polos ulir
Agen sch 40
Agen sch 40
Supplier pipa besi baja sch 40 sch 80
Agen besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi unp
undangan pernikahan ada fotonya
Pabrik Besi Wf
Harga Besi Unp Baja
Agen besi wf
Distributor besi beton sii
Pabrik sch 40
Pabrik sch 40
Supplier Plat besi
Pabrik besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi siku
undangan pernikahan simple
undangan pernikahan ala india
Pabrik Besi H beam
Pabrik Besi Unp Baja
Pabrik besi wf
Distributor besi beton psi Ulir Polos
Distributor besi Pipa sch 80 baja
Distributor besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi h beam
Distributor Plat Bordes
Supplier Plat besi plat kapal
undangan pernikahan
Pabrik Besi Beton
Distributor Besi Cnp Baja
Distributor Besi Beton
Distributor besi beton perwira
Harga besi Pipa sch 80 baja
Harga besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi wf
Harga Plat Bordes
Supplier besi h beam baja
www.sentrabesibaja.com
Supplier Besi Cnp Baja
Harga Besi Beton
Distributor besi beton PAS
Jual besi Pipa sch 80 baja
Jual besi Pipa sch 80 baja
Supplier wiremesh
Jual Plat Bordes
Supplier besi cnp
undangan pernikahan bermanfaat
Distributor Welded Beam T beam King Queen Cross Castellated Beam
Agen Besi Cnp Baja
Jual Besi Beton
Distributor besi beton master steel ms
Supplier besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi unp
Supplier Plat Bordes
www.gudangbesibaja.com
undangan pernikahan islami
Distributor Bondek Cor
Toko Besi Cnp Baja
Supplier Besi Beton
Distributor besi beton ksty
Supplier besi cnp
Toko Plat Bordes
Pabrik besi Wf Baja
undangan pernikahan amplop surat
Distributor Atap Spandek Sni
Jual Besi Cnp Baja
Toko Besi Beton
Distributor besi beton krakatau steel
Supplier besi hollow
Agen Plat Bordes
Pabrik bondek
undangan pernikahan bentuk dompet
Distributor Plat Bordes Kembang
Harga Besi Cnp Baja
Agen Besi Beton
Distributor besi beton jcac
Supplier besi beton Sni Ulir Polos
Pabrik Plat Bordes
Pabrik wiremesh
undangan pernikahan chinese
Distributor Plat Besi Hitam
Pabrik Besi Cnp Baja
Pabrik Besi Beton
Distributor besi beton interworld steel is
Distributor Plat Bordes
Distributor Plat Bordes
ironsteelcenter.com
Distributor Wiremesh Besi
Pabrik pipa besi baja sch 40 sch 80
undangan pernikahan lucu
Distributor Plat Kapal Bki Krakatau Steel
Distributor Besi Hollow Baja
Distributor besi hollow
Distributor besi beton gunung garuda
Harga Plat Bordes
Harga Plat Bordes
Pabrik stainless steel
Harga Wiremesh Besi
Pabrik besi hollow
undangan pernikahan bagus
Distributor Jual Besi Siku Baja
Supplier Besi Hollow Baja
Harga besi hollow
Distributor besi beton delcoprima
Jual Plat Bordes
Jual Plat Bordes
Pabrik atap spandek
Jual Wiremesh Besi
Pabrik besi beton Sni Ulir Polos
undangan pernikahan bahasa inggris islam
Distributor Besi Unp Baja Profil Kanal
Agen Besi Hollow Baja
Jual besi hollow
Distributor besi beton cakra steel cs
Supplier Plat Bordes
Supplier Plat Bordes
Pabrik baja ringan
Supplier Wiremesh Besi
Pabrik besi wf baja
undangan pernikahan contoh
Distributor Besi Cnp Profil Baja Gording
Toko Besi Hollow Baja

link6

Galang
Amator
Amator

Post autor: Galang » 21 wrz 2017, 05:49

PilcrowRujukan[sunting | sunting sumber]Toko Plat Bordes
Toko Plat Bordes
Pabrik bondek
Toko Wiremesh Besi
Pabrik besi unp
undangan pernikahan cantik
Distributor Besi Hollow
Jual Besi Hollow Baja
Toko besi hollow
Distributor besi beton Sni Ulir Polos
Agen Plat Bordes
Agen Plat Bordes jual hp asus murah jual hp asus murah
Pabrik Plat kapal besi baja bki krakatau steel
Agen Wiremesh Besi
Pabrik besi siku
Distributor Wiremesh
Harga Besi Hollow Baja
jual laptop asus <a/> [url=https://goo.gl/FEppdU]jual laptop asus <a/>
[url=https://goo.gl/QD6q3C]jual laptop asus murah<a/> [url=https://goo.gl/QD6q3C]jual laptop asus murah<a/>
[url=http://www.gudangbesibaja.com/harga-bes ... abrik-jual]Agen besi hollow

Distributor besi beton ais
Pabrik Plat Bordes
Pabrik Plat Bordes
Pabrik besi siku
Pabrik Wiremesh Besi
Pabrik Plat besi plat kapal
undangan pernikahan mewah
Distributor Besi Pipa Baja Schedule 80
Pabrik Besi Hollow Baja
Pabrik besi hollow
Distributor besi beton
Pabrik pipa besi baja sch 40 sch 80
Distributor Atap Spandek
Pabrik besi h beam baja
undangan pernikahan cute
Distributor Besi Pipa Baja Schedule 40
Distributor Besi Beton
Distributor pipa besi
jasa konstruksi baja
Harga Wiremesh Besi
Harga Wiremesh Besi
Pabrik Plat besi
Harga Atap Spandek
Pabrik besi cnp
undangan pernikahan modern
undangan pernikahan online
undangan pernikahan biru
Distributor Pipa Besi Hitam Medium
Supplier Besi Beton
Harga pipa besi
www.pusatbesibaja.co.id
Jual Wiremesh Besi
Jual Wiremesh Besi
Pabrik besi h beam
Jual Atap Spandek
www.gudangbesibaja.com
undangan pernikahan buatan sendiri
Distributor Besi Wf
Agen Besi Beton
Jual pipa besi
www.pusatbesibaja.com
Supplier Wiremesh Besi
Supplier Wiremesh Besi
Pabrik besi wf
Supplier Atap Spandek
Distributor besi Wf Baja
undangan pernikahan bahasa inggris islam
Distributor Besi H beam
Toko Besi Beton
Supplier pipa besi
www.jualbesibajamurah.com
Toko Wiremesh Besi
Toko Wiremesh Besi
Pabrik wiremesh
Toko Atap Spandek
Distributor bondek
Distributor Besi Beton
Jual Besi Beton
Toko pipa besi
Jual besi beton Sni Ulir Polos polos ulir
Agen Wiremesh Besi
Agen Wiremesh Besi
Pabrik besi unp
Agen Atap Spandek
undangan pernikahan
Distributor wiremesh
undangan pernikahan unik dan murah
www.sentrabesibaja.com
Harga Besi Beton
Agen pipa besi
Jual besi beton sii
Pabrik Wiremesh Besi
Pabrik Wiremesh Besi
Pabrik besi cnp
Pabrik Atap Spandek
Distributor pipa besi baja sch 40 sch 80
undangan pernikahan elegan
Jual Welded Beam T beam King Queen Cross Castellated Beam
Pabrik Besi Beton
Pabrik pipa besi
Jual besi beton psi Ulir Polos
Distributor Atap Spandek
Distributor Atap Spandek
Pabrik besi hollow
Distributor Bondek Cor
Distributor besi hollow
undangan pernikahan animasi
Jual Bondek Cor
Distributor Besi Wf Baja
Distributor sch 40
Jual besi beton perwira
Harga Atap Spandek
Harga Atap Spandek
Pabrik besi beton Sni Ulir Polos
Harga Bondek Cor
Distributor besi beton Sni Ulir Polos
undangan pernikahan lucu
Jual Atap Spandek Sni
Supplier Besi Wf Baja
Harga sch 40
Jual besi beton PAS
Jual Atap Spandek
Jual Atap Spandek
ironsteelcenter.com
Jual Bondek Cor
Distributor besi wf baja
undangan pernikahan kalender
Jual Plat Bordes Kembang
Agen Besi Wf Baja
Jual sch 40
Jual besi beton master steel ms
Supplier Atap Spandek
Supplier Atap Spandek
Distributor stainless steel
Supplier Bondek Cor
Distributor besi unp
undangan pernikahan ala india
Jual Plat Besi Hitam
Toko Besi Wf Baja
Supplier sch 40
Jual besi beton ksty
Toko Atap Spandek
Toko Atap Spandek
Distributor atap spandek
Toko Bondek Cor
Distributor besi siku
undangan pernikahan klasik
Jual Plat Kapal Bki Krakatau Steel
Jual Besi Wf Baja
Toko sch 40
Jual besi beton krakatau steel ks

link5

dariakocko
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: dariakocko » 07 lis 2017, 15:29

grzesiu44r
Laik
Laik

Post autor: grzesiu44r » 07 cze 2018, 09:47

Mi takie coś nigdy za bardzo się nie podobało i bym tego nie stosował.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków