gęste włosy, a szampon? pielęgnacja?

Modelowanie, upięcia, koki, sploty, itp.
chemik
Laik
Laik

gęste włosy, a szampon? pielęgnacja?

Post autor: chemik » 24 lut 2011, 14:16

Witam

Mam gęste, grube włosy. Piorę je w takim zwykłym szamponie familijnym i po umyciu przez jakąś godzinę są takie jakie wg. mnie powinny być tzn. miękkie, dobrze się układają. Po upływie tego czasu robi się z nich siano i wyglądają śmiesznie. Próbowałem się ciąć na krótko, ale mam wysokie czoło i nie do twarzy mi w krótkich włosach. Jaki polecacie mi szampon do takich włosów i w jaki sposób się nimi zajmować, żeby po prostu było ok?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: gęste włosy, a szampon? pielęgnacja?

Post autor: Lisek_1 » 24 lut 2011, 20:49

Familijny wysusza! Czyli najgorsza opcja do twoich włosów. Zadbaj o dobry szampon fryzjerski (w twoim wypadku nawilżający) i problem sam się rozwiąże. Możesz również używać odżywki - ale nie z kompletu od FAMILIJNYCH.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

chemik
Laik
Laik

Post autor: chemik » 25 lut 2011, 12:41

Ok, dzięki! A czy takie szampony są ogólnodostępne w sklepach?

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 26 lut 2011, 16:11

No i tutaj jest problem. Musisz poszukać sklepu fryzjerskiego. Nie ma ich zbyt dużo ale jeżeli znajdziesz taki w swojej okolicy to z pewnością będziesz go często odwiedzać :). W takich sklepach nie znajdziesz produktów z marketu - natomiast obsługa z pewnością pomoże w dobraniu odpowiedniego (niekoniecznie drogiego).

Innym rozwiązaniem są salony fryzjerskie w których prowadzona jest odsprzedaż. Niestety tą metodę stosują ciągle tylko markowe salony i sprzedają markowe (czytaj drogie) produkty. Jeżeli cena nie ma dużego znaczenia polecam również tą opcję. Fryzjer również poleci ci właściwy szampon który spełni twoje oczekiwania.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 26 lut 2011, 16:12

Zapomniałem dodać że istnieje jeszcze internet - jednak tutaj trzeba już wiedzieć jaki produkt chcemy kupić.

chemik
Laik
Laik

Post autor: chemik » 02 mar 2011, 23:29

A czy w takim razie mógłbym prosić, o polecenie odpowiedniego szamponu, który zamówiłbym z internetu? W moim mieście niestety nie ma żadnego fryzjerskiego sklepu.

PS: Też jestem fanem Dragon Ball'a. :D

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 04 mar 2011, 23:31

Rzucę kilka marek do wyboru.
ProSalon, Ce-Ce, Matrix, Loreal expert, Goldwell, Kadus, Nouvelle, Subrina, Joanna (ale profesjonalna), Kallos.
Na pewno znacznie więcej. Wybierz niezbyt drogi i koniecznie nawilżający. Jeżeli to nie wystarczy możesz zaopatrzyć się dodatkowo w odżywkę najlepiej do kompletu.

Agnieszka79
Amator
Amator

Post autor: Agnieszka79 » 17 mar 2014, 14:39

Myślę, że może warto także zainwestować w jakieś kosmetyki do układania włosów, odpowiednia fryzura pozwoli zatuszować suchość włosów :)

Jedynka-24
Amator
Amator

Post autor: Jedynka-24 » 27 cze 2014, 15:40

Szampon familijny tylko pogorszy sprawę,wiec proponuje poszukać czegoś lepszego z odzywką ,lub też nakładać ją osobno. W dobrych sklepach internetowych znajdziesz szeroki wybór i ceny będą zdecydowanie niższe.

karunfin
Mistrz
Mistrz

Post autor: karunfin » 14 lip 2014, 13:29

Lepszy szampon plus jeszcze jakaś terapia z użyciem maseczki. Niektórzy też z miodem próbują:)

barteksmolinski
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: barteksmolinski » 03 gru 2014, 15:10

Wypróbuj odżywek do pielęgnacji włosów np. wyciąg z pokrzywy jest dobry na twoją dolegliwość, wzmacnia włosy i końcówki.
Znajomy szuka szkoły wyższe śląsk na kierunku studia kosmetologia i pokrewne.

Anita102
Laik
Laik

Post autor: Anita102 » 18 gru 2014, 13:54

Hej Ja do moich niesfornych włosów używam szamponów Clairol Herball Essenses - nie wiem czy tak dokładnie się pisze taki niebieski z hibiskusem i kokosem, albo ostatnio cynamonowy są boskie i ten zapach ! No i włosy się po nich tak nie plączą, tylko trzeba dobrze spłukać pianę A co do odżywek to zaczęłam używać odżywki fryzjerskiej z Kallosa - latte, ma proteiny mleka i pachnie kokosem, a włosy są po niej wygładzone i mięciutkie Polecam

Leota74
Laik
Laik

Post autor: Leota74 » 07 sty 2015, 10:01

Właśnie jak ktoś wyżej napisał taki wyciąg z pokrzywy będzie chyba w tym przypadku najlepszy. Moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie bo sama korzystałam i zastosowałam się do tego zgodnie za zaleceniem mojego lekarza i mi jakoś pomogło, Tobie też polecam.

uRadka_pl
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: uRadka_pl » 11 lut 2015, 14:32

Możesz spróbować bo taki wyciąg na pewno nie zaszkodzi,a wręcz przeciwnie - sprawi że wlosy zaczną się zdecydowanie lepiej układać. Na naszej stronie również znajdziesz cały szereg przydatnych kosmetyków,warto tam zerknąć.

Rerusso Sabina
Laik
Laik

Post autor: Rerusso Sabina » 18 lut 2015, 11:59

Profesjonalne kosmetyki pomogą ;) Trzeba odpowiednio dobrać do swojego rodzaju włosów,najlepiej było by udać sie z tym do fryzjera :)

Siima.pl
Amator
Amator

Post autor: Siima.pl » 19 lis 2015, 15:46

To fakt,podstawą będzie dobór odpowiednich,profesjonalnych kosmetyko do pielęgnacji,akurat tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc,doradzić na forum:)

malarkaaa11
Amator
Amator

Post autor: malarkaaa11 » 04 cze 2018, 17:59

familijny bardzo wsusza, nie jest delikatny dla włosów. Można go stosować od czasu do czasu. Do codziennego mycia lepiej wybrać coś delikatniejszego...

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków