rozjasnianie

balbinka1001
Laik
Laik

rozjasnianie

Postautor: balbinka1001 » 25 mar 2008, 13:55

witam mam problem szukam dobrego rozjasniacza moze ktos mi cos doradzi wczesniej pracowalam na rozjasniaczu Contra ale ostatnio sie popsul i nie spelnia moich oczekiwan. Moze macie jakies sprawdzone firmy?

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: rozjasnianie

Postautor: Lisek_1 » 25 mar 2008, 14:45

Z tego co się orientuję Contra był bardzo dobrym rozjaśniaczem, jednak koniecznie trzeba go używać z aktywatorem tej samej firmy. W tym przedziale cenowym można kupić Blondoran Londy którego cena u przedstawiciela to około 70 zł Na allegro można kupić znacznie taniej.
Troszeczkę tańszy ale również niezły jest rozjaśniacz BLUE Pulver z Ce-Ce.
Osobiście polecam BLONDOR Welli i V-light Matrixa, Cena pierwszego to około 147 zł (za pojemność 800g) a drugiego niecałe 100zł (za 500g) oba stosowane z właściwą sobie emulsją utleniającą pozwalają uzyskać doskonałe efekty.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Postautor: Masmix » 01 kwie 2008, 14:38

Niezły jest Silver w takim niebiesko-białym kartoniku firmy chyba Profis. I kosztuje mniej.

Nikoś
Pionier
Pionier

Postautor: Nikoś » 06 kwie 2008, 12:04

Niezły jest rozjaśniacz GOLDWELL Oxycur Platin oczywiście stosowany z emulsją tej samej firmy.

delaprestige
Pionier
Pionier

Postautor: delaprestige » 02 lip 2008, 14:34

Witam,Ja pracowałam na rozjaśniaczach L`oreal platinum,Matrix V-light i wielu innych,ale najbardziej jestem zadowolona z IGORA VARIO BLOND firmy schwarzkopf to jeden z najlepszych rozjaśniaczy,jeszcze nigdy nie wyszły żółte włosy,a stosuje go z 6stką,lub czasem z 9tką

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Postautor: Masmix » 02 lip 2008, 17:45

Hehe dzisiaj miałem klientkę która twierdzi, że rozjaśniacz Allwaves użyty na trójce (3%) wodzie na włosach na 5 poziomie wychodzi biało :!:

Według mnie to herezja - ale czy ktoś to może zweryfikować :?:

nuny
Laik
Laik

Postautor: nuny » 02 lip 2008, 19:15

Oczywiscie ze jest to mozliwe. Czas reakcji rozjasniania trwa dluzej przy 3 i 6 ale im słabszych uzywamy oksydantow do rozjasniacza tym lepszy efekt i struktura włosa.

delaprestige
Pionier
Pionier

Postautor: delaprestige » 03 lip 2008, 13:13

nuny pisze:Oczywiscie ze jest to mozliwe. Czas reakcji rozjasniania trwa dluzej przy 3 i 6 ale im słabszych uzywamy oksydantow do rozjasniacza tym lepszy efekt i struktura włosa.

zgadzam się w 100%!!!

asienka77
Laik
Laik

Postautor: asienka77 » 12 wrz 2008, 08:09

jestem początkującą fryzjerką i miałam dziś pewien problem. czy po rozjaśniaczu loreal platinum wcześniej można robić rozjaśniaczem proszkowanym?bo mnie dziś koleżanka nastraszyła że loreal jest pudrowy i jak na to będę w przyszłości kłaśc pasemka zwykłym to popali całe włosy?jaka jest prawda? nie można na tych samych włosach kłaść rozjaśniaczy o różnych konsystencjach pierwotnych?byłabym wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Postautor: Lisek_1 » 12 wrz 2008, 16:38

Wg mnie nie chodzi o konsystencje rozjaśniacza tylko o częstotliwość zabiegów.
Kolejne rozjaśniania niszczą włosy o wiele bardziej. Zalecany jest przynajmniej dwutygodniowy odstęp czasowy, zwłaszcza przy mocnej wodzie. Jest to niezbędny czas aby włos doszedł do siebie, odzyskał naturalny stan a zwłaszcza naciągnął "sebum" które jest naturalną ochroną.

Konsystencje (oczywiście wg mnie) nie ma znaczenia, przecież w połączeniu z emulsją i tak zachodzi reakcja.

Jeżeli nie jest to rozjaśnianie z powiedzmy czarnych włosów do super białych to nic strasznego nie powinno się stać.
Kiedyś widziałem jak fryzjerka przed kolejnym nałożeniem rozjaśniacza używała jedwabiu. Miało to na celu ochronienie włosów.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Postautor: Masmix » 12 wrz 2008, 16:48

nuny pisze:Oczywiscie ze jest to mozliwe. Czas reakcji rozjasniania trwa dluzej przy 3 i 6 ale im słabszych uzywamy oksydantow do rozjasniacza tym lepszy efekt i struktura włosa.

No dobra to po co używać 6 i więcej procent. Można użyć 1% i iść spać z rozjaśniaczem na głowie.
Może przesadzam ale ile czasu zajmie rozjaśnienie 5 poziomu 3% wodą do całkiem białych?? I w dodatku nie żółtych??

Poza tym dochodzi jeszcze sprawa taka, że procenty oddziałując na włosy i na skutek reakcji utleniania zużywają się. Nie wiem czy dobrze tłumaczę ale jak się czegoś trochę zużyje to potem jest tego mniej i oddziaływanie w czasie jest coraz słabsze.

(To ostatnie zdanie nie wiem czy ktoś zrozumiał bo sam się zastanawiam czy je rozumiem :lol: )

alicja82
Laik
Laik

Postautor: alicja82 » 04 mar 2009, 12:04

Witam mam pytanie jak uzyskać kolor włosów "dziecięcy blond"-nie żółty i nie platyna?Mam włosy w kolorze jasny blond.Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Postautor: Masmix » 11 cze 2009, 21:18

Wszystko zależy od koloru wyjściowego. Na włosach mojej dziewczyny idealnie wyszedł miodowy bląd. Aczkolwiek to było tak dawno, że sama nie pamięta jaka to była FARBA.

Pipipi23
Laik
Laik

Postautor: Pipipi23 » 18 sie 2009, 16:57

Mam włosy pofarbowane na ciemny fiolet, ale już płowieje i zaczynają sie wybijać moje naturalne lekko rude wlosy. W każdym razie nadal sa one dość ciemne. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakiej mniej więcej ceny moge sie spodziewać w salonie fryzjerskim, jeżeli chce rozjaśnić włosy ho ho... nawet do platynowego blondu jak sie uda?
Mam baaaaaaardzo grube i baaaaaaardzo gęste włosy, krótkie, taki bob ledwo za ucho wystający i nie boje sie, o ich zniszczenie. Ile może mnie kosztować taka wizyta?
Ew. jaki salon byście mi polecili w Toruniu/Bydgoszczy bądź Trójmieście?

Halinka
Amator
Amator

Postautor: Halinka » 14 sty 2017, 22:19

Ale wiekowy wątek :) Znalazłam parę informacji, które mogą się przydać dla potomnych o rozjaśnianiu włosów :).

Igor555
Laik
Laik

Postautor: Igor555 » 19 sty 2017, 15:37

To fakt, wątek strasznie stary.

Wróć do „Koloryzacja i dekoloryzacja”