Reklama salonu - jak?

Zareklamuj swój salon. Tutaj można przedstawiać działalność salonów i gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych.
Regulamin forum
Jedna uwaga: Tematy wątków zaczynamy od nazwy miasta/miejscowości w której zlokalizowany jest salon. Np.: Warszawa - ul.Konopnickiej 77/5 Salon Fryzjerski "Twój Styl"
szifar
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Re: Reklama salonu - jak?

Post autor: szifar » 13 lis 2015, 23:35

Jestem za reklamą w formie baneru, strony internetowej.

grazynaa87
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: grazynaa87 » 17 lis 2015, 14:50

Oczywiście trzeba mieć swoją stronę internetową, choćby prostą w formie strony wizytówki. Dobrym pomysłem na reklamę jest z pewnością marketing na regionalnych forach i w serwisach społecznościowych, oraz pozycjonowanie. Mi stronę zaprojektowali tutaj http://www.eyedesign.com.pl - zajmują się też jej pozycjonowaniem.

Siima.pl
Amator
Amator

Post autor: Siima.pl » 19 lis 2015, 19:10

Zgadza się,strona internetowa jest teraz absolutną podstawą i od niej należy zacząć,poza tym generalnie postaw na reklamę internetową bo to zawsze się opłaca,im więcej osób dowie sie o istnieniu Twojego salonu tym oczywiście lepiej.

Mobilna1111
Laik
Laik

Post autor: Mobilna1111 » 20 lis 2015, 08:32

Zgadzam się w 100%

dnowaczek878
Amator
Amator

Post autor: dnowaczek878 » 23 lis 2015, 13:15

Witam,

Fajnym pomyłem będzie również reklama jako kalendarze książkowe z wizerunkiem swojego salonu.

adamwiertek
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: adamwiertek » 25 lis 2015, 15:32

Przede wszystkim posiada własnej strony internetowej, następnie czynny udział w kanałach social media (facebook, instagram). Warto również zastanowić się nad współpracą z gruponem czy innym o podobnym charakterze portalu. Do tego warto pozycjonować swoją stronę (polecam pozycjonowanie stron karków). Jeśli budżet masz trochę większy to warto zastanowić się nad współpracą z blogerką i sponsorowanym postem. Poza tym marketing szeptany w tym wypadku byłby najlepszy.

Siima.pl
Amator
Amator

Post autor: Siima.pl » 04 sty 2016, 10:22

Moim zdaniem każda forma reklamy salonu fryzjerskiego będzie wskazana,zarówno w wersji online na forach i portalach społecznościowych,jak i przez standardowe ulotki,ogłoszenia w prasie i lokalnym radiu.

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 18 sty 2016, 09:46

Trzeba próbować każdych metod. Najlepiej zacząć współpracować z agencją reklamową. Oni najlepiej nam doradzą w kwestii promocji firmy. Wpadną na kreatywne pomysły.

Pacult
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: Pacult » 18 sty 2016, 10:58

Ja nie do końca polecam reklamę internetową, z racji tego, że klient z Gdańska nie przyjedzie do Krakowa się obciąć. :) Polecam właśnie różne promocje, gratisy. Np. w formie 8 wizyta gratis czy coś. Dodatkowo eleganckie i stylowe oklejenie budynku reklamą. No i po prostu sprawować dobre usługi bo w tym momencie jest dużo fryzjerów ale większośc ludzi się decyduję na wizytę jeśli ktoś was poleci.

LuizaT
Laik
Laik

Post autor: LuizaT » 05 lut 2016, 12:16

Drodzy Państwo,
Ja ostatnio śledziłam różne salony fryzjerskie w Krakowie i mam wrażenie, że to wszystko opiera sie tak czy inaczej na marketingu szeptanym/ulicznym oraz zdjęciach, estetycznych wnętrzach salonu. Jeśli od tej strony nie mamy się czego wstydzić - to już początek suckesu nie mówiać o umiejętnościach fryzjerów - wiadomo. Przepiękny salon w Krakowie i ładnie prowadzony instagram (a to ważne) ma Hair Design w Krakowie http://www.hairdesign.pl/ - słowo pracownia budzi dobre skojarzenie, to tak jakby powrót do rzemieślniczego zawodu, którym kiedyś była przecież profesja fryzjerska. Pomijam fakt, że w tym salonie pracują profesjonaliści - ale promocję mają świetną i ładną stronę. Nastała epoka obrazu! Warto zaglądnąć. 8-)

rewop
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: rewop » 17 lut 2016, 14:28

W przypadku salonów fryzjerskich warto byłoby przygotować bardziej rozbudowaną kampanię marketingową w stylu inbound. W praktyce chodzi o opublikowanie w internecie pomocy na różne tematy branżowe na specjalnie przygotowanych do tego stronach internetowych. Przykładowe tematy: gdzie znaleźć dobrego fryzjera w [miasto], modne męskie fryzury 2016, najlepsze budżetowe farby do włosów itd. Wykorzystanie długiego ogona (więcej tutaj: https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-s ... korzystac/) i pozycjonowania lokalnego (więcej tutaj: http://fusionmarketing.pl/blog/pozycjon ... olicy.html) może zaowocować stałym dopływem nowych, niezdecydowanych lub niezadowolonych klientów - a to czy zostaną stałymi klientami będzie zależeć już tylko od jakości usługi.

grazynaa87
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: grazynaa87 » 09 mar 2016, 12:26

Warto pomyśleć o własnej stronie internetowej i pozycjonowaniu lokalnym, ale dobrym pomysłem są też tradycyjne reklamy, jak banery i ulotki, oraz reklama przed samym salonem, np. na ścianach salonu - tutaj http://www.enaklejki.com/pl/naklejki-na-sciany mają naklejki do takiej promocji.

defiantsma
Laik
Laik

Post autor: defiantsma » 22 mar 2016, 10:32

można też skorzystać z reklamy na fb :)

MójSalon
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: MójSalon » 12 kwie 2016, 08:43

Każda forma reklamy jest dobra. W dzisiejszych czasach własna strona www czy fan page na Facebook'u są koniecznością. W szczególności młodsze pokolenie klientów szuka wszystkiego on line. Opinie innych internautów zaczynają spełniać zadanie niegdysiejszej poczty pantoflowej.
Ludzie szukają salonów, ale też opinii o nich. Zadowolony klient pozostawiający swoją opinię o salonie fryzjerskim jest na wagę złota.
Nawet opinie negatywne możemy wykorzystać dla budowania pozytywnego wizerunku firmy! Odpowiadając na negatywny komentarz, możemy podziękować, za konstruktywną krytykę i zapewnić, że poprawiliśmy jakość naszych usług.
Taki dialog prowadzony przez salon w internecie z klientami na pewno buduje zaufanie.

Zapraszamy do korzystania z darmowego portalu http://mojsalon.eu/ jako dodatkowej formy promocji swojego salonu.

trixoon
Laik
Laik

Post autor: trixoon » 13 maja 2016, 12:00

bardzo dobrym wyjściem i reklamą zarazem jest robienie jakichś promocji typu gratisowe 10 wejście np. takie karteczki można samemu wydrukować, albo zlecić to jakiejś firmie, strona internetowa też jest ważną rzeczą, bo jak klienci mają dotrzeć ?

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 25 lip 2016, 09:25

W sumie całkiem dobry pomysł. Ja bym rozważyła także gadżety. Klienci lubią dostawać prezenty. Zobacz sobie na panato.org/dla-firm ekologiczne torby z nadrukiem. Co myślisz? Moim zdaniem to wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy. Z pewnością takie torby będą noszone, więc klienci będą robić reklamę na mieście.

Krzyysztof
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: Krzyysztof » 27 lip 2016, 14:00

Warto też pomyśleć o ulotkach reklamowych , które można roznieść po okolicy, ale oczywiście nie można też zapomnieć o wizytówkach w internecie.

Chitoge
Mistrz
Mistrz

Post autor: Chitoge » 12 sie 2016, 11:02

Z pewnością warto postawić na reklamę lokalną na mieście. Jakieś ulotki, bannery itp, a także reklamę w internecie, bo teraz wiele osób z niego korzysta, więc to dobry sposób na rozpowszechnienie swojego biznesu.

Zofia90
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: Zofia90 » 18 sie 2016, 13:13

Mnie ostatnio zaczęła interesować komunikacja bezpośrednia i zastanawiam się nad zleceniem jej tej firmie http://www.directchannel.pl . Firma ta oferuje kampanie B2B i B2C, w której wykorzystują głównie papierową pocztę. Wiele czytałam chociażby o direct mail i podobno gdy ta usługa jest dobrze wykonana, to potrafi przynieść spore zyski. Większość kampanii reklamowych, o których czytałam dotyczyła głównie firm, które dzialają w internecie i dlatego zastanawiam się, czy sprawdzi się to również w przypadku lokalnego salonu fryzjerskiego. Ktoś z Was ma z tym jakieś doświadczenie?

LaPuella
Amator
Amator

Post autor: LaPuella » 09 wrz 2016, 18:13

W tej branży najlepszą reklamą jest... zadowolenie Klientów :) Jeśli świadczysz usługi na wysokim poziomie, a każda Klientka wychodzi z Twojego salonu w pełni zadowolona, to z pewnością trafią do Ciebie kolejne Klientki "z polecenia". Ważne jest też dobrze dobrane wyposażenie salonu fryzjerskiego no i oczywiście odpowiednie ceny. Naprawdę - taki marketing szeptany działa cuda!
Oczywiście nie może być to jedyna forma reklamy, jednak warto należycie dbać o Klientów, bo to prawdziwy skarb :)

teklazz
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: teklazz » 24 paź 2016, 19:22

Przy salonach działających na niewielkim terenie zawsze sprawdza się przemyślana reklama zewnętrzna. Zerknij na pomysły kieleckiej agencji Fabricam http://fabricam.pl/ - takie banery, tablice, czy oklejone samochody firmowe nie pozostaną niezauważone i przyciągną klientów do Twojego salonu, nie konkurencyjnego. Ciekawe są te litery przestrzenne, albo kasetony świetlne. Na pokazach przydają się ścianki i rollupy.

Awatar użytkownika
ruvir
Laik
Laik

Post autor: ruvir » 21 lis 2016, 12:56

Teraz najlepiej trafić do klientów przez social media. Załóż funpage na facebooku, albo konto salonu na instagramie i wrzucaj zdjecie. Jak konto będzie aktywne to wzrośnie też ilość obserwowanych je osób :)
Szukasz leki na łupież pstry? Sprawdź koniecznie tę stronę

Nozycoreka
Amator
Amator

Post autor: Nozycoreka » 14 gru 2016, 12:23

Warto pomyślec o dobrej reklamie i ogłoszeniach zaczynając działać jako nowa firma na rynku, internet ma tu kolosalne znaczenie wiem, bo sama zaczynałam rozpowszechniac swoją firmę i samemu jest bardzo ciężko, bo nie na wszystkim człowiek musi się znać więc po rozeznaniu zatrudniłam do tego firmę http://usluginabialolece.pl/

Miska990
Laik
Laik

Post autor: Miska990 » 14 gru 2016, 18:03

Polecam na początek posiadać własną stronę internetową, którą jest warto reklamować w Adwords (LOKALNIE). Warto też dodać stronę do Google Moja Firma i Map Google.

Jaska
Laik
Laik

Post autor: Jaska » 03 sty 2017, 15:31

Ulotki, koszulki reklamowe, reklama zewnętrzna tzn. reklama na telebimach Mojemu salonowi takie zabiegi bardzo pomogły A no i oczywiście nie zapominaj o sile internetu i filmikach promocyjnych czy samych promocjach w salonie

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków