Włosy średniej długości - męska fryzura pytanie

Jon
Laik
Laik

Włosy średniej długości - męska fryzura pytanie

Postautor: Jon » 23 sie 2015, 15:35

Witajcie,

Noszę włosy średniej długości (ok.6-8cm) i za każdym razem jak idę do fryzjera (ok. 2 miesiące) mam problem by wyjaśnić o co mi dokładnie chodzi.
Zależy mi na tym, żeby fryzura nie była "ciężka", nie przypomniała pieczarki, by włosy były równej długości. Na przykład zakładając hipotetycznie, że zapuszczam włosy od zera i wszystkie w każdym miejscu głowy rosną w tym samym tempie, to po pół roku włosy na czubku głowy, nad i za uchem na dole karku itd - wszystkie będą miały powiedzmy 7cm długości.
Jak to wyjaśnić fryzjerowi? Tłumaczę, np: że włosy mają opadać za kołnierz, grzywka na 80% czoła (która i tak jest zaczesywana do góry), że mają zachodzić do połowy długości uszu, grzywka tyle i tyle zajmowała miejsca, że fryzura nie ma być „ciężka”, a potem te nad samym uchem mają 4 cm a te trochę wyżej już 7cm i się na bokach robi coś ala "pieczarka".
Czy może włosy mają być po prostu wycieniowane i po sprawie?
Prośba o pomoc – jak to wytłumaczyć fryzjerowi? Cięcie o którym pisze, mają i mężczyźni i kobiety w każdym wieku.
Pozdrawiam,
Jon

Wróć do „Sposoby cięcia”