miał być dark grey jest byle jaki zielony

espectro
Laik
Laik

miał być dark grey jest byle jaki zielony

Post autor: espectro » 14 lut 2019, 07:05

Witajcie

Bardzo proszę o pomoc w pozbyciu się tego "koloru co mam" a uzyskanie ciemnego grafitu, takiego jak na zdjęciu :
Obrazek
Obrazek

Swoje włosy najpierw rozjaśniłam do poziomu 10, na to zrobiłam tak jak pani w sklepie fryzjerskim poradziła- alfaparf 6.1 wymieszaną z 8.21 plus woda 6%. i wyszło to co wyszło -totalnie niepodobne do ciemnego szarego :cry:

Jak to teraz uratować?

Moje włosy obecnie:
Obrazek
Obrazek

Iza_90
Amator
Amator

Re: miał być dark grey jest byle jaki zielony

Post autor: Iza_90 » 27 lut 2019, 14:55

idź do salonu. Nie ratuj już ich sama na własna rękę, bo widzisz, do czego to doprowadzilo. Będzie tylko gorzej.

Po pierwsze olej ten kolor (ew. przyciemnij żeby pozbyć się zieloności na teraz, potem będziesz się martwić idealnym kolorem): zrobiłaś włosom niezły zjazd kondycyjny. Kup dobry szampon w sklepie fryzjerskim, jest kilka świetnych firm, ale nie będę im robić reklamy jakoś specjalnie. Generalnie celuj w coś co ma ceramidy, keratynę lub jakikolwiek składnik, który ogarnie Ci ten tragiczny stan włosa.
kup maskę do włosów - tak, maskę, tak, nawet jeśli Ci je obciąża i będą oklapnięte. Aha, i nie chodzi mi o “maski” z tanich drogerii. Podobnie jak wyżej nie będę Ci podawać konkretnych produktów, bo sama pracuję na tych najdroższych i z najwyższej półki - one sprawdzają się najlepiej, ale każdy powinien kupić coś, na co go stać. Ja stosują produkty, gdzie maska czy szampon kosztują od 150 zł w górę. Za ceną akurat tutaj idzie jakość.

Generalnie skup się na odratowaniu tego, co sobie zrobiłaś. Pielęgnacja w czterech krokach: dobry szampon, maska, olejek, jedwab do włosów na mokro, rozczesywanie tylko szczotką typu tangle treezer i naturalne suszenie. Pożegnaj suszarkę, przykro mi, inaczej sobie nie pomożesz.

Po drugie: idź do fryzjera na molekularną odbudowę włosa lub leczenie włosów ogniem raz na półtorej miesiąca ok. 4 razy. Koszt jednego zabiegu to około 100 zł. Efekt widać po pierwszym.

Po trzecie: zetnij dobre 5 cm. Dojechałaś sobie końcówki, tego nie uratujesz.
Po czwarte: dopiero teraz zajmuj się kolorem. U FRYZJERA.

Po piąte: nie wyszło Ci, bo położyłaś zły odcień farby na niedostatecznie rozjaśnione włosy. Wszystkie przykłady, które pokazałaś, to farba kładziona na w pełni rozjaśniony włos, prawdopodobnie z zastosowaniem jakiegoś plexu czy innego środka ochronnego.
Az przykro patrzeć, co się dzieje, kiedy ludzie chcą “zaoszczędzić”. Uratowanie włosów wyjdzie Ci teraz jakieś minimum tysiąc złotych i potrwa ok. 6 miesięcy. Powodzenia.

kuna86
Czeladnik
Czeladnik

Re: miał być dark grey jest byle jaki zielony

Post autor: kuna86 » 16 paź 2019, 13:19

ja staram się korzystać tylko z naturalnych farb do włosów i jak dla mnie doskonale sprawdzają się przy koloryzacji, niedawno użyłam farby marki Color&Soin która nie ma w składzie amoniaku i jest na bazie naturalnych olejków. Świetny kolor dark grey, włosy nie mają odcieniu zielonego... sprawdźcie może i wam dzięki tej farbie uda się uzyskać wymarzony odcień :)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków