Choroby owłosionej skóry głowy i włosów,spotykane w salonach

agusia_b
Pionier
Pionier

Choroby owłosionej skóry głowy i włosów,spotykane w salonach

Post autor: agusia_b » 26 kwie 2008, 09:38

Rozdział z książki "Bezpieczeństwo i higiena pracy w zawodzie FRYZJER"
Istnieje wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które stanowią przyczynę dolegliwości i chorób włosów. Należą do nich:
  • zakażenia bakteryjne, grzybicze i pasożytnicze,
  • zaburzenia hormonalne,
  • nadczynność i niedoczynność gruczołów łojowych,
  • zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych,
  • choroby ogólnoustrojowe,
  • czynniki środowiskowe.
Fryzjer, który przyjmuje w salonie wielu klientów dziennie może spotkać się z różnymi zmianami chorobowymi na owłosionej skórze głowy, które szczególnie w początkowym okresie choroby są na ogół trudne do rozpoznania. Niektóre choroby można zdiagnozować dopiero po przeprowadzeniu badań. W przypadku fryzjera może to stanowić duży problem, ponieważ są choroby owłosionej skóry włosów, którymi bez zachowania higienicznych warunków usługi można zarazić siebie i innych klientów.
Choroby wywołane przez bakterie, grzyby czy pasożyty są bardzo zaraźliwe (wystarczy kontakt przez grzebień, szczotkę, fartuch, umywalkę, itp.), w razie jakichkolwiek wątpliwości fryzjer ma prawo odmówić wykonania zabiegu, kierując klienta do dermatologa. Wszystkie choroby zakaźne oraz choroby mogące wywołać pogorszenie stanu owłosionej skóry głowy i włosów wymagają opieki lekarskiej.
W celu zapewnienia sobie i innym bezpiecznych warunków fryzjer powinien po każdym kliencie dezynfekować narzędzia i przybory fryzjerskie, zmieniać ręczniki, podkładki, odzież ochronną klienta. W salonie fryzjerskim powinny być również odkażane powierzchnie użytkowe narażone na kontakt ze skórą osoby zarażonej, np myjnie fryzjerskie, czy rynienki.
Znajomość podstawowych schorzeń owłosionej skóry głowy jest jednym z podstawowych elementów wiedzy wykwalifikowanego fryzjera. Do najczęściej spotykanych należą: łojotok i łupież.

pako872
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Re: Choroby owłosionej skóry głowy i włosów,spotykane w salo

Post autor: pako872 » 09 sty 2013, 23:50

wypadało by strzyc w rękawiczkach

Wilczyca
Amator
Amator

Post autor: Wilczyca » 09 sie 2013, 16:25

tylko który fryzjer to robi?
ja się nie spotkałam nigdy

Awatar użytkownika
Nindo
Laik
Laik

Post autor: Nindo » 14 wrz 2013, 11:18

Wiecie może gdzie mogę nabyć taką książkę w miarę przyzwoitej cenie?

danka88
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: danka88 » 15 lip 2015, 12:07

Myślicie, że takie kłykciny kończyste też mogą być zaraźliwe? NA stronie http://klykcinyhpv.pl czytałam, że wywołuje je wirus HPV i jest nim zarażone prawie 70% populacji, więc jeśli w kontakcie przez krew on się przenosi, to raczej wcześniej czy później każda fryzjerka czy kosmetyczka może się nim zarazić. A potem zarażać dalej klientki.
Nie wiem jak was, ale mnie taka perspektywa przeraża i zastanawiam się, czy nie zrobić testów na obecność tego wirusa. Tylko, że są dość drogie. Jak wy myślicie?

ZosiaJan
Stylista
Stylista

Post autor: ZosiaJan » 23 wrz 2015, 12:06

dlatego tak ważna jest higiena nie tylko osobista ale też stanowiska pracy.

kaka12
Laik
Laik

Re: Choroby owłosionej skóry głowy i włosów,spotykane w salonach

Post autor: kaka12 » 15 mar 2017, 11:53

Dokładnie higiena pod każdym względem jest ważna, również nie zauwżyłam żadnego fryzjera który by miał rękawice.

Awatar użytkownika
mimatua
Laik
Laik

Post autor: mimatua » 15 mar 2017, 14:40

A jaki jest materiał takich rękawiczek? przecież to nie mogą być zwykłe gumowe.
Sprawdź ranking zabiegów na zmarszczki http://twarz-bez-zmarszczek.org.pl/

elabarbara
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: elabarbara » 22 cze 2017, 09:29

danka88 jeśli chcesz sobie zrobić test to można wykonać je w domu. Nie musisz iść do lekarza taki zestaw zamawiasz z neta https://drwenerolog.pl/objawy/nieprzyje ... ch-pochwy/ wybierasz nawet test który przebada cię na kilka ustrojów. W domu pobierasz wymaz odsyłasz do laboratorium i wynik przychodzi po 14 dniach.

franio223w
Laik
Laik

Post autor: franio223w » 28 kwie 2018, 12:22

Nie rozumiem w ogóle tej choroby jak owłosiona skóra głowi i włosów i nawet nie wiem jak to wygląda

elzi
Amator
Amator

Post autor: elzi » 15 maja 2018, 23:20

Zdrowie powinno być absolutnym priorytetem dla ludzi, odkąd zacząłem tak uważać, coraz więcej przesiaduję na blogach o zdrowym życiu i leczeniu chorób naturalnymi sposobami jak http://www.3pytania.pl/problemy-z-zatkanym-nosem/

kazo
Amator
Amator

Post autor: kazo » 19 maja 2018, 18:04

Podstawą do walki z chorobą, jest zapoznanie się z nią na początku, a bywa nawet tak, że lekarze czegoś nie dopowiedzą, przez co człowiek nie wie na czym polega jego dolegliwość, by wszystko było jasne, można poczytać o chorobach na http://www.empatyczni.pl/kilka-szczypt- ... woj-wzrok/

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków