Ścięcie włośów

Anita
Laik
Laik

Ścięcie włośów

Postautor: Anita » 04 lut 2010, 17:00

Witam,
mam taki problem, mam bardzo zniszczone włosy (przez ciągłe prostowanie) i chciałabym sie dowiedzieć czy jest możliwość, aby wyglądały one na zdrowe? Moje włosy są długie (za biust), może gdybym ścięła je na krótko, to odrastające włosy byłyby silniejsze, zdrowsze oraz mniej sie rozdwajały?
Jakich kosmetyków powinnam używać, aby moje włosy mniej sie rozdwajały ?

Dziękuje za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: Ścięcie włośów

Postautor: Lisek_1 » 10 lut 2010, 11:04

Używaj szamponu i odżywki(ewentualnie maseczki) wygładzającej. Przez krótko możesz używać regenerujących jednak najlepiej nie za każdym razem.
Co do końcówek to jakieś dobre serum, np jedwab z Farouka. Wetrzyj kroplę w same końcówki. Niestety bardzo rozdwojone trzeba podciąć.

Przed rozczesaniem koniecznie jakąś ekspresową odżywkę w sprayu(nie za dużo bo obciążysz). Może być nawet z tych najtańszych.

Bardzo ważne:
Włosy długie zwłaszcza szorstkie niszczą się same od siebie.

Nie można ich nadmiernie męczyć i narażać na naciąganie. Koniecznie używaj suszarki z zimnym nawiewem i kieruj strumień zawsze wzdłuż włosa. Unikaj wycierania ręcznikiem. Nie dopuszczaj do splątania.

Jeżeli używasz - to odpuść sobie lakiery! Możesz je zastąpić kremami modelującymi.

Możesz również zafundować sobie regenerację włosów w dobrym salonie. Dość droga usługa i trzeba ją powtórzyć co jakiś tydzień - nawet kilka razy w zależności od włosów.

Zastosuj się do tych wskazówek a efekty zobaczysz bardzo szybko.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

truskavka
Amator
Amator

Postautor: truskavka » 07 maja 2010, 17:33

ja mam wlosy krecone i puszyste na koncach od niedawna moja kumpela (fryzjerka) zaproponowala mi odzywki i maski z matrixa .....rewelka :roll: (oczywiscie jak dla mnie ) pozdrawiam

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Postautor: Selective » 05 sie 2010, 14:43

tez słyszałam ze są bardzo dobre, ja natomiast zapraszam na:Selective.com.pl

PiterJG
Laik
Laik

Postautor: PiterJG » 21 lut 2011, 03:44

Witam wszystkich : )

Jestem nową osobą na tym forum ponieważ szukam porady albo coś w tym stylu. Mam pare pytań dotyczących pewnej fryzury.

nazwa linku:

http://www.stylistka.pl/katalog-fryzur/ ... ura-meska/

A mianowicie:
Czy tą fryzure dało by rade zrobic u kogoś kto ma kręcone włosy ?
Jak tak to jakiej długości powinny byc włosy aby móc takie cudo sobie zrobic ?
Czy trudne w utrzymaniu ? W sensie czy są jakieś specjalne gumy,żele lub inne akcesoria do tego aby włosy sie trzymały dobrze ?

ps. Mam kręcone włosy mam fryzure coś w rodzaju szerokiego irokeza(chodzi mi o to że nie wąski pasek na środku głowy tylko boki krótkie i szeroki pas)
Włosy maja ok. 5 cm i już sie kręcą ; / Wiec jak można prosiłbym o sposoby na prostego koguta aby wlosy dobrze sie trzymały i były wytrzymałe.

EGBERTDEVIL99
Laik
Laik

Postautor: EGBERTDEVIL99 » 05 cze 2015, 08:31

Nie tak dawno miałam podobny problem z włosami i fryzjerka doradziła zakup jakiejś maski regenerującej i stosowanie jej po każdym umyciu włosów. Oprócz tego stosuję jedwab albo olejek arganowy i włosy wyglądają dużo zdrowiej. Podobno warto też regularnie obcinać końcówki.

Wróć do „Sposoby cięcia”