STRZYŻENIE!!!!!!

klusia
Laik
Laik

STRZYŻENIE!!!!!!

Postautor: klusia » 01 cze 2010, 15:33

Szukam porady i pomocy!!!
Za 2 miesiące otwieram swój Salon Fryzjerski, a jestem po dłuższej przerwie w zawodzie. Najbardziej obawiam sie strzyżenia, to nie jest moja mocną stroną. szukam pomocy zwiasku z tym

Fryta
Laik
Laik

Re: STRZYŻENIE!!!!!!

Postautor: Fryta » 21 maja 2012, 19:29

Zatrudnij dobrego fryzjera, a sama się podszkol ; )

berserker
Laik
Laik

Postautor: berserker » 19 sty 2013, 10:08

I co? Otworzyłeś czy juz zamknołeś ? :p

Awatar użytkownika
bebe
Laik
Laik

Postautor: bebe » 01 cze 2013, 22:09

Nie widzę innego wyjścia jak zatrudnienie kogoś, bo jak samemu brać się za strzyżenie? Co najwyżej chyba w domu ;)

Awatar użytkownika
adamolak
Laik
Laik

Postautor: adamolak » 14 cze 2013, 12:32

W salonie fryzjerskim strzyżenie włosów to jednak podstawa. Jeśli nie jesteś w tym dobrym, to wyjścia są dwa – idź na szkolenie albo zatrudnij kogoś. Po co ryzykować niezadowoleniem klientów już na starcie.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Postautor: Lisek_1 » 21 cze 2013, 11:19

Gdzieś na forum ogłaszali się ze szkoły Berendowicz i Kubin Po ich kursie, nowoczesne cięcia nie będą miały przed tobą tajemnic. Warto Dojechać na Śląsk.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Agulitek89
Laik
Laik

Postautor: Agulitek89 » 19 sty 2015, 20:24

Pytanie,tylko czy chcesz w nim pracować? Czy moze tylko kogos zatrudnic? Jeśli chcesz pracowac to się koniecznie podszkol bo bez tego dlugo nie pociagniesz salonu a jeśli nie to poszukaj WYKWALIFIKOWEGO pracownika.

gniewosz78
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Postautor: gniewosz78 » 20 sty 2015, 08:51

Nie wiem dlaczego ale jak czytam coś takiego, pojawia się na mojej twarzy uśmiech ;)
Jak można myśleć o otwarciu własnego biznesu nie znając się na tym? Oczywiście rozumiem, po pierwszym poście, że to Ty chcesz prowadzić ten salon. Strzyżenie i koloryzacja to podstawa w salonie. Nie możesz tylko umieć farbować. Lub "umieć" jako tako...
Albo się na tym znasz i otwierasz salon, albo się uczysz. Ewentualnie jak się ktoś zgodzi idź do kogoś póki co pracować.
Ze swojej strony mogę Ciebie zaprosić na szkolenie do siebie do salonu. Mogę podzielić się swoim 20-letnim doświadczeniem.
Gdybyś chciała zapraszam na PRV.

karunfin
Mistrz
Mistrz

Postautor: karunfin » 08 lut 2015, 13:42

Teraz ludzie myślą, że znają się na wszystkim;)

ewka
Laik
Laik

Postautor: ewka » 24 lut 2015, 09:40

No i jak tam? ruszyłaś z tym salonem czy nie? Ja też wróciłam do zawodu po przerwie, chociaż niebyła ona nie wiadomo jak długa, to też na początku nie za bardzo pewnie się czułam. Dopiero jak poszłam na kurs doszkalający, to wróciła mi pewność siebie. A w przy okazji poznałam nowe techniki o których w szkole nawet nie słyszałam. Dlatego, każdemu kto zamierza powrócić po dłuższej przerwie do zawodu doradzała bym udać się najpierw na szkolenie. Tylko, i tutaj należy być ostrożnym, bo duża część tych kursów to zwykła fuszerka. Dlatego warto dobrze sprawdzić, kto nam takie szkolenie oferuje i jakie ma do tego kwalifikację.

Zygi
Laik
Laik

Postautor: Zygi » 26 lut 2015, 11:38

Wygląda na to, że klusia nim zdążyła otworzyć już go zamknęła. Ja też myślę o powrocie do zawodu. Ostatnie pięć lat spędziłem w Niemczech na budowie. Łapę mam teraz jak kowal i nie wiem czy będę wstanie znowu precyzyjnie operować nożyczkami. No i podstawa to jakiś kurs dla przypomnienia. Tylko, właśnie gdzie? Bo nie są one tanie a ja nie z tych co lubią kasę topić.

ewka
Laik
Laik

Postautor: ewka » 27 lut 2015, 09:04

Ja kurs doszkalający ukończyłam w akademii Gnatyshyn, ale za nim tam trafiłam to też dokładnie ich sprawdziłam. Poza tym koleżanka, która kończyła tam właśnie jakiś specjalistyczny kurs mi ich poleciła. Trzeba przyzna, że trenerzy naprawdę z umiejętnościami i fachową wiedzą.

zeemal
Laik
Laik

Postautor: zeemal » 13 kwie 2015, 13:27

Brak - w tej cenie nie znajdziesz nic rozsądnego i wartego polecenia. Możesz uważać to za snobizm ale fryzjer nie bierze czegoś takiego do ręki, dlatego, że go na to nie stać. Jeżeli golisz głowę raz na dwa tygodnie to za rok będziesz potrzebował nowej maszynki i wydasz kolejną stówę albo lepiej. A jak teraz wydasz 200zł to maszynka może wytrzymać wiele lat (jak tylko będziesz dbał o ostrze). Poszukaj sobie moser 1400 albo 1230, ermila, gama, ale nie takie z marketu.

Monikaaa
Laik
Laik

Postautor: Monikaaa » 01 lip 2015, 09:08

ewka a drogi ten kurs w gnatyshyn jest?

ewka
Laik
Laik

Postautor: ewka » 04 cze 2016, 12:26

Nie są to tanie kursy, ale po takich kursach człowiek wychodzi w pełni przygotowany. Koszty takiego kursu to z reguły kilka tysięcy złotych. Wszystkie szczegóły odnośnie cen, rodzajów znajdziecie na http://akademia.gnatyshyn.pl/pl/kursy/

LaPuella
Amator
Amator

Postautor: LaPuella » 11 lip 2016, 14:34

Niestety przeszkolenie i kursy to jedno, do fryzjerstwa też trzeba mieć niesamowitą pasję i wyobraźnię. Warto postarać się o praktyki w salonach prawdziwych wizjonerów :)

leicester21
Laik
Laik

Postautor: leicester21 » 08 lut 2017, 15:24

Jest wiele kursów fryzjerskich, na których możesz się przeszkolić. W internecie znajdziesz wiele ofert, ceny nie są wysokie. Jeśli miałeś już wcześnej praktykę to nie powinno być problemów z nauką.

Wróć do „Sposoby cięcia”