myszy i sanepid

DeloiseEuro95
Laik
Laik

myszy i sanepid

Postautor: DeloiseEuro95 » 28 maja 2015, 10:57

Witajcie, pomimo, że przyszła wiosna to niestety nie jestem w dobrym humorze. Mój salonik fryzjerski mieści się w pomieszczeniu, które jest przerobionym garażem. Pracujemy w trójkę, klientki jakoś dopisują i jest ok, ale przez ostatnie dwa tygodnie przyszły myszy (szok, przecież wiosna i powinny iść na pole). Sytuacja wygląda tak, że biegają małe i duże, klientki piszczą, obrzydliwe to jest. Trutki i łapki nic nie dają, bo jak się któraś złapie to przychodzą i tak następne. Na domiar złego przyszedł sanepid i na stół z papierami pani ... wskoczyła mysz!!!!!!!!!!!! Oczywiście mandat itp. Skoro łapki nic nie dają może jakiś odstraszacz myszy???? Może kota wpuścić, ale to raczej paskudny pomysł.

VONDAMISTRZ83
Laik
Laik

Re: myszy i sanepid

Postautor: VONDAMISTRZ83 » 29 maja 2015, 23:09

W takim razie, to chyba jakaś wiosenna norma, bo u "mojej" fryzjerki też ostatnio pojawił się kot :p
Nie jestem tylko pewna jak taki kotek ma się do przepisów i kontroli...nie wiem, czy w salonie można trzymać zwierzaki?!?
Radziłaby raczej skupić się na jakimś mniej widocznym odstraszaniu ich. Słyszałam, że są takie specjalne odstraszacze na myszy. Jakoś dźwiękiem to załatwiają, czy coś...

TonishaEU99
Laik
Laik

Postautor: TonishaEU99 » 30 maja 2015, 18:37

Kot w salonie może być , jak chcesz uniknąć problemów , to weź fenka. Nie mogę uwierzyć w to , co czytam-- jak to myszy?! I to jeszcze pancerne , że się ich wytępić nie da?? Pomijając wszelkie sposoby , bo są bardziej cywilizowane sposoby niż ŁAPKI NA MYSZY , średniowiecze i makabra , ale może zadbajcie o porządek? Myszy nie przychodzą do miejsc , gdzie nie ma jedzenia , okruszków. FU.

Awatar użytkownika
Ciemino
Laik
Laik

Postautor: Ciemino » 31 maja 2015, 11:33

Jeśli wpuścisz kota, to będziesz miała sklep zoologiczny, a raczej zoo, a nie salon fryzjerski:-) Poza tym, wcale nie trzeba zabijać myszy, żeby się ich pozbyć i tu także nie mówię o trutce, bo to jeszcze bardziej paskudny pomysł, niż kot...:-(( zakup w taki odstraszacz myszy, a nawet dwa, chociaż jeden ma zasięg ok 200 m2, także jeśli chodzi o garaż, to starczy jeden:-)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 16:10 przez Ciemino, łącznie zmieniany 1 raz.

aubrey2964
Laik
Laik

Postautor: aubrey2964 » 02 cze 2015, 18:06

Słyszałem, że odstraszacze są bardzo skuteczne, zwłaszcza te na komary i na gryzonie. Chodzi o to, że urządzenia wydają charakterystyczny zapach albo dźwięk, który jest bardzo nieprzyjemny dla określonych gatunków. Działają na zasadzie ogniska do którego zwierzęta boją się podchodzić. Myślę, że w ciągu tygodnia powinnaś pozbyć się myszy.
Pozdrawiam

Fligeris
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Postautor: Fligeris » 28 lip 2015, 17:08

oj tak trzeba wyplenić to musisz wezwać speców od gryzoni oni ogarną ci zamkniesz salon na pare dni to się ulotni i po kłopocie problem z myszami minie też miałem podobnie.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2016, 21:06 przez Fligeris, łącznie zmieniany 1 raz.

ZosiaJan
Amator
Amator

Postautor: ZosiaJan » 23 wrz 2015, 12:51

spec od gryzoni może pomoże, a kota można wpuścić po godzinach pracy, żeby zostawił zapach, wypędzi to myszy, bo poczują zapach drapieżnika.

Razerski
Czeladnik
Czeladnik

Postautor: Razerski » 25 wrz 2015, 08:35

Cóż, do tej pory sanepidu się nie bałam, uspokajały mnie takie artykuły http://www.tu.slask.pl/wiadomosci/gospo ... d-straszny Ale na mysz raczej nie byłabym przygotowana :D Wiesz, ja nie chcę być niemiła, ale jak możesz przyjmować klientki, skoro masz myszy w salonie?

rudaaga
Laik
Laik

Postautor: rudaaga » 29 wrz 2016, 10:08

Skutecznie pozbyliśmy się komarów, much i innych latających owadów kupując lampę owadobójczą marki MO-EL ze sklepu http://robale.pl.

sisiska
Laik
Laik

Postautor: sisiska » 13 lip 2017, 09:16

:geek:

Wiki555
Amator
Amator

Postautor: Wiki555 » 20 lip 2017, 13:34

Jak masz problem w salonie z gryzoniami to zgłoś się do DDD Usługi, tu masz do nich kontakt http://ddduslugi.pl/kontakt.html. U nas było gniazdo szerszeni więc rozumiem Cię i twoje obawy ale spokojnie ta firma szybko sie pozbędzie problemu

Wróć do „Wyposażenie salonów i gabinetów”