Strona 1 z 1

rozjaśnianie odrostów

: 08 mar 2011, 17:26
autor: cytryna
Witam, mam problem.Mam farbowane włosy w kolorze piaskowego blondu.Chciałabym je rozjaśnić i przefarbować na jakiś ładny jaśniejszy blond, jednak od nasady na ok 3 cm mam średni blond a reszta włosów jest w duzo jaśniejszej tonacji po wcześniejszym balejażu.Ilu % rozjasniacza i na jaki czas powinnam użyć by włosy odpowiednio się rozjaśniły (mam dużo żółtego barwnika we włosie) i czy nalozyć go od razu na całość włosów czy najpierw na te 3 cm od nasady a pozniej na resztę długości włosów.
Proszę o pomoc :)

Re: rozjaśnianie odrostów

: 13 mar 2011, 15:11
autor: Lisek_1
musisz podać na jakim poziomie jest odrost a na jakim końcówki - i oczywiście jaki chcesz uzyskać docelowo. Oczywiście najpierw należy rozjaśnić odrost. Czy na całość nałożyć resztę rozjaśniacza czy farbę zależy od koloru.

Re: rozjaśnianie odrostów

: 14 mar 2011, 20:07
autor: mru
Ja radziłabym Ci się udać z tym do fryzjera. Jeśli nie masz doświadczenia z farbowaniem odrostów, to może Ci wyjść bardzo nierówny kolor i odrost pomarańczowo-żółty ;) Fryzjerka powinna zrobić Ci odrost rozjaśniaczem (6%, 9% w zależności od koloru), przeciągnąć na resztę włosów. Później położyć farbkę/toner i włosy będą równomiernie rozjaśnione.

Re: rozjaśnianie odrostów

: 14 mar 2011, 20:30
autor: cytryna
Odrost jest w kolorze słoneczno- słomianego średniego blondu a końcowki prawie białe od rozjaśniania.Chciałabym uzyskać kolor jasnego blondu w naturalnej tonacji, najlepiej jakaś naturalna średnia platyna jeli taki wogole jest ;) Może ktoś poleci mi jakąs fryzjerską farbę ktora da mi podobny kolor. Może jakiś kolor z artego? :)

Re: rozjaśnianie odrostów

: 15 mar 2011, 11:19
autor: cytryna
Właśnie wczoraj farbowałam włosy.Kupiłam naturalną platyne z artego.Utleniacz zmieszałam 6% z 9% i na długości wyszedł mi nawet nie głupi kolor ale odrosty wyszły żółte :/
Zostało mi poł farby i tak sie zastanawiam czy nie kupić 3% uteniacza i nie położyc za miesiąc na włosy tak by nie rozjaśniac juz swoich naturalnych odrostów a jedynie zmienić ich odcień tylko czy na pozostałej długości włosów które są jasniejsze od moich naturalnych, blond się przyciemni z tym 3% utleniaczem i czy ta naturalna platyna nie wyjdzie jakaś pomarańczowa...?

Re: rozjaśnianie odrostów

: 11 paź 2017, 08:33
autor: Zofia90
Ja tam nie wiem, chyba mam mieszane uczucia co do rozjaśniania. Czytałam nawet artykuł http://www.ezebra.pl/Jak-zregenerowac-w ... 36652.html i wiem, że włosy rozjaśniane potrzebują specjalnej, troskliwej opieki. Zniszczone wytrawianiem koloru stają się delikatne, suche i splątane. Główne zadanie w pielęgnacji włosów rozjaśnianych to nawilżanie. Włosy, z których został zdjęty naturalny pigment, są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych. Potrzebują delikatnego oczyszczania, silnej regeneracji i oszczędnego modelowania. Jest to proces stopniowy, więc trzeba być cierpliwym.

Re: rozjaśnianie odrostów

: 04 sie 2018, 20:08
autor: elzi
Na stronie http://hugus.pl/odrost-wlosow/ znajdują się informacje jak radzić sobie z odrostami i je dobrze doprowadzić do koloru samodzielnie w domu, aby nie było żadnych plam