Ślub - czyli jak nie wtopić

Książki i prasa z tematyką fryzjerską. Godne i niegodne polecenia.
Anna
Laik
Laik

Ślub - czyli jak nie wtopić

Post autor: Anna » 11 lut 2011, 16:54

autor Sławek Stawarczyk

Polecam. Sławek jest fryzjerem z ogromny poczuciem humoru:)

Awatar użytkownika
Sabrina12
Laik
Laik

Re: Ślub - czyli jak nie wtopić

Post autor: Sabrina12 » 04 paź 2012, 10:18

świetna książka, bardzo przyjemnie się czyta i wiele ciekawych rzeczy można się dowiedziec;)

karolcialol
Laik
Laik

Post autor: karolcialol » 08 lis 2012, 10:31

a gdzie ją można kupić?
Zapraszam na moją stronkę: http://www.linkisponsorowane.net/ Sprawdź, nie pożałujesz!

asia81
Laik
Laik

Post autor: asia81 » 11 lis 2012, 19:52

Też czytałam i polecam gorąco. Dzięki niej mam teraz więcej klientek w salonie :P

basia32
Laik
Laik

Post autor: basia32 » 01 gru 2012, 22:19

też polecam gorąco :)

Jolka4346
Laik
Laik

Post autor: Jolka4346 » 18 gru 2012, 10:31

karolcialol, w księgarni internetowej poszukaj, zaczynaj od empiku a jak nie tam, to na pewno w merlinie :)
---
Znalazłam transport do słowacji, na większy wypad jak znalazł

Jarko
Laik
Laik

Post autor: Jarko » 10 gru 2013, 17:27

Bardzo fajna książka z jajem :) Polecam wszystkim!

SuperZefir1549
Laik
Laik

Post autor: SuperZefir1549 » 18 sty 2014, 18:08

Czytałam recenzje i może się skuszę żeby przeczytać;)

Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 14:11 przez SuperZefir1549, łącznie zmieniany 2 razy.

magdatv2216
Laik
Laik

Post autor: magdatv2216 » 03 mar 2014, 19:04

Właśnie słyszałam że książka jest świetna już kilka dziewczyn mi ją polecało ale niestety w empiku jej nie dostałam musiałam zamówić, zobaczymy czy nie jest przereklamowana

ecochris87
Laik
Laik

Post autor: ecochris87 » 04 mar 2014, 11:00

Słyszałam o tej książce i muszę przyznać, że bardzo mnie zainteresowała. Szukałam jej w sieci ale jak na razie nic nie ma. Trzeba poczekać.

Drronda78
Laik
Laik

Post autor: Drronda78 » 12 mar 2014, 15:11

Książka jest prześwietna jak dla mnie :) Polecam każdemu przed ślubem albo tym, którzy dopiero zaczynają o tym myśleć :) Jest bardzo ciekawa i wciągająca.

Gargusfv90
Laik
Laik

Post autor: Gargusfv90 » 21 mar 2014, 13:22

też szukam, ale na allegro brak

Pessappoine_32
Laik
Laik

Post autor: Pessappoine_32 » 24 mar 2014, 16:42

tez czekam na ta ksiazke bo slyszlam same pozytywy :P

Awatar użytkownika
mikaelina
Laik
Laik

Post autor: mikaelina » 02 kwie 2014, 13:54

Recenzja Karoliny Kuśmider

„Ślub, czyli jak nie wtopić" Sławka Stawarczyka czytana z przymrużeniem oka nie jest nawet taka zła. Dostajemy masę szalonych pomysłów, jak ubarwić tę nieco skostniałą ceremonię, jaką jest ślub.

Możemy zamówić relację radiową lub telewizyjną spod kościoła, urządzić na weselu licytację alkoholów, sprowadzić muzyków z Rumunii albo oszczędzić na przedimprezowych zabiegach upiększających. Czuć tu rękę marketingowca, który sam siebie zachwala: „Moja książeczka to tysiąc awangardowych, wariackich innych spojrzeń na temat, po to, żebyś wybrała z niej te, które Ci się będą podobały". Inaczej - sto sposobów, jak wywołać u koleżanek z pracy i sąsiadów zawiść albo chęć postukania się po głowie.

Niestety oprócz tego, jedynym plusem tej pozycji są umieszczane jako przerywnik między rozdziałami dowcipy. Oczywiście z brodą i jak przystało na literaturę dla kobiet - szowinistyczne. Autor serwuje nam też niezastąpione rady fryzjersko - kosmetyczne, o tym jak sobie wyobraża organizację ślubu, skupiając się na mało istotnych szczegółach urozmaicających imprezę (choć może w tym szaleństwie jest metoda?). Na osłodę mamy parę anegdot z życia autora, przepis na buraczki gotowane oraz namiary na znajomych z branży z Poznania. Autor upublicznia nawet swój konflikt z pewnym poznańskim fotografem

Podsumowując - ta pozycja to przykład, że obecnie każdy z zapleczem finansowym może wydać książkę - wystarczy założyć wydawnictwo o chwytliwym tytule i napisać parę słów na wybrany temat. A że wszystko, co wiąże się z wszechmogącym ślubnym biznesem rozchodzi się jak świeże bułeczki, wybór tematu jest oczywisty.

Żeby nie było, że książkę zjeżdżam od góry na dół i jestem uprzedzoną homofobką - brawa za humorystyczną sesję zdjęciową i odwagę bycia sobą. A teraz zrobimy kryptoreklamę z wątkiem charytatywnym: zamówienia na książkę pana Sławka składamy na zamowienie@slawekstawarczyk.pl. A czemu wspomagam autora? Ponieważ mam obawy, że nie tracący pewnie apetytu na kolejne literackie hiciory pan Sławek okaże miłosierdzie i jak już zarobi dużo peelenów, to przy następnej pozycji da wreszcie zarobić jakiemuś korektorowi.

Blesju.

karolgrzelak10
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: karolgrzelak10 » 03 lip 2014, 10:21

Czytałem książkę stawarczyka, bardzo ciekawa.
Mam ból kolana i dolegają mi korzonki, od jakiegoś czasu.

DrLeif1301
Laik
Laik

Post autor: DrLeif1301 » 28 kwie 2015, 15:07

Książek się wam zachciało czytać. Ludzie najgorsza wtopa jaka może być przy weselu to jak panna młoda ucieknie sprzed ołtarza. Gdy w momencie odczytania przez kapłana jakiegoś takiego pytanie tej formułki czy bierzesz sobie tego pana X za męża i coś tam coś tam a zamiast ona odpowiedzieć tak to ona ucieka.

ErleneUk1506
Laik
Laik

Post autor: ErleneUk1506 » 05 cze 2015, 18:05

Anna pisze:autor Sławek Stawarczyk

Właśnie zaczynaam . Zapowiada sie rewelacyjnie. Lubię lekkie książki , nie będę ukrywać tutaj , że molem książkowym nie jestem , właściwie to ostatnie przeczytane książki o temayce zawodowej czytałam...jeszcze będąc w szkole. A to mnie wciągnęło od razu , fajnie.

ErleneUk1506
Laik
Laik

Post autor: ErleneUk1506 » 05 cze 2015, 18:08

DrLeif1301 pisze:Książek się wam zachciało czytać. Ludzie najgorsza wtopa jaka może być przy weselu to jak panna młoda ucieknie sprzed ołtarza. Gdy w momencie odczytania przez kapłana jakiegoś takiego pytanie tej formułki czy bierzesz sobie tego pana X za męża i coś tam coś tam a zamiast ona odpowiedzieć tak to ona ucieka.
Ale że niby czemu ucieka? Bo jej sie kok rozwalił? Bo nagle stwierdziła , że upięcie jest na tyle do bani , że nie warto ślubu brać? Albo- i to jest najbardziej prawdopodobne- coś się z fryzurą porobiło takiegi, on nie zauważył , więc zmieniła zdanie , bo bezguście z niego?;)

ExtraTakako1103
Laik
Laik

Post autor: ExtraTakako1103 » 08 cze 2015, 08:01

Anna pisze:autor Sławek Stawarczyk

Czy mozesz , możecie , mi coś więcej na ten temat , na temat tej książki , powiedziec? Mężczyzna mojego życia jest b. dobrym fryzjerem , ale koków ślubnych nie robi. Mówi , że nie umie. Pewnie chciałby się nauczyć , czy ta książka będzie dla niego pomocna??

ExtraTakako1103
Laik
Laik

Post autor: ExtraTakako1103 » 08 cze 2015, 08:08

DrLeif1301 pisze:Książek się wam zachciało czytać. Ludzie najgorsza wtopa jaka może być przy weselu to jak panna młoda ucieknie sprzed ołtarza. Gdy w momencie odczytania przez kapłana jakiegoś takiego pytanie tej formułki czy bierzesz sobie tego pana X za męża i coś tam coś tam a zamiast ona odpowiedzieć tak to ona ucieka.

No ale chyba z włosami , upięciami , kokami i całą tą otoczka nie ma to zbyt wiele wspólnego?? Bo przecież to kwestia faceta. I kobitki zresztą też. Jak juz zrobisz swoją robotę , to nie wiesz , co się później z całą tą akcję podziało , prawda? Więc to nie wasza wtopa.

ExtraTakako1103
Laik
Laik

Post autor: ExtraTakako1103 » 08 cze 2015, 08:10

Drronda78 pisze:Książka jest prześwietna jak dla mnie :) Polecam każdemu przed ślubem albo tym, którzy dopiero zaczynają o tym myśleć :) Jest bardzo ciekawa i wciągająca.
A czy dla kogoś , kto się nie chce przyznac , że nie umie , też będzie dobra?:) Bo tak sobie myslę , że on się w zyciu nie przyzna , że musi coś zrobić od podstaw. Nie robi , bo niby ...ma taką zasade , wiecie , o co chodzi;) . Ambicja ponad rozsądek;)

Ecowlodziwoj81
Laik
Laik

Post autor: Ecowlodziwoj81 » 01 lip 2015, 14:02

Nowe fryzjerstwo Podręcznik. Podstawy fryzjerstwa. Techniki fryzjerskie. Kreowanie wizerunku.
Podręcznik przeznaczony do nauki zawodu fryzjer i technik usług fryzjerskich.
W książce zaprezentowano następujące zagadnienia: - orientacja w zawodzie i kształceniu fryzjera, - powitanie i obsługa klientów, - pielęgnacja włosów i skóry głowy, - polecanie fryzur, - strzyżenie włosów, wykonanie fryzury, -trwała zmiana kształtu włosów, - nieutleniające farby do włosów, farbowanie i rozjaśnianie włosów, - pielęgnacja i upiększanie dłoni i paznokci, - kosmetyka upiększająca, współtworzenie ekonomiki przedsiębiorstwa w salonie fryzjerskim, - kompleksowe usługi fryzjerskie. Na końcu każdego rozdziału zaprezentowano zawodowe słownictwo angielskie, a na końcu podręcznika słownik najważniejszych terminów zawodowych w językach angielskim i niemieckim.

Rysiek190
Laik
Laik

Post autor: Rysiek190 » 30 lis 2015, 21:39

Mam trochę inną sprawę, bo nie dotyczącą fryzury i kosmetyków. W czerwcu biorę ślub i chciałbym, żeby ten dzień i podróż poślubna była na prawdę wyjątkowa. Moja przyszła żona myśli, że nie otrzymam urlopu, ale już udało mi się go załatwić i chciałbym już zacząć planować podróż poślubną. Nie chcę wyjeżdżać za granicę, bo uważam, że w Polsce także można spędzić czas i jest na prawdę wiele miejsc, które warto zwiedzić. Obydwoje marzymy o spędzeniu przynajmniej tygodnia w Krakowie, bo fascynuje nas to miasto i pomyślałem, że moglibyśmy spędzić podróż poślubną w Krakowie. Szukając ofert w Internecie trafiłem na tą www.ekosamotnia.com . Byliście może w tym miejscu?

fryzjerek404
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: fryzjerek404 » 10 cze 2016, 08:28

Oj chyba już wiem co chce na prezent urodzinowy :)

paulay
Laik
Laik

Post autor: paulay » 26 sty 2017, 11:40

:mrgreen:

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków