Kontrola sanepidu w salonie fryzjerskim

AgaDergacz
Amator
Amator

Kontrola sanepidu w salonie fryzjerskim

Post autor: AgaDergacz » 20 lis 2015, 17:39

Cześć.

Chciałam poruszyć temat kontroli sanepidu. Jak się przygotowujecie do tego typu kontroli?
Mam planowaną kontrolę i chciałam się poradzić co może być sprawdzane, na co się przygotować.
Puki co znalazłam artykuł na ten temat: kontrola sanepidu w salonie fryzjerskim, ale wiadomo, zawsze lepsza informacja z praktyki, niż teoretyczne rozważania.
Jak to wyglądało u Was?

MonikaG
Amator
Amator

Re: Kontrola sanepidu w salonie fryzjerskim

Post autor: MonikaG » 26 lis 2015, 13:40

Ja sie generalnie nie przygotowuję, robię wszystko jak należy i się nie obawiam. Faktycznie, ten artykuł salon fryzjerski sanepid, precyzyjnie opisuje co dokładnie trzeba wiedzieć na temat sanepidu i kontroli w salonie fryzjerskim.

basia89
Laik
Laik

Post autor: basia89 » 09 sty 2017, 15:04

no ja myślę, że jednak przede wszystkim to musisz zadbać żeby było czysto
tylko pamiętaj, żeby używać specjalnych środków czyszczących, oni są na to przeczuleni
z tego co wiem to mogą nawet sprawdzać czego używasz, nie tylko do dezynfekcji sprzętu, ale też powierzchni, blatów itp
na wszelki wypadek lepiej mieć profesjonalne środki czystości i dezynfekujące, np. takie jakich używa się w gabinetach lekarskich
podsyłam Ci stronę bardzo dobrego sklepu medycznego, tu znajdziesz tego typu środki:
http://sklep.cezal.com.pl/index.php?id_ ... r=category

piotr
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: piotr » 11 sty 2017, 23:32

Warto również kupować jednorazowe artykuły higieniczne takie jak tu: http://www.czystowpracy.pl/kategoria/ar ... igieniczne, ceny w hurtowniach potrafią być naprawdę atrakcyjne, a przecież tych produktów zużywa się bardzo dużo w salonach fryzjerskich/kosmetycznych.

Halinka
Amator
Amator

Post autor: Halinka » 25 mar 2017, 10:31

Dzięki za te porady. Koleżanka prowadzi salon fryzjerski. Robi z różnych włosów niesamowite fryzury, ale na głowie właśnie ma kontrolę z sanepidu. Takiej "atrakcji" jeszcze nie przerabiała :D .

kumpel23
Laik
Laik

Post autor: kumpel23 » 21 maja 2018, 15:03

To jest sprawa dla specjalisty z tego obszaru tematycznego. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków