Regeneracja włosów

Awatar użytkownika
Masmix
Pionier
Pionier

Regeneracja włosów

Post autor: Masmix » 26 kwie 2008, 08:49

:idea: Definicja Regeneracji włosów:
Jest to bardziej trwała i najefektywniejsza metoda, która polega na likwidacji zniszczeń w strukturze włosów i poprawie kondycji skóry głowy. Regeneracja składa się z serii zabiegów, których ilość jest uzależniona od stopnia uszkodzenia włosów. Następuje stopniowe odbudowywanie uszkodzonych partii włosów dzięki cząsteczkom białka (proteinom), które uzupełniają ubytki. Ogromną zaletą regeneracji jest to, że jej efekty nie znikają zaraz po umyciu. Włosy nabierają świetnej kondycji, elastyczności, puszystości i połysku. Poprawę stanu włosów zawdzięczamy również zregenerowanemu naskórkowi. Substancje aktywne działające na skórę, połączone z masażem pobudzającym krążenie krwi i dotlenienie mieszków włosowych.

--------------------------------------------------------
:!: Zabiegi poprawiające strukturę włosów można stosować od czasu do czasu. Zbyt często przeprowadzane odnoszą odwrotny skutek. Przy nadmiernym stosowaniu substancji czynnych, na powierzchni włosa osadza się warstwa, która oblepia je (szczególnie substancje kationowe stosowane w preparatach elektrostatycznych) na całej długości i mocno obciążają. Mogą też wystąpić reakcje uczuleniowe skóry włosów na któryś ze składników preparatów pozostawionych na włosach.
--------------------------------------------------------

W przypadku zaniedbania włosów czy braku odpowiedniej pielęgnacji uszkodzenia narastają w szybkim tempie. Do fryzjera należy skuteczna ochrona przed szkodliwymi czynnikami, jak też przywrócenie włosom połysku i elastyczności. Właściwa kuracja kondycjonuje i regeneruje, regulując zaburzoną równowagę wodno-tłuszczową, przywracając włosy do pierwotnego stanu. Chroni też włosy przed dalszymi ewentualnymi uszkodzeniami.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: Regeneracja włosów

Post autor: Lisek_1 » 26 kwie 2008, 09:04

Przeniesione do nowego działu :!:
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

malwina12551
Laik
Laik

Post autor: malwina12551 » 15 paź 2008, 06:22

Lisek_1 pisze:Przeniesione do nowego działu :!:
PROSZE O POMOC JAK PIELĘGNOWAĆ NATURALNIE KRĘCONE WŁOSY CHCĘ ABY BYŁY BARDZO MIEKKIE.SĄ FARBOWANE NA CZARNO JUŻ PARE DOBRYCH LAT...

malwina12551
Laik
Laik

Post autor: malwina12551 » 15 paź 2008, 06:28

DO JAKIEGO DZIAŁU???

Bobek
Amator
Amator

Post autor: Bobek » 15 paź 2008, 16:23

No właśnie do tego! Ktoś napisał temat, który lepiej pasował do działu pielęgnacja.

Bobek
Amator
Amator

Post autor: Bobek » 15 paź 2008, 16:33

malwina12551 pisze: PROSZE O POMOC JAK PIELĘGNOWAĆ NATURALNIE KRĘCONE WŁOSY CHCĘ ABY BYŁY BARDZO MIEKKIE.SĄ FARBOWANE NA CZARNO JUŻ PARE DOBRYCH LAT...
Przy włosach kręconych najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie. Jeżeli włosy nie są zbyt porowate i ponaciągane wystarczy dobry szampon i odżywka. Koniecznie nawilżająca. Co się tyczy włosów mocno zniszczonych trzeba je najpierw zregenerować. Dobre firmy fryzjerskie posiadają w swojej ofercie kuracje regenerujące w formie ampułek. Kuracje trzeba powtórzyć kilka razy aż do uzyskania efektów. Jednak nie powinno się przesadzać bo można osiągnąć przeciwny efekt. Dlatego polecam markowego fryzjera który nam doradzi rodzaj kuracji.
Jeżeli włosy narażone są na ekstremalne warunki, można użyć sprayów ochronnych.
Unikać lakierów i innych mocno utrwalających specyfików.

Polecałbym Ci założenie nowego wątku żeby nie zaśmiecać tematu.

malwina12551
Laik
Laik

Post autor: malwina12551 » 15 paź 2008, 16:46

Dzieki serdeczne... ;)

mlekof
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: mlekof » 06 paź 2015, 14:54

Jak ja mam włosy kręcone, najlepiej sprawdza się u mnie pianka

kieczor
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: kieczor » 24 sty 2016, 11:04

Moim zdaniem w tym przypadku powinny się też sprawdzić olejki. Świetnie wnikają w strukturę włosa i odbudowują go.

teho
Amator
Amator

Post autor: teho » 15 lut 2018, 16:11

Również wole olejki od pianki.

lee Yuu
Amator
Amator

Post autor: lee Yuu » 18 mar 2018, 19:14

Ja przeczytałam o takim fajnym sposobie regeneracji https://nianio.com.pl/recoffee-oright-c ... ch-wlosow/ Nie jest to jakiś preparat chemiczny z tuzinem pseudo witamin a naturalny wyrób :) Bardzo mi się ten pomysł spodobał i chyba go przetestuje na swoich włosach :)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków