Keratynowe prostowanie włosów

alexxxnh
Laik
Laik

Keratynowe prostowanie włosów

Post autor: alexxxnh » 12 sty 2017, 18:23

Witam, mam nadzieję, że zamieściłam temat w odpowiednim miejscu.

Bardzo chciałabym skonsultować wynik mojego keratynowego prostowania włosów z osobami które się na tym znają.
Zabieg wykonałam w bardzo dobrym - według opinii w internecie - salonie fryzjerskim.
Miałam zniszczone blond puszące się włosy, które po umyciu i wyschnięciu lekko falowały/kręciły się.
Chciałam je zregenerować oraz przestać mordować je prostownicą i mieć też po prostu spokój.
Kupiłam odpowiedni szampon i odżywkę w salonie gdzie miałam prostowane włosy. Umyłam je zgodnie z zaleceniami po 48h. Tymczasem od połowy długości włosów po wyschnięciu są pofalowane, w niektórych miejscach włosy żółte i popalone - powiedziano mi, że zażółcenie zejdzie po pierwszym myciu. I moje pytanie czy tak może skończyć się zabieg u niektórych osób czy coś jest nie tak?

eliza104
Mistrz
Mistrz

Re: Keratynowe prostowanie włosów

Post autor: eliza104 » 13 sty 2017, 09:48

Jak na mój gust coś jest nie tak. Koleżanka prostowała w ten sposób włosy i nie miała czegoś takiego.

EdekZgredek
Amator
Amator

Post autor: EdekZgredek » 24 lut 2017, 08:47

Z moich doświadczeń wynika coś podobnego.

Na pewno nic nie zostało pomieszane?

Awatar użytkownika
Scale
Laik
Laik

Post autor: Scale » 24 lut 2017, 12:39

Zdecydowanie jest coś nie tak, na twoim miejscu poszłabym do tego salonu się skonsultować, co jest nie tak.
Zobacz jak wygładzić swoją szyję! szyja-bez-zmarszczek.org.pl

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 24 lut 2017, 15:20

Nie ma czegoś takiego jak keratynowe prostowanie włosów - Błąd popełniają nawet dystrybutorzy (niektórzy), którzy błędnie tłumaczą ulotki. Efekt wyprostowania jest tylko skutkiem ubocznym takiego zabiegu.

W Twoim przypadku (według mnie) - błąd popełnił fryzjer. Albo użył zbyt mało produktu, albo użył produktu niskiej jakości, albo bezmyślnie użył prostownicy podkręconej na maksa i przypalił włosy. Niektóre osoby mają włosy szczególnie podatne na temperaturę i używanie zalecanej temperatury 230 stopni Celsjusza może trwale uszkodzić włosy. Biorąc pod uwagę, że już wcześniej miałaś mocno zniszczone włosy możesz być osobą u, której rozpad keratyny następuje w niższej temperaturze. Dobry fryzjer powinien najpierw sprawdzić co dzieje się z włosem podczas zabiegu.

Odpuść sobie keratynowanie i do następnego farbowania użyj eslabondexxu, który naprawia wiązania siarczkowe.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

jackrox12
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: jackrox12 » 29 mar 2017, 12:13

Zdecydowanie jest coś nie tak

Wiki555
Amator
Amator

Post autor: Wiki555 » 23 maja 2017, 14:56

Ja też prostowałam w salonie i takiego efektu nie miałam. Co prawda ja naczytałam się dużo wczesniej i oszłam do salonu w którym używają kosmetyków z Amazon Kreatin, no i do domu też sobie je kupiłam bo podobno sa bardzo dobre no i profesjonalne. Moim zdaniem powinnaś iść z awanturą i reklamację złożyć.

TheGent
Amator
Amator

Post autor: TheGent » 04 cze 2017, 09:40

Bez zdjęcie ciężko jest pomóc i doradzić natomiast po tego typu zabiegu włosy nie powinny się kręcić czy falować, jeżeli masz co do tego wątpliwości, to polecam udać się do salonu w którym przeprowadzony był zabieg i tam zapytać o szczegóły dlaczego ta się dzieje.

kumpel23
Laik
Laik

Post autor: kumpel23 » 21 maja 2018, 15:01

Warto poszperać w tej sprawie wśród znajomych. Wydaje mi się, że to jest naprawdę bardzo dobre rozwiązanie :)

belmondo
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: belmondo » 15 cze 2018, 18:15

Dużo informacji na stronie http://www.naszawitryna.pl/prostowanie- ... ie-wlosow/ jest o kreatynowym prostowaniu włosów, osoby, którego tego nie robiły, a zamierzają powinni poczytać

arnika
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: arnika » 20 lip 2018, 14:29

A ja w Warszawie mam namiar na salon http://studiocalypso.pl/pasaz-stoklosy/ , gdzie też super fachowo kreatynowo prostują włosy. Wizytę można zarezerwować online, a ceny zaczynają się chyba od 300 zł (włosy krótkie). Sama się długo zastanawiałam nad takim zabiegiem ale już mnie koleżanka namówiła na wizytę w tym salonie ;)

sandramuz
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: sandramuz » 28 lis 2018, 01:59

Pollena z keratyną :)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków