Loki prostownicą

Modelowanie, upięcia, koki, sploty, itp.
Awatar użytkownika
parfois
Laik
Laik

Loki prostownicą

Post autor: parfois » 31 mar 2008, 18:35

Hej :) Może wiecie jak zrobić loki prostownicą????? I czy każda prostownica się do tego nadaje?????

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: Loki prostownicą

Post autor: Lisek_1 » 01 kwie 2008, 14:18

Każda się nadaje, jednak to jakiego rozmiaru loki uzyskać zależ od szerokości. Teraz nie stosuje się już szerokich żelazek jak dawniej (przynajmniej w użytku profesjonalnym), standardowa prostownica ma max 2,5 cm. A taką już można robić śliczne loki. Oczywiście istnieją prostownice specjalne które mają płytki szerokości ok 1 cm- 1,5 zm i specjalny profil ułatwiający zawijanie włosów. Takimi można robić już bardzo delikatne loczki. Osobiście spotkałem się z taką z BabyLiss'a. Kosztuje około 200 zł ale posiada turmalinowe płytki dodatkowo jonizujące włosy. Efekt jest zaskakujący.

Małe pasma włosów ściskamy przy nasadzie i obracając prostownicę formujemy loki. Należy pamiętać o równomiernym przesuwaniu prostownicy po włosach - a to wymaga wprawy.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Post autor: Masmix » 01 kwie 2008, 14:32

A nie lepiej kupić lokówkę?? W każdym salonie powinna być lokówka. Tak mi się wydaje. :oops:

daniell
Laik
Laik

Post autor: daniell » 04 kwie 2008, 21:27

Pamiętajmy o tym aby przed każdym użyciem prostownicy zabezpieczyć włosy odpowiednimi kosmetykami,które chronią włos przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.
Zwykłe żele ,pianki,lakiery palą się we włosie przy tak wysokich temperaturach powodując trwałe zniszczenie ich struktury.
Nigdy też nie używamy prostownicy bezpośrednio przed lub po zabiegach trwale zmieniających krztałt lub kolor włosów!

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 05 kwie 2008, 10:24

Właściwie to zawszę apeluję aby nie małpować od "mistrzów" prostownicy którzy na wszelkiego rodzaju pokazach pryskają włosy całą masą lakierów, pianek, odżywek, lotionów i jeszcze innych rzeczy, które przy kontakcie z prostownicą wzniecają efektowne kłęby pary. Podczas takiego użytkowania prostownicy z włosa odparowywane są resztki wilgoci i pozostaje słuchy "wiór". Wg mnie nawet specjalne prostownice odprowadzające parę nie nadają się do prostowania wilgotnych włosów. Musimy pamiętać, że standardowa temperatura prostownicy to około 200 stopni celsjusza a para ma temperaturę kilkakrotnie wyższą.

Polecam natomiast spraye które nie obciążają włosów i nie pozostawiają żadnego efektu utrwalenia jednocześnie chroniąc włos przed przegrzaniem.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

docia86
Laik
Laik

Post autor: docia86 » 16 cze 2008, 09:25

Do loków z prostownicy najlepiej nadają sie włosy suche. Wilgotne nie chcą się aż tak bardzo skręcać. Fakt, że niszczą się włosy, ale efekt jest "smoczy". Fryzura wytrzymuje nawet 3 dni. Ja kupiłam prostownice (1cm szerokości) za 59zł, to było rok temu. Ale ta prostownica nie nadaje się znowu do kręconych włosów. Nie wyprostuje jak szeroka prostownica.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 16 cze 2008, 16:04

Napisałem wcześniej, że każda prostownica się do tego nadaje. rzeczywiście nie każda. To musi być "dobra prostownica". A nie wieże, że prostownica poniżej 100 -120 zł może być dobra (choć zdarzają się cuda ;) ).

virginia2
Laik
Laik

Post autor: virginia2 » 13 maja 2010, 08:40

Ja mam prostownicę Goldwella z płytka ceramiczną. Czytałam że ma podwójne zabezpieczenie przed wysuszeniem i regulacje temperatury. Jestem z niej naprawdę zadowolona.

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Post autor: Masmix » 20 maja 2010, 15:26

Czytałam że ma podwójne zabezpieczenie przed wysuszeniem
To akurat bzdura. W jaki sposób płytki mają chronić przed wysuszaniem. Widziałem już grzebienie parowe ale to to chyba przegięcie.

A co do ciekawego zastosowania prostownicy:
Ostatnio widziałem fajny efekt. Na długich włosach, w miarę wąską prostownicą, gość przełożył pasmo potem zawinął wokół jednej z płytek, złożył je razem i powoli przeciągnął do samego dołu.

Przetestujcie efekt jest świetny.

Awatar użytkownika
Pro-sprzet
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: Pro-sprzet » 11 cze 2012, 13:56

Tak jak wcześniej już napisano loki można robić każdą prostownicą pod warunkiem, że jest to dobra prostownica. Mówiąc dobra mam na myśli taką, która cieszy się uznaniem specjalistów z dziedziny fryzjerstwa no i tym samym trochę więcej kosztuje. Nie ma co oczekiwać cudów po Clatronicach z Tesco ;) .
Dla osób nie mających doświadczenia poleciłabym nanotytanową prostownico-lokówkę BaByliss Pro Straight & Curl. Zakup tego urządzenia wiąże się z dużym wydatkiem ale w zamian otrzymujemy doskonały produkt przystosowany właśnie do robienia loków.
Warto również pamiętać o właściwej termo-ochronie włosów.

renatarozowska
Amator
Amator

Post autor: renatarozowska » 20 maja 2019, 13:34

bardzo łatwo robi się loki prostownicą, osobiście bardzo lubie i ładnie wyglądają :D

ognistygreg
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: ognistygreg » 30 wrz 2019, 17:56

ciekawe na jakim króliku przeprowadzisz takie doświadczenie

Bąk91
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: Bąk91 » 30 wrz 2019, 22:39

może od razu żelazkiem

FunJacek
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: FunJacek » 01 paź 2019, 11:04

są techniki o których nie masz pojęcia , to ze ich nie znasz i nie umiesz stosować nie znaczy że tak się nie da
www.dentysta-torun.eu - Twój nowy dentysta wstawi Ci Implanty, a Ortodonta wyprostuje zęby

Zgumny
Amator
Amator

Post autor: Zgumny » 02 paź 2019, 13:55

Dobra to taka, która cieszy się uznaniem specjalistów z dziedziny fryzjerstwa no i tym samym trochę więcej kosztuje.

ryzena
Mistrz
Mistrz

Post autor: ryzena » 09 gru 2019, 17:19

wiecej informacji na ten temat znajdziesz pod tym adresem: http://nasion-konopi.pl

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków