Żel, guma, krem, pasta czy może wosk do stylizacji?

Żele, lakiery, pianki, fluidy, lotiony, itp.
przemnet
Laik
Laik

Żel, guma, krem, pasta czy może wosk do stylizacji?

Post autor: przemnet » 21 mar 2010, 19:22

Witam,

jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o robienie czegokolwiek na głowie więc mam pytanie czym różnią się kosmetyki do stylizacji włosów wymienione w temacie? Które bardziej utrwalają włosy, które mniej, jaka jest generalnie różnica pomiędzy nimi? Jakie konkretne produkty (najlepiej ekonomiczne i wydajne) byście polecali? Ostatnio kupiłem sobie gumę do stylizacji włosów Joanna, ale wydaje mi się, że dość słabo radzi sobie z moimi krótkimi włosami tzn. nie mogę ich ułożyć tak jakbym chciał.

Wiem, ze temat jest jak rzeka, ale prosiłbym o podpowiedź (może jakiś ciekawy link do poczytania).

Pozdrawiam.

Bobek
Amator
Amator

Re: Żel, guma, krem, pasta czy może wosk do stylizacji?

Post autor: Bobek » 27 mar 2010, 23:57

Każdy z tych kosmetyków może mieć różną moc utrwalania.

Żel - wynalazek chyba ubiegłego stulecia. Można go rozprowadzić wodą. Mocno skleja włosy, powoduje nabłyszczenie, pozwala wymodelować dowolnie włosy. Największą wadą jest to że strasznie się kruszy i może powodować łupież jeżeli przesadzisz to wyglądasz jak "Czesiek" (nie obrażając Cześków). Bardzo tani.

Żel włóknisty i strukturyzujący - praktycznie to samo co poprzedni. Zwykle rzadszy łatwiejszy do nałożenia. Pozwala wydobyć teksturę (formę) fryzury. Trzeba go umiejętnie nałożyć. Znacznie droższy niż poprzednik.

Krem/mleczko - Bardzo gładka konsystencja rzadki, często mylony z pastą. Służy do wygładzenia puszących się włosów. Używany zwykle do długich prostych włosów. Wyjątkiem są mleczka wzmagające skręt. Zwykle drogie.

Pasta - Bardzo ciekawy produkt występujący w wielu odmianach i zastosowaniach. Z włókienkami służy do nadawania tekstury. Utrwalania zwykle krótkich lub średnio długich włosów. Robienia pazurków. Ja bardzo lubię matujące (dobre do czarnych błyszczących włosów). Odpowiednio nałożone wyglądają bardzo naturalnie. Fryzura elastyczna łatwa do poprawienia w każdych warunkach Trzeba jednak je dobrze rozprowadzić bo wiele ma tendencję do pozostawiania białych śladów. Moim typem jest Mess UP Schwarzkopfa teraz wygląda jak puszka sardynek i czasem zaliczana jest do gum. Cena od Bardzo tanich do bardzo drogich.

Guma - można o niej napisać praktycznie to samo co o pastach. Najczęściej ma przejrzystą albo półprzejrzystą konsystencję. Niektóre (jak właśnie guma Joanny - niebieska profesjonalna detalicznej nie znam) mają tendencję do spływania. Te które znam nabłyszczają włosy.

Wosk - jak sama nazwa wskazuje specyfik działający jak brylantyna tylko gęstszy. Mocno nabłyszcza. Nie utrwala. Skleja i wygładza końcówki długich włosów przez co zdrowiej wyglądają. Bardzo przetłuszcza włosy. Stosowany najczęściej do nabłyszczania włosów. Czasem do wygładzenia włosów szorstkich i zniszczonych(zwłaszcza do końcówek) a także nadmiernie puszących się. Zwłaszcza osoby posiadające naturalnie kręcone włosy cenią sobie ten kosmetyk. Zatrzymuje wilgoć we włosach przez co skręt jest lepszy a loki bardziej spójne.

:shock: ale się rozpisałem. Ale myślę że pomagam także innym. :D

Jeszcze jedno: Wszystko co tu napisałem dotyczy kosmetyków profesjonalnych. Na rynku pojawiło się multum firm i jeszcze więcej produktów detalicznych, które najczęściej ze swoją nazwą mają niewiele wspólnego. Produkty do włosów kupuj raczej w sklepach fryzjerskich albo w salonach fryzjerskich. Dostaniesz odpowiedni produkt wraz z instruktarzem jak go używać.

Zresztą zauważ, że na półkach w salonach fryzjerskich (przynajmniej dobrych) nigdy nie znajdziesz produktów takich jak w drogerii. Jeżeli nawet twój fryzjer nie prowadzi odsprzedaży zapytaj gdzie możesz to dostać.

przemnet
Laik
Laik

Post autor: przemnet » 28 mar 2010, 08:03

WOW! Dzięki za wyczerpującą wypowiedź :D A jakieś konkretne produkty bys polecił? Taki, które mocno utrwalają włosy (po za Schwarzkopf Mess UP o którym wpomniałeś)?

Pozdrawiam!

tobi123
Laik
Laik

Post autor: tobi123 » 12 cze 2010, 21:31

Witam!

Posiadam podobny problem, co kolega. Mianowicie od pewnego czasu mam dłuższe włosy, (dawniej ścinałem się na 3-4 mm). Czeszę swoje włosy na bok, bądź lekko w tył. Niestety (wiele osób pewnie by mnie zabiło za to, co powiem) mam strasznie gęste włosy. Problem polega na tym, że nie zawsze mogę je zmoczyć, a gdy są suche to mam wielką ,,szopę". Strasznie mnie to irytuje, a chciałbym mieć całkiem długie włosy. I dlatego mam do Was pytanie: Czy są jakieś środki, które pozwolą mi utrzymać 'wilgoć' we włosach przez dłuższy czas, bądź spowodują, że będą one wyglądały na wilgotne i będą się dobrze układały, przy braku ww. 'szopy'? Jeżeli istnieją produkty, bądź metody, które pozwoliłyby uzyskać wymarzony efekt to byłoby super. Z góry dzięki za odp!! Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 12 cze 2010, 22:35

Czy są jakieś środki, które pozwolą mi utrzymać 'wilgoć' we włosach przez dłuższy czas
.

Na początek sprawdź jedwab (lub inne serum na bazie sylikonu). Zacznij od małej ilości żeby włosy nie były tłuste. Przy krótkich sztywnych włosach to standardowy problem. Jeżeli nie utrwalasz ich za pomocą jakiejś pasty powinno pomóc. Możesz też sprawdzić wosk - ale efekt mokrej włoszki murowany. Niestety zanim włosy urosną i będą się układały same trochę potrwa. Powodzenia :P
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 24 lut 2011, 12:54

Są też żele które mają za zadanei utrzymać efekt mokrych włosów,ale z doświadczenia wiem że średnio im to wychodzi. Te specyfiki różnią się składem oraz trwałością w stylizacji włosów. Mi najbardziej do gustu przypadło mleczko oraz guma do włosów.

Awatar użytkownika
Malinka
Laik
Laik

Post autor: Malinka » 02 mar 2011, 17:35

Selective pisze:Są też żele które mają za zadanei utrzymać efekt mokrych włosów,ale z doświadczenia wiem że średnio im to wychodzi. Te specyfiki różnią się składem oraz trwałością w stylizacji włosów. Mi najbardziej do gustu przypadło mleczko oraz guma do włosów.
Te żele o których piszesz to totalna porażka, w krótkim czasie pojawia się biały nalot na włosach i zaczynają się puszyć. Ja osobiście nie polecam tego typu rozwiązań. Gumy moim zdaniem dają fajniejszy efekt.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 27 cze 2011, 11:27

Gumy albo takie specjalne pasty do stylizacji. A te żele o których pisałam są kolory u niebieskiego i faktycznie bardzo szybko się wykrusza,mniej więcej po godzinie czasu.

chmielu
Laik
Laik

Post autor: chmielu » 15 wrz 2011, 23:40

hej podobnie jak panowie interesuje mnie utrzymanie wilgotnych włosów, z tą różnica iz moje długie włosy to nie 3-4 cm tylko jakies 30-40cm;D nie chodzi mi o wygląd latynoskiej gwiazdy serialu bo na codzien w pracy mam zwiazane włosy dodatkowo podwiązuje z tyłu włosy, ale maja one tendencje do wysuszania i puszenia sie (moje włosy to loki). Często mozna zauwazyc w prasie kolorowej roznej masci "gwiazdy" których włosy lsnia i wygladaja jak nakremowane lub jakby byly swiezo po myci, co mam uzywac, jedwab do włosów, czekam na rady?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 18 wrz 2011, 12:29

Odrobina wosku na dłoń (wosku a nie żel-wosku albo brylantyny czy nabłyszczacza). Dobrze rozgrzać w dłoni i delikatnie przeczesać palcami włosy. Przy na sadzie przejedź kilka razy i jeszcze same końcówki. Będzie dobrze.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

chmielu
Laik
Laik

Post autor: chmielu » 20 wrz 2011, 00:17

Dzieki wielkie!pozdrawiam!

ps Jakis konkretny wosk godny polecenia?

Fryzek
Amator
Amator

Post autor: Fryzek » 26 wrz 2011, 14:50

Wątpię, aby ktoś teraz bawił się samodzielnie w stylizację włosów, no chyba, że jest bezrobotny i ma mało czasu. Wystarczy sobie poprzeglądać magazyny kolorowe, zdecydować się na coś i umówić z fryzjerem.
W domu to co najwyżej można sobie włosy przefarbować a i to nie zawsze wyjdzie.

loczek
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: loczek » 28 paź 2011, 22:18

Mam takie małe pytanko posiadam włosy które się nie układają a lubię nosić trochę dłuższe. W momencie posiadania długości ponad 5 cm zaczynają się kłaść a nie lubię tego. jak je podnieść aby wyglądało to naturalnie.

loczek
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: loczek » 29 paź 2011, 18:38

Mam podobny problem i też chętnie poznałbym sposób, aby moje włosy nie wyglądały na "przylizane". Pozdrawiam

Powerlook_pl
Amator
Amator

Post autor: Powerlook_pl » 19 mar 2012, 12:12

Nic prostszego jak tylko guma,pasta do włosów i odpowiednia stylizacja grzebieniem. Musisz poświecić na to trochę czasu,ale powinien być dobry efekt. Poza tym nie każde włosy da się tak ułożyć,tym bardziej jeżeli maja tendencje do "kładzenia się".

daknez
Laik
Laik

Post autor: daknez » 24 kwie 2012, 11:54

Ja używam pasty joanna, tej żółtej. Włosy nie wyglądają na przylizane, wystarczy trochę popracować nad fryzurą ;)

Hairpro_pl
Amator
Amator

Post autor: Hairpro_pl » 11 maja 2012, 14:58

Jeżeli chodzi o kosmetyki do stylizacji,to również bardzo fajne i skuteczne są z Loreal,warto spróbować w szczególności pasty,lakieru i gumy. Żel nie bardzo przypadł mi do gustu,akurat ten kosmetyk mnie nie przekonał.

Awatar użytkownika
Pro-sprzet
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: Pro-sprzet » 31 maja 2012, 11:54

Od : Ania Grabska
Pro-sprzet Dba o Twoje włosy
Międzyrzecz, 31 Maj 2012

Polecam sprawdzoną już przez wielu klientów oraz stylistów znaną na rynku paste Renee Blanche Haute Coiffure Pasta Filante. Jak na profesjonalny kosmetyk fryzjerski to cena w granicach 20 zł to naprawdę nie dużo.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2012, 07:04 przez Pro-sprzet, łącznie zmieniany 1 raz.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 22 cze 2012, 13:11

A tej paście akurat nie słyszałam,ale myślę że można ja przetestować. Pasta oraz guma mają to do siebie,że ładnie pachną. Żel natomiast już niekoniecznie i jeśli włosy dobrze nam się układają, to spokojnie można przeprowadzić taką samodzielną stylizację.

Awatar użytkownika
MaryGreen
Amator
Amator

Post autor: MaryGreen » 10 lip 2019, 08:25

Moim zdaniem wosk do stylizacji jest po prostu najlepszy! Tak ja to po prostu widzę. To jest świetna sprawa!

ognistygreg
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: ognistygreg » 30 wrz 2019, 18:26

To trochę tak zę każdy dobiera kosmetyki pod siebie, jeden lubi gęstsze drugi rzadsze ważne żeby fryzjer umiał je odpowiednio nałożyć

TROMAX Hurtownia
Laik
Laik

Post autor: TROMAX Hurtownia » 02 gru 2019, 15:19

Najlepsze kosmetyki do włosów znajdziesz w hurtowniach tam masz wszystko sprawdzone i dobrej jakości. Polecam!

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków