Jak to jest z tym Seku Extra - Ecolab

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Jak to jest z tym Seku Extra - Ecolab

Postautor: Masmix » 25 mar 2008, 22:53

No to może ja zacznę w tym temacie.

Pracuję w sklepie który sprzedaje dezynfekcje między innymi firmy Ecolab czyli producenta Seku Extra.
Spotkałem się z klientką która stwierdziła, że podczas wizyty sanepidu w jej salonie fryzjersko kosmetycznym powiedziano jej, że Seku Extra nie nadaje się do dezynfekcji, że lepszy jest produkt innej firmy aczkolwiek nie wiem jaki. Ktoś z tego sanepidu stwierdził, że jeżeli nie chce mieć nieprzyjemności związanych z brakiem odpowiednich preparatów musi mieć właśnie tamten produkt. Nie mogłem się oczywiście z tym zgodzić gdyż Seku Extra posiada wszystkie potrzebne certyfikaty i spełnia wymagania które są przed nim stawiane. Kilka klientek w tym czasie potwierdziło tą wersję. Sanepid narzucał konkretny produkt jakiejś firmy "krzak". Minęło kilka miesięcy i zaczęły pojawiać się klientki które koniecznie żądały Seku Extra ponieważ sanepid wymaga właśnie tego preparatu. Teraz znowu mam przestój w sprzedaży Seku. Czy ktoś ma może odpowiedź dlaczego Sanepid preferuje jakieś konkretne firmy.

Według mnie jest to związane z tym kto ostatnio posmarował. Tym bardziej, że mimo braku "odpowiedniej" Higieny nikt nie dostał żadnej kary. Mimo, że za inne pierdoły płaci się słono. Może ktoś spotkał się z podobnymi przypadkami.

Pela_
Laik
Laik

Re: Jak to jest z tym Seku Extra - Ecolab

Postautor: Pela_ » 03 lip 2008, 22:55

Do nas do salonu jak przychodzi sanepidka nigdy nie odważyła się zaproponować jakichkolwiek preparatów bo nie ma takiego prawa.Dla niej jest ważne co to za produkt i czy spełnia normy do dezynfekcji bakterii i grzybów.

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Postautor: Masmix » 04 lip 2008, 00:41

No tak z tym, że niema prawa to się zgadzam. Przychodzi taka "sanepidka" i sugeruje, że produkt nie jest dobry, albo że ma słabe działanie (oczywiście bzdura). Jak jest mądrzejsza klientka to się postawi ale najczęściej leci do sklepu i kupuje inny produkt.

virginia2
Laik
Laik

Postautor: virginia2 » 24 maja 2010, 10:53

Niestety trzeba samemu śledzić przepisy, bo każdy sanepit a co wiecej każda osoba tam pracująca ma inne zdanie na temat dezynfekcji. Znam Ecolab, sama używała seku extra i nigdy nie było z nim problemu. Nawet zwana przez was "sanepidka" znała firmę jako profesjonalną w dziedzinie dezynfekcji

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Postautor: Lisek_1 » 26 maja 2010, 21:20

Uściślijmy. Jeżeli masz produkt, który działa w odpowiedni sposób to sanepid nie ma nic do gadania :!:

Żeby się jednak stawiać musisz mieć kartę ze specyfikacją. Wtedy możesz poprosić, żeby inspektor podał Ci na piśmie, że jakiś produkt jest nieodpowiedni a jak nie to niech S*** :!: (na 100% tego nie zrobi bo by skłamał). Zresztą zawsze masz informację od producenta.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

AyanPrince
Laik
Laik

Postautor: AyanPrince » 18 kwie 2015, 12:09

że produkt nie jest dobry, albo że ma słabe działanie (oczywiście bzdura). Jak jest mądrzejsza klientka to się postawi ale najczęściej leci do sklepu i kupuje inny produkt.

Thenana2156
Laik
Laik

Postautor: Thenana2156 » 09 maja 2015, 06:43

Pela_ pisze:Do nas do salonu jak przychodzi sanepidka nigdy nie odważyła się zaproponować jakichkolwiek preparatów bo nie ma takiego prawa.Dla niej jest ważne co to za produkt i czy spełnia normy do dezynfekcji bakterii i grzybów.

Oczywiście, że ma prawo zaproponować taki prepatat, który będzie spełniał wymogi sanepidu, a przynajmniej może to zrobić, mi się zdarzyło to już kilkukrotnie

ZosiaJan
Amator
Amator

Postautor: ZosiaJan » 23 wrz 2015, 13:14

nie ma prawa zaproponować innego, to jest urzędnik, który może wskazań listę preparatów spełniających wymagania, a jeśli proponuje konkretny to można udać się do dyrektora sanepidu wyjaśnić sprawę, może ktoś dał jej łapówkę z konkurencji.

Wróć do „Nowe przepisy BHP”