Jak wypromować bloga o fryzjerstwie?

Książki i prasa z tematyką fryzjerską. Godne i niegodne polecenia.
katarzyna
Laik
Laik

Jak wypromować bloga o fryzjerstwie?

Postautor: katarzyna » 18 mar 2015, 15:37

Witam serdecznie na forum,
Fryzjerstwo to moja pasja od wielu lat. Nigdy jednak nie myślałam, żeby "rozpowszechnić" swoją osobę poprzez Internet. Koleżanka namawia mnie, żebym zaczęła prowadzić bloga o tematyce fryzjerskiej, prezentowała własnoręczne upięcia wykonane na koleżankach i tym sposobem szukała nowych klientek z okolicy. Problem tylko w tym, jak się odnaleźć na starcie, jak się promować i znaleźć czytelniczki? Proszę o poradę :)

Remaryetta2162
Laik
Laik

Re: Jak wypromować bloga o fryzjerstwie?

Postautor: Remaryetta2162 » 19 mar 2015, 11:30

Blog to bardzo dobry wybór, najlepiej jakbyś utworzyła dla niego fanpage i dodawała regularnie fajne posty. Chyba każda kobieta lubi być ładnie uczesana, więc czytelniczki na pewno się znajdą. Powodzenia!

Awatar użytkownika
gossia35
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Postautor: gossia35 » 19 mar 2015, 15:39

Spróbuj też dodawać instruktażowe filmiki na YouTube. Taka forma na pewno nie zaszkodzi, zresztą jeżeli zależy Ci żeby znaleźć odbiorców to musisz próbować na wielu płaszczyznach. Ja np. uwielbiam kanał Nicole Guerierro, o makijażu i właśnie fryzurach:)

Awatar użytkownika
jestem_legendą
Laik
Laik

Postautor: jestem_legendą » 20 mar 2015, 10:16

Noo powiem szczerze, że to może być trudne, w sieci jest mnóstwo blogów o podobnej tematyce. Oczywiście ważne jest też nastawienie, bo jak po miesiącu nie będziesz miała zbyt wiele czytelników to nie należy sie poddawać tylko walczyć o swoje:)

Sandra90
Laik
Laik

Postautor: Sandra90 » 23 mar 2015, 09:15

Ja też zaczynałam od bloga i dzięki temu uwierzyłam jeszcze bardziej w siebie i swoje fryzjerskie umiejętności. Także nie masz co czekać zakładaj bloga, a zobaczysz, że Twoje obawy o czytelniczki prysną jak bańka mydlana. Jakbyś miała pytania to zapraszam na priv, chętnie pomogę :)

jacklyn80
Laik
Laik

Postautor: jacklyn80 » 23 mar 2015, 12:53

Ja mogę podpowiedzieć coś w kwestii technicznej. Zadbaj o dobrą platformę bloga, jakąś porządną, najlepiej własną domenę i staraj się pisać ciekawie, nie kopiuj treści z innych portali i bądź po prostu soba! Polecam również lekturę Biblii e-biznesu M. Cichonia oraz artykuły branżowe ze strony http://www.linkisponsorowane.biz/.

Florence
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Postautor: Florence » 22 wrz 2015, 09:32

Na pewno fanpage w pewnym stopniu wypromuje Twojego bloga. Jednak musisz być aktywna także w inny sposób. Oznacza to reklamę gdzie tylko się da. Jeśli blog będzie ciekawy, sam ściągnie ludzi;)
Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem | http://prestigeclinic.pl/uslugi/liposukcja/

Awatar użytkownika
IzaP
Laik
Laik

Postautor: IzaP » 20 paź 2015, 09:35

Obecnie blogi są bardzo modne i popularne, sama mam takiego, ale nie dotyczącego fryzjerstwa:-) Jak promować? Przede wszystkim należy komentować wpisy na innych forach i blogach i jeśli jest taka możliwość podawać w nazwie własnej nazwę swojego bloga, nie zapraszać bezpośrednio, bo to będzie podchodzić pod spamowanie...Można także robić wpisy gościnne, ale najważniejsza jest baza kontaktów użytkowników, czyli zbieranie adresów mailowych do newslettera i udostępnianie treści w technologii RSS – to działa:-)

Fuzja
Amator
Amator

Postautor: Fuzja » 22 paź 2015, 21:42

To zależy czy chciałabyś tylko pisać o fryzjerstwie, inspiracjach czy też zamieszczać na nim jeszcze filmiki przez siebie nakręcone. Jeśli chcesz tylko pisać, to świetnym miejscem jest blooger, działający przy google. Ale ci, którzy tam piszą, średnio zachwalają możliwości techniczne do wstawiania filmików. Z czymś takim lepiej szukać w innym miejscu, choćby na wp.pl. Załóż konto na jakimś portalu społecznościowym i udostępnij link do swojego bloga. Masz reklamę najpierw wśród swoich znajomych.

Julitka91
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Postautor: Julitka91 » 01 gru 2015, 17:20

Rób fajne zdjęcia fryzur i publikuj to na portalach społecznościowych, forach. Ludzie zaczną sami do Ciebie linkować co przełoży się na wzrost pozycji :)

Medyszek
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Postautor: Medyszek » 14 gru 2015, 15:36

Trzeba się zainteresować pozycjonowaniem oraz social media (promocją przez facebooka itp.). Potem juz tylko wystarczą konkretne artykuły i ciekawe zdjecia.

Dziad1
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziad1 » 15 gru 2015, 17:00

Pododawaj w portalach społecznościowych, wstaw wtyczke pozwalajaca to publiowac na zasadzie "lubie to" no i pozycjonowanie.

keno i inne gry losowe!

karunfin
Mistrz
Mistrz

Postautor: karunfin » 16 gru 2015, 13:29

Myślę, że nie ma innej drogi niż marketing szeptany i obecność w social media. W ten sposób naprawdę można zdobyć dużą popularność.

frykin
Amator
Amator

Postautor: frykin » 19 gru 2015, 20:25

Dobrze sprawdza się też firma Rankit. Są z Częstochowy i naprawdę dają radę, jeśli chodzi o Serpy:) Tu jest do nich kontakt: http://rankit.pl/pozycjonowanie/ . Warto do nich się odezwać i pogadać o szczegółach, bo naprawdę efekty są szybko widoczne.

Cihin
Laik
Laik

Postautor: Cihin » 20 gru 2015, 03:17

Przy blogu nie liczą się jakieś cyferki, pozycje i tak dalej tylko interesująca, magnetyzująca treść. Jeżeli blog jest wartościowy i dostarcza użytkownikom ciekawą treść w przyjaznej formie, to szybko się poprzez serwisy społecznościowe rozprzestrzeni, a obecność w Google pod hasłami związanymi z fryzjerstwem może tylko dodatkowo pomóc.

Awatar użytkownika
Fakir
Laik
Laik

Postautor: Fakir » 12 sty 2016, 15:49

Przede wszystkim media społecznościowe- Bloglovin, Facebook, Instagram. Poza tym blogowe katalogi oraz grupy zamkniete i otwarte na Facebooku. Wiele osób potwierdza, że ciekawy komentarz zachęca ich do odwiedzenia bloga autora. Staraj się więc sensownie komentować odwiedzane blogi. Jeśli ktoś chce do Ciebie trafić to wystarczy, że kliknie twój nick nad komentarzem, którzy przekierowuje do konta bloggera

fryzjerek404
Czeladnik
Czeladnik

Postautor: fryzjerek404 » 10 cze 2016, 08:26

Warto zainwestować w bloga, musi być ładny, treść ciekawa no i na portalach społecznościowych trzeba działać!

Catherine_82
Amator
Amator

Postautor: Catherine_82 » 29 mar 2017, 08:05

Przede wszystkim musisz mieć na tego bloga jakiś oryginalny pomysł, tak aby przyciągnął on uwagę odbiorców. A oprócz tego wykorzystaj do promocji media społecznościowe. One na pewno pomogą ci wypromować bloga.

Baby67
Amator
Amator

Postautor: Baby67 » 13 sie 2017, 07:25

Warto wypromować swojego bloga i nawet trochę w to zainwestować. Dlaczego? Bo w przyszłości taka inwestycja może się zwrócić. Kiedy blog będzie popularny możemy na przykład brać udział w programach partnerskich, czyli polecać różne produkty i usługi naszym czytelnikom. Firma, której produkty rekomendujemy zapłaci nam wtedy, kiedy czytelnicy zdecydują się na zakup :) Dużo takich programów można znaleźć na MyLead.pl, jestem pewna, że uda się dopasować coś do bloga o takiej tematyce. Takie dodatkowe zarabianie przez internet na blogu jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym - robimy to, co lubimy i dostajemy za to pieniądze ;)

jurek231
Laik
Laik

Postautor: jurek231 » 25 sie 2017, 05:25

według mnie bardzo łatwo

Wróć do „Publikacje - Książki - Prasa”