Potrzebuję porady doświadczonego fachowca odn. farbowania ;)

mru
Laik
Laik

Potrzebuję porady doświadczonego fachowca odn. farbowania ;)

Post autor: mru » 16 sty 2011, 18:30

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc/poradę.
Od dawna farbuję moje ciemno-blond włosy na b. jasny blond, jednak nigdy nie jestem do konca zadowolona z efektów u fryzjera i poprawiam w domu farbą drogeryjną, ale niestety muszę zrezygnować z takiej kombinacji gdyż po Palette wyszła mi połowa włosów ;/

Ostatnio zakupiłam rozjaśniacz Blondoran + Oxydant Joanny 9% (poniewaz nie bylo utleniacza Londy). Odrosny wyszly ok, niepotrzebnie przeciagnelam na calosc gdyz bardzo przeuszylam wlosy. Zrobilam srebrną płukankę i efekt nawet był ok, ale włosy matowe, suche, choc kolor juz prawie idealny ;)

Czy ktoś może poradzić jak uzyskać tak piękny kolor jak w załączonych zdjęciach? Jaką farbą uzyskam taki odcień nie niszcząc zbytnio włosów?

Obrazek
Obrazek

Będę wdzięczna za kazdą pomoc :)

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: Potrzebuję porady doświadczonego fachowca odn. farbowani

Post autor: Lisek_1 » 18 sty 2011, 19:27

Każdą profesjonalną 8-) . Oczywiście musisz jeszcze mieć odpowiednią wiedzę.
Sposobów jest kilka. Jeżeli nie masz zbyt ciemnych włosów jednorazowy zabieg powinien załatwić sprawę. Jeżeli odrost masz na poziomie 8-9 wystarczy farba super rozjaśniająca i odpowiedni czas ekspozycji. Jeżeli są ciemniejsze powinnaś użyć platynowego rozjaśniacza. Blondoran jest dobry ale unikaj mieszania różnych marek (efekty często rozczarowują). Joanna też ma dość dobry rozjaśniacz "Platinum". Niestety bez organoleptycznej :ugeek: oceny włosów trudno jest podać czas i stężenie oxydantu. Dlatego eksperymentuj. Ale pamiętaj, że zbyt mocna reakcja spowoduje, że włosy staną się żółte.

Jeszcze jedno - nie możesz pokryć wyłącznie odrostu ponieważ po wysuszeniu odcień na pewno będzie się różnił. Zwykle stosuje się połowę czasu na odrost a drugą połowęna całej długości włosa. Oczywiście ten czas możesz skrócić - ale nie do zera.

Niestety po rozjaśniaczach włosy często są przesuszone. Zamiast płukanki polecam szampon silver ewentualnie odżywkę (również silver) z jedwabiem firmy FAROUK (Biosilk). Płukanki zawsze mocno wysuszały poza tym niezbyt wygodne są w stosowaniu. W tej chwili pełno jest szamponów z płukanką (joanna, kallos, prosalon, loreal, matrix, i wiele innych). Osobiście (jeżeli używasz regularnie) polecam odżywki i maski ewentualnie i szampon i odżywkę.

No i ostatnia wskazówka dla nieobeznanych z tematem. Niektóre szampony mogą wydać się zbyt mocne (przyciemniają włosy). Bez paniki wystarczy je rozcieńczyć zwykłym szamponem. :roll:

Napisz jak sobie poradziłaś z problemem.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

mru
Laik
Laik

Post autor: mru » 18 sty 2011, 22:15

Dziękuję za odpowiedź. Na razie mam trochę inny problem i również proszę o poradę. Odkąd zastosowalam Farbę Palette bardzo mi wypadają włosy. Po Blondoranie +9% Joanna również. Po wizytach u fryzjera nigdy mi nie wypadały. Obawiam się, że to są skutki tej Palette ;/ Ubyło mi bardzo dużo włosów i stale wypadają. Witaminy raczej nic tu nie pomagają i chciałabym się dowiedzieć czy zna Pan jakieś skuteczne metody zwalczenia tej przypadłości. Czy są jakieś zabiegi, którym warto się poddać? Póki co planuję zahamować wypadanie zachwalanym szamponem Vichy Aminexil.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 20 sty 2011, 10:15

Aminexil jest skuteczny ale drogi i trzeba go stosować regularnie.

Z tańszych rozwiązań polecam tonik z subriny i komplet szampon + odżywka (wszystko przeciw wypadaniu).

Poza tym masaże świetnie robią na wzmocnienie cebulek.

Niestety na wszystko potrzebny jest czas - witaminy również działają z ogromnym opóźnieniem. No i polecam też dietę z dużą ilością kolagenu (choć pewnie golonki nie za bardzo lubisz :lol: ).
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

mru
Laik
Laik

Post autor: mru » 22 sty 2011, 14:34

Spróbuję też zachwalany Radical, a golonki nigdy nie jadłam i chyba sobie ja odpuszcze :lol:
Ja mam kolor włosów chyba pomiędzy 6 a 7 - dość ciemny popielaty blond.
Fryzjerki przeważnie mieszają rozjaśniacz z wodą 9%, następnie tonują włosy farbą tonującą, tyle że włosy wychodzą przeważnie dość ciemne.
Czy mógłby Pan napisać jakiego koloru użyłby Pan (jaka nazwa, firma) by uzyskac mniej więcej taki sam odcien jak na zdjęciu?
Jeśli to tajemnica zawodowa, to proszę o wiadomość na "pw" ;) chyba, że ma Pan salon w Krakowie hehe :) Pozdrawiam.

kazo
Czeladnik
Czeladnik

Re: Potrzebuję porady doświadczonego fachowca odn. farbowania ;)

Post autor: kazo » 17 lip 2018, 17:27

Jeśli jest to kolor ciemny np. rudy to proponuję zajrzeć na stronę http://hugus.pl/farbowanie-wlosow-rudy-na-blond/ jest na niej wiele informacji jak pofarbować takie włosy na jaśniejsze żeby nie było żadnych plam

selfisz
Laik
Laik

Post autor: selfisz » 27 lip 2018, 00:14

Co podkładacie klientkom pod głowę podczas farbowania? W naszym salonie były to do tej pory specjalne podkładki, ale ostatnio nie są w najlepszym stanie. Czy myślicie, że któryś z tych ręczników się nada : https://www.interni.pl/pol_m_TEKSTYLIA- ... i-182.html ? Nasze klientki lubią dbać o komfort, więc przemyślcie swoją odpowiedź :p

Awatar użytkownika
siwyAK
Laik
Laik

Post autor: siwyAK » 27 lip 2018, 18:32

Niestety, ale kompletnie nie jestem w stanie pomóc. Po prostu nie jest to moja dziedzina wiedzy...
To naprawdę dziwne, czego miłość uczy człowieka o jego niedoskonałościach.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków