Strona 1 z 1

myszy i sanepid

: 28 maja 2015, 10:57
autor: DeloiseEuro95
Witajcie, pomimo, że przyszła wiosna to niestety nie jestem w dobrym humorze. Mój salonik fryzjerski mieści się w pomieszczeniu, które jest przerobionym garażem. Pracujemy w trójkę, klientki jakoś dopisują i jest ok, ale przez ostatnie dwa tygodnie przyszły myszy (szok, przecież wiosna i powinny iść na pole). Sytuacja wygląda tak, że biegają małe i duże, klientki piszczą, obrzydliwe to jest. Trutki i łapki nic nie dają, bo jak się któraś złapie to przychodzą i tak następne. Na domiar złego przyszedł sanepid i na stół z papierami pani ... wskoczyła mysz!!!!!!!!!!!! Oczywiście mandat itp. Skoro łapki nic nie dają może jakiś odstraszacz myszy???? Może kota wpuścić, ale to raczej paskudny pomysł.

Re: myszy i sanepid

: 29 maja 2015, 23:09
autor: VONDAMISTRZ83
W takim razie, to chyba jakaś wiosenna norma, bo u "mojej" fryzjerki też ostatnio pojawił się kot :p
Nie jestem tylko pewna jak taki kotek ma się do przepisów i kontroli...nie wiem, czy w salonie można trzymać zwierzaki?!?
Radziłaby raczej skupić się na jakimś mniej widocznym odstraszaniu ich. Słyszałam, że są takie specjalne odstraszacze na myszy. Jakoś dźwiękiem to załatwiają, czy coś...

Re: myszy i sanepid

: 30 maja 2015, 18:37
autor: TonishaEU99
Kot w salonie może być , jak chcesz uniknąć problemów , to weź fenka. Nie mogę uwierzyć w to , co czytam-- jak to myszy?! I to jeszcze pancerne , że się ich wytępić nie da?? Pomijając wszelkie sposoby , bo są bardziej cywilizowane sposoby niż ŁAPKI NA MYSZY , średniowiecze i makabra , ale może zadbajcie o porządek? Myszy nie przychodzą do miejsc , gdzie nie ma jedzenia , okruszków. FU.

Re: myszy i sanepid

: 31 maja 2015, 11:33
autor: Ciemino
Jeśli wpuścisz kota, to będziesz miała sklep zoologiczny, a raczej zoo, a nie salon fryzjerski:-) Poza tym, wcale nie trzeba zabijać myszy, żeby się ich pozbyć i tu także nie mówię o trutce, bo to jeszcze bardziej paskudny pomysł, niż kot...:-(( zakup w taki odstraszacz myszy, a nawet dwa, chociaż jeden ma zasięg ok 200 m2, także jeśli chodzi o garaż, to starczy jeden:-)

Re: myszy i sanepid

: 02 cze 2015, 18:06
autor: aubrey2964
Słyszałem, że odstraszacze są bardzo skuteczne, zwłaszcza te na komary i na gryzonie. Chodzi o to, że urządzenia wydają charakterystyczny zapach albo dźwięk, który jest bardzo nieprzyjemny dla określonych gatunków. Działają na zasadzie ogniska do którego zwierzęta boją się podchodzić. Myślę, że w ciągu tygodnia powinnaś pozbyć się myszy.
Pozdrawiam

Re: myszy i sanepid

: 28 lip 2015, 17:08
autor: Fligeris
oj tak trzeba wyplenić to musisz wezwać speców od gryzoni oni ogarną ci zamkniesz salon na pare dni to się ulotni i po kłopocie problem z myszami minie też miałem podobnie.

Re: myszy i sanepid

: 23 wrz 2015, 12:51
autor: ZosiaJan
spec od gryzoni może pomoże, a kota można wpuścić po godzinach pracy, żeby zostawił zapach, wypędzi to myszy, bo poczują zapach drapieżnika.

Re: myszy i sanepid

: 25 wrz 2015, 08:35
autor: Razerski
Cóż, do tej pory sanepidu się nie bałam, uspokajały mnie takie artykuły http://www.tu.slask.pl/wiadomosci/gospo ... d-straszny Ale na mysz raczej nie byłabym przygotowana :D Wiesz, ja nie chcę być niemiła, ale jak możesz przyjmować klientki, skoro masz myszy w salonie?

Re: myszy i sanepid

: 29 wrz 2016, 10:08
autor: rudaaga
Skutecznie pozbyliśmy się komarów, much i innych latających owadów kupując lampę owadobójczą marki MO-EL ze sklepu http://robale.pl.

Re: myszy i sanepid

: 13 lip 2017, 09:16
autor: sisiska
:geek:

Re: myszy i sanepid

: 20 lip 2017, 13:34
autor: Wiki555
Jak masz problem w salonie z gryzoniami to zgłoś się do DDD Usługi, tu masz do nich kontakt http://ddduslugi.pl/kontakt.html. U nas było gniazdo szerszeni więc rozumiem Cię i twoje obawy ale spokojnie ta firma szybko sie pozbędzie problemu

Re: myszy i sanepid

: 18 sty 2018, 20:23
autor: tomrek5214
to jest tak bardzo potrzebne

________________________
Escorts harrow Agency

Re: myszy i sanepid

: 05 mar 2018, 13:48
autor: kalchos
:mrgreen: :mrgreen:

Re: myszy i sanepid

: 13 mar 2018, 14:11
autor: Krystyna49
Załatw sobie kotka, nie dość że będzie łapał myszy i je odstraszał to dodatkowo będzie atrakcją dla klientek :)

Re: myszy i sanepid

: 21 mar 2018, 22:41
autor: Baby67
Ale czy dzisiejsze koty jeszcze potrafią wogóle łapać myszy? Powiem Wam szczerze, że sama mam kota i prędzej uciekłby on przed taką myszą, niż ją złapał :mrgreen: Poza tym wątpię, czy miałby na nią apetyt. Ostatnio stał się bardzo wybredny, muszę dla niego zamawiać coraz to nowsze karmy z https://www.maxandmrau.pl/pol_m_kot_kar ... a-391.html, ponieważ starych i sprawdzonych już nawet nie chce jeść ;)

Re: myszy i sanepid

: 02 maja 2018, 09:41
autor: kacperek34we
Jak gdziekolwiek sanepid znajdzie myszy to zamykają na pól roku biznes

______________________________________
sejfy

Re: myszy i sanepid

: 01 cze 2018, 09:09
autor: abooot
Nie lepiej wynając jakąs firmę ddd i mieć spokój zarówno z sanepidem jak i myszami? W poznaniu polecam http://www.inso-tech.com.pl