kurs fryzjerski

Inne techniki fryzjerskie
M&M
Laik
Laik

kurs fryzjerski

Postautor: M&M » 23 kwie 2008, 18:58

Hejka mam pytanie czy znacie gdzie jest bardzo dobry kurs fryzjerskiego by uczyli od postaw bo szukam znalazlam jeden ale kosztuje 19 tysiecy czy mozecie mi doradzic? Dzieki Wielkie

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: kurs fryzjerski

Postautor: Lisek_1 » 25 kwie 2008, 08:59

Przenoszę wątek. Trzymajmy się tematu :roll:
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Postautor: Lisek_1 » 05 maja 2008, 21:58

Odnośnie początkujących to wydaje mi się że wystarczy dobra szkoła fryzjerska. Potem egzaminy itd.
Jeżeli ktoś już zna podstawy polecam nawiązanie samemu albo z pracodawcą stosunków handlowych z jakąś profesjonalną firmą fryzjerską.

Każdy dobry producent kosmetyków dba o szkolenie swoich klientów. Organizowane są różne szkolenia i pokazy (polecam zwłaszcza te pierwsze). Dobre szkolenia, to przede wszystkim takie, gdzie dostaje się do ręki nożyczki ewentualnie inny sprzęt i samemu, pod okiem instruktora zdobywa się umiejętności praktyczne.

Niektóre firmy takie jak np MATRIX posiadają własne centra szkoleniowe, gdzie cyklicznie odbywają się kursy.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).

lukaszq369
Laik
Laik

Postautor: lukaszq369 » 18 lis 2009, 22:00

Ja także polecam dobrą szkołę fryzjerską na dzień dobry.. 19 tys. za kurs to trochę za dużo chyba..

ECKS
Laik
Laik

Postautor: ECKS » 17 maja 2010, 16:57

Witaj,
Polecam bardzo kurs fryzjerski od podstaw: Fryzjer stylista-kolorysta w ECKS-ie we Wrocławiu. Trwa dwa miesiące i kosztuje niecałe 5 tys. Wszystkie informacje uzyskasz pod adresem:
Europejskie Centrum Kształcenia Stylistów
ul. Kruszwicka 8 A
53-652 Wrocław
tel. 0 71 349 37 04
kom. 0 505 044 875
www.ecks.pl, e-mail: biuro@ecks.pl

monika_222
Laik
Laik

Postautor: monika_222 » 12 cze 2010, 21:00

Cześć,
Nie wiem czy to nie zostanie odebrane za reklamę ale chciałabym się z wami podzielić wrażeniami jakie doznałam na kursie fryzjerskim we Wrocławia. Jestem już miesiąc na kursie na ul. Kruszwickiej w szkole Europejskie Centrum Kształcenia Stylistów i jestem bardzo zadowolona. Przyszłam tutaj zapisując się tylko na kurs fryzjer stylista bo nie wiedziałam co to za szkoła ale już po tygodniu byłam tak zadowolona, że dokupiłam sobie drugi stopień na fryzjera kolorystę. Pani poszła mi też na rękę i pozwoliłam mi zmienić grupę zebym otrzymała zamiast dwóch zaświadczeń jeden fryzjer stylista kolorysta. Dziękuję Pani Marto:)))). Tutaj jest bardzo ciężko, nauczyciele bardzo dużo od nas wymagają. Uczę się od 9 nieraz do 18-19. I nikt mnie nie wygania, bo zajęcia się skończyły. Zadają nam ciągle coś do domu. Ciągle główki trzeba przynosić. Raż wymodelowane na gładko raz nakręcone na wałki. UFFFF!!!! Pierwsze dni to byłam tak zmęczona że jak przychodziłam do domu to ręką i nogą nie mogłam ruszać:)))))) Ale już teraz mi przeszło. Bardzo mi się tutaj podoba. Jest bardzo dużo modelek. Pani z sekretariatu stara się bardzo i prawie pół dnia załatwia dla nas modelki. Ale szczerze to skutkuje. Bo ciągle pracujemy, nauczyciele nas bardzo gonią, a Pan dyrektor nawet wygania nas jak za długo na przerwie obiadowej czy śniadaniowej siedzimy. Trochę się na niego początkowo denerwowałam ale teraz wiem ze bez cięzkiej pracy to bym się niczego nie nauczyła. Jak Pan to kiedyś przeczyta, to się prosze nie gniewać, bo gdyby nie Pan to nieraz by nam się nie chciało ze zmęczenia nic robić:)))) Panie dyrektorze jestem też wdzięczna za dużo ciekawych i praktycznych porad nawet tych jak radzić sobie żeby się utrzymać prowadząc swój własny salon fryzjerski. W szkole mają też bazę pracodawców którzy poszukują fryzjerki. Fajnie bo będę miała pracę po skończeniu kursu:))))) Super!!! Aczkolwiek Pan Dyrektor ciągle powtarza, że tylko Ci najlepsi dostaną ale Pani Sekretarka zdradziła mi że jest tak dużo ofert ze wszyscy dostają i powiedziała, że wszyscy którzy skończyli ten kurs pracują w salonach fryzjerskich. Super!!!! Chcę też podziękować Pani Jowicie i Pani Kasi bo bardzo dużo mnie też uczą. Powiem wam, że na początku nie wierzyłam, że można się fryzjerstwa nauczyć w przeciągu półtora miesiąca ale wiem, ze w ECKS-ie można. Pan Dyrektor ciągle powtarza, że tutaj w miesiąc jest taka orka jak przez całe trzy lata w zawodówce. Ale warto. Dziękuję i polecam wszystkim bardzo gorąco. Stronę mają więć jak ktoś będzie chciał znaleźć dobry kurs fryzjerski we Wrocławiu to niech odwiedzi stronę www.ecks.pl.
Monika
Ps. Jeszcze się odezwę jak skończę kurs:)))

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Postautor: Lisek_1 » 12 cze 2010, 22:42

To mi faktycznie zalatuje reklamą. ;)

Ale jeżeli to co piszesz jest prawdą chociaż w 25% to i tak nieźle. Poznałem kilka szkół i kursów i wiem, że ludzie się tam mocno opieprzają - trochę mnie to dziwi bo najczęściej trzeba za to płacić. :roll: A co gorsze ludzie kończą te szkoły i okazuje się że nie potrafią praktycznie nic. To też zależy od tego czy się chce coś robić czy nie. Ale z drugiej strony poco marnować czas jeżeli się tego nie lubi.

kosmo
Laik
Laik

Postautor: kosmo » 30 lis 2010, 15:44

Bardzo drogi ten Twój kurs, a nie wiadomo czy warto...Ja ze względu na ograniczone możliwości finansowe bardzo szczegółowo szukałam kursu fryzjerskiego, czytałam fora, popytałam znajomych. Zależało mi na takim kursie na którym naprawdę się pracuje. No i znalazłam:) Polecono mi szkołę select w warszawie, za normalne pieniadze, obejrzałam wczesniej sale, porozmawialam z instruktorka. Moje wnioski są takie - przydałaby sie klima, bo latem bylo cieplo, ale poza tym nie mam chyba uwag. Cwiczy sie na klientkach, które zapewnia szkola, wiec nie na glowkach, maja dobry sprzet, dobre kosmetyki. Bardzo mile panie na recepcji. Od razu rzucili mnie na gleboką wodę, sama zajmowalam sie swoimi klientkami, oczywiscie pod okiem instruktora, ale czulam ze odpowiadam, za to z czym na glowie wychodzi klientka:) Bylo ciezko, bez obijania sie, ale warto. To super uczucie jak komus ise podoba to co zrobilam. Wiem, ze chce to robic, wiem ze musze jeszcze cwiczyc i sie uczyc, ale kurs dal mi naprawde duzo.

marcini
Laik
Laik

Postautor: marcini » 27 maja 2011, 14:00

Witam
Zastanawiam się nad otwarciem własnego salonu kosmetycznego. Może zna ktoś jakieś dobre kursy kosmetyczne.
Na forach znalazłem sporo pozytywnych komentarzy o
szkoły kosmetyczne
może ktoś wie coś więcej o tej szkole. Bardzo prosiłbym o wskazówki !!!

anika
Laik
Laik

Postautor: anika » 03 cze 2011, 10:27

Kończyłam kurs fryzjerski w Szkole Select w Warszawie, polecam. Miło wspominam, świetna instruktorka. Mają dość konkurencyjne ceny. Dobry dojazd, tuż przy Okęciu. Ja akurat byłam na dziennym ale z tego co wiem prowadzą również weekendowe.

kangur99
Laik
Laik

Postautor: kangur99 » 22 lip 2011, 23:23

Jako absolwent Business School moge polecić Tobie kursy/szkoły policealne w tej uczelni - niska cena i wysoki poziom :)

Kalina008
Laik
Laik

Postautor: Kalina008 » 08 wrz 2011, 09:50

Mi również znajoma poleciła szkołe Select, wiec postanowiłam się do niej zapisać i wcale nie żałuje. Fakt faktem instruktorka wymagająca, ale to chyba raczej pozytyw:)praktyka na prawdziwych klientach, profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, ogólnie jestem z kursu zadowolona

katarzynakubanska
Laik
Laik

Postautor: katarzynakubanska » 17 paź 2011, 13:40

Skończyłam staż od A-Z u pani Małgorzaty Babicz, dużo kosztował bo aż 20.000, a naprawdę w moim odczuciu wart był nie więcej niż 5-6.000zł. Za te pieniądze powinnam zostać super fachowcem czego oczekiwałam, nie stało się tak. Brakuje tam dobrej organizacji, porządku i planu zajęć, tam nie ma atmosfery sprzyjającej do nauki tego zawodu, godzinne spóźnienia trenerów, zmniejszanie ilości zajęć, nie przychodzenie trenerów, czekałam pół dnia na zajęcia które, parę razy przepadły. Tego można się nauczyć w innych szkołach za dużo mniejsze pieniądze np w technikum fryzjerskim, zawodówce, kursach fryzjerskich, a dopiero, gdy jest się czeladnikiem czy technikiem ma podstawy, można wybrać się na kilkudniowe szkolenie do Pani Babicz, żeby nauczyć się nowych technik tylko po to,ale tylko do niej i Piotra , bo u innych szkoda czasu.

rasta
Laik
Laik

Postautor: rasta » 24 lip 2012, 10:11

ile odpowiedzi tyle opinii na temat tego, gdzie się wybrać na kurs czy szkolenie. Owszem niektóre z nich są dość drogie, ale i tak mimo wszystko warto wziąć w nich udział. Jeśli chodzi o Akademię Stylizacji M.P. Babicz jestem lekko zaskoczona, co tutaj zostało napisane, bo jednak kursy te są dla mnie jednymi z lepszych. A teraz, dokładnie we wrześniu można wziąć udział w szkoleniu z kreatywnego strzyżenia damskiego. Cena nie jest myślę zbyt wygórowana bo nieco ponad 2000, a jak ktoś będzie bardziej zainteresowany tematem może zobaczyć tutaj http://www.akademiastylizacji.pl/#/pl/t ... /def-women

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Postautor: Lisek_1 » 31 lip 2012, 08:17

Poznałem panią Babicz i jej prace - i również polecam jej warsztat.

Gail
Laik
Laik

Postautor: Gail » 20 wrz 2012, 23:03

witajcie, ja też jestem po kursie w select; kurs przydatny bo przede wszystkim prowadzony był w ciekawy sposób i z dużą ilością przydatnych materiałów oraz praca na żywych modelach. Czasami padałam ze zmęczenia, ale w końcu za to zapłaciłam – full praktyki – a bez takowej można tylko pomarzyć o byciu fryzjerem.

wioletta
Laik
Laik

Postautor: wioletta » 24 wrz 2012, 22:02

Ja też byłam na takim kursie...i masarycznie duzoooo roboty, ale mozna sie czegos nauczyc...w koncu po to sa kursy...duzo i w krótkim czasie ;o)Polecam

ECK
Laik
Laik

Postautor: ECK » 19 paź 2012, 07:44

wioletta pisze:Ja też byłam na takim kursie...i masarycznie duzoooo roboty, ale mozna sie czegos nauczyc...w koncu po to sa kursy...duzo i w krótkim czasie ;o)Polecam

Witam serdecznie!
Zapraszamy serdecznie na kurs fryzjerski w Europejskim Centrum Kształcenia w Pruszczu Gdańskim. Profesjonalna kadra, która uczy praktycznych umiejętności, dobre warunki lokalowe i fajna atmosfera!!!!! Do najbliższego kursu, który rusza już 29.10.2012 r dodajemy SUPER GRATIS!!!
Szczegóły na naszej stronie eck.edu.pl

wrobpio
Laik
Laik

Postautor: wrobpio » 13 gru 2012, 20:02

witam
jestem uczestnikiem akademi technik fryzjerskich na sw antoniego we wroclawiu, kurs dobiega juz konca i wiekszosc naszej grupy jest powaznie niezadowolona z tego co tam sie wyrabia. nie jestem nikim z ich konkurencji i nie bede namawial do zadnego innego kursu. chcialbym jedynie was przestrzec przed pojscie do tej szkoly(kurs). sam kurs jest dosc drogi bo az 6000zl. mi wydawalo sie ze jesli drozszy to pewnie jakis lepszy i warto. niestety bardzo sie rozczarowalem i naprawde nie polecam tego miejsca. instruktorzy sa bardzo mlodzi i bez wiekszego doswiadczenia, nawet mistrza nie maja, sa sami po tym kursie i z odrobina praktyki, ale nawet nie o to chodzi. sama organizacja kursu jest bardzo niezadowalajaca, przy grupie 13 osobowej (a sa wieksze), dochodza jeszcze praktykanci o ktorych nam nie wspomniano, niestety instruktorzy (tylko dwoch) nie maja dla nas czasu, wiec nie ma tak naprawde nauki. daja skrypt i poswiecaja minimum czasu dla nas.
jak juz sie przechodzi na prace z klientami to juz jest tylko coraz gorzej. ludzie wychodza od nas niezadowoleni, farbowania nie wychodza, a podczas samego farbowania my robimy to co nam kaza krok po kroku. tak naprawde nie wiemy co jest nie tak czy produkty czy technika. klienci sa mega niezadowoleni bo oni jeszcze musza za to zaplacic, niby za same materialy ale te ich ceny materialow sa takie same jak ceny uslug u fryzjerow. klientki ktore przychodza po poludniu niestety maja myta glowe zimna woda, to nie sa pojedyncze przypadki, tak jest codziennie, bo tam jest maly boiler, w ktorym woda szybko sie konczy a jest 5 myjek. no paranoja, nie ma wystarczajacej ileosci narzedzi, na materialach to juz tak oszczedzaja ze najlepiej zebysmy na sline tam ludziom wlosy robili.
szczerze odradzam wszystkim, zarowno tym ktorzy szukaja kursu fryzjerskiego, jak tym ktorzy chca isc sobie tam wlosy ufarbowac.
w razie pytan, chetnie udziele informacji wrobpio@o2.pl

Awatar użytkownika
eleonora
Czeladnik
Czeladnik

Postautor: eleonora » 10 sty 2013, 20:09

Dorzucę od siebie bardzo dobrą szkołę zlokalizowana w Pruszczu Gdańskim nazywa się Europejskie Centrum Kształcenia i muszę powiedzieć że prezentuje wysoki poziom kształcenia. Mogę to potwierdzić na własnym przykładzie (po kursie w tej szkole zaczęłam pracę jako fryzjerka i muszę powiedzieć że finansowo korzystnie na tym wychodzę)

justi
Laik
Laik

Postautor: justi » 23 sty 2013, 12:10

A może jakieś małe zestawienie kursów ? Cena, ilość godzin, opinie itp ?
Babicz, Zarmba, ATF, Berendowicz & Kublin

może ktoś coś jeszcze zaproponuje do zestawienia ?
centrów kształcenia nie bierzemy pod uwagę, bo to takie weekendowe pogadanki.

Ania24
Laik
Laik

Postautor: Ania24 » 31 sty 2013, 13:36

Ja też postanowiłam się podkształcić i wybieram się na kurs fryzjerstwa. Mam nadzieję, że będę zadowolona. Zapłacę 1299zł za 120h lekcyjnych, więc cena nie wygórowana.

gagalonek
Laik
Laik

Postautor: gagalonek » 08 lut 2013, 13:21

Ja polecam kursy fryzjerstwa GoWork - byłam na kilku i jestem z nich zadowolona - wiele nowych rzeczy z nich wyniosłam.

Karo_linka
Laik
Laik

Postautor: Karo_linka » 20 lut 2013, 12:16

Ania24 pisze:Ja też postanowiłam się podkształcić i wybieram się na kurs fryzjerstwa. Mam nadzieję, że będę zadowolona. Zapłacę 1299zł za 120h lekcyjnych, więc cena nie wygórowana.

Ja również polecam kursy z Goworku, a jeśli chodzi o cenę to zaoszczędziłabyś 100 zł :) Od dawna zastanawiałam się nad takim szkoleniem, bo w sumie to od dziecka marzyłam, żeby zostać profesjonalną fryzjerką. Wiem, że dobrze jest ukończyć profesjonalną szkołę, jednak nie mam na to czasu, a w Goworku oferują kursy weekendowe, które bardzo mi odpowiadają :)

bocian
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Postautor: bocian » 20 lut 2013, 12:49

Wszyscy tak zachwalają ten gowork :D ceny faktycznie atrakcyjne
urodziny dla dzieci szczecin

Wróć do „Inne”