Jaki samochód dla rodziny?

Piszcie o czym chcecie
lonka
Amator
Amator

Re: Jaki samochód dla rodziny?

Postautor: lonka » 12 cze 2017, 14:32

Zgadzam się, też mi się te auta bardzo podobają, ja bym się nie wahała kupić porządnego dużego auta bo kosztów paliwa nie ma co się obawiać, wystarczy zamontować zestaw Optima w jednym z warsztatów http://optimagas.com/znajdz-najblizszy-warsztat i koszty paliwa można zredukować bardzo znacząco

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Postautor: beatrycze » 12 cze 2017, 14:47

Im bardziej pakowny - tym lepszy. Liczy się nie tylko wnętrze, ale i pojemność bagażnika.

Marlenka33
Amator
Amator

Postautor: Marlenka33 » 18 cze 2017, 17:28

Zgadzam się z Wami lepszy większy, jazda jest o wiele bardziej komfortowa a tak jak ktos wczesniej napisał wystarczy zamontować gaz LPG i koszty jażdy rownież będą niższe. Śmiało można pakowac ekwipunek i ruszać na wymarzone wakacje :D

Kromi
Amator
Amator

Postautor: Kromi » 28 lip 2017, 17:06

Tez niedawno kupiliśmy samochód i mieliśmy spory dylemat z wyborem ubezpieczyciela.Mąż nie był przekonany, ale ja koniecznie chciałam oc, które będzie miało usługę bls ubezpieczenia, bo jestem wielkim cykorem, jeśli chodzi o jazdę samochodem.

Baby67
Amator
Amator

Postautor: Baby67 » 29 lip 2017, 12:04

Wybierając samochód dla rodziny warto wziąć pod uwagę to, że oprócz codziennych wyjazdów na zakupy itp, raz na jakiś czas będziemy chcieli się wybrać np. na wakacje i będzie trzeba zabrać bagaż. My tego nie zrobiliśmy i niestety nie mogliśmy się zmieścić w nasze małe auto. Z pomocą przyszła nam Wypożyczalnia samochodów Fat Car z Poznania. Taki wynajem auta okazał się strzałem w dziesiątkę, bez problemu pomieściliśmy wszystkie walizki ;) A wcale dużo za to nie zapłaciliśmy (nie wiem jak inne wypożyczalnie, ale w tej było naprawdę tanio)

Gravur
Laik
Laik

Postautor: Gravur » 02 sie 2017, 13:40

Samochód rodzinny, czyli sama nazwa wskazuje, że powinien być pojemny :D. Uważam jednak, że na pierwszym miejscu należy postawić bezpieczeństwo, to czy samochód będzie się nadawał do jazdy zarówno na krótszym, jak i dłuższym dystansie. Moim zdaniem najlepsze pod tym względem są "japończyki", zwłaszcza toyoty. Mój mąż rok temu kupił 11-letnią toyotę. Zawożę nią dzieci do szkoły i do tej pory spisuje się praktycznie bez zarzutu. W tym roku zamierzamy się nią pod koniec sierpnia wybrać nad morze. Mam nadzieję, że pod koniec sezonu spełnią się dwa warunki: mniejsza liczba ludzi na plażach oraz dopisze pogoda. Lipiec był tak deszczowy jak chyba nigdy w ostatnich latach, mam nadzieję, że chociaż na nasz urlop wyjrzy słoneczko. Przy okazji, jako że temat dotyczy samochodów, chciałam się Was poradzić odnośnie ubezpieczenia samochodowego. Z mężem zamierzamy zmienić ubezpieczyciela i kolega poradził mi, abyśmy ubezpieczyli auto w Gothaerze. Sprawdziłam ich stronę i oferta - nie tylko oc, ale dodatkowych polis - https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-autocasco - wygląda dosyć korzystnie. Pytanie, jak to przekłada się na praktykę? Mieliście kiedyś do czynienia z tą firmą?

Paszczak
Czeladnik
Czeladnik
Kontaktowanie:

Postautor: Paszczak » 14 sie 2017, 06:56

Francuskie auta są może wygodne i mają ładną linie ale jeżeli szukasz czegoś na długie lata to proponował Ci jakiegoś niemca albo najlepiej coś z północy. Ja osobiście jeżdżę Volvo. Nigdy mnie jeszcze nie rozczarował ani nie zawiódł. Gdy muszę wymienić jakieś części to też nie mam z tym problemu ponieważ kupuję części do volvo online. Pozdrawiam

rabarbar
Laik
Laik

Postautor: rabarbar » 15 sie 2017, 19:12

według mnie oszczędność to najważniejszy parametr w przypadku kupowania samochodu, szczególnie jeżeli posiadamy rodzinę

blogowaniee
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Postautor: blogowaniee » 19 sie 2017, 09:54

A co myślicie o Mercedesie GLE? Bardzo duży samochód i full miejsca w środku :) Niestety z zewnątrz wygląda trochę jak karton ale wewnątrz naprawdę robi wrażenie. No i jednak jest to Mercedes więc jakość na pewno wysoka ;P
Zostań konsultantką AVON i zarabiaj na sprzedaży wyjątkowych kosmetyków i perfum ;)

Issine
Laik
Laik

Postautor: Issine » 13 wrz 2017, 16:29

Dla rodziny to chyba najlepiej, żeby było to jakiś minivan. Tym bardziej jeśli to liczna rodzina :) Wtedy każdemu będzie wygodnie. A jak zależy Ci na ty aby nie zostawać w tyle na rogach to zajrzyj tutaj http://mototon.pl/osiem-piekielnie-szybkich-minivanow/ . Piszą tu o całkiem szybkich minivanach. Może taki wybór byłby dobry? :)

Zofia90
Czeladnik
Czeladnik

Postautor: Zofia90 » 06 paź 2017, 18:50

Zależy jak duża jest to rodzina. Jeśli rodzina jest 4 osobowa, to w zupełności wystarczy zwykły sedan lub combi. Ja mam seata ibize, który jak pewnie wiecie nie nalezy do dużych samochodów. Chciałabym go jednak zaopatrzyć w bagażnik dachowy i do tego celu potrzebuje zakupić belki dachowe. Ich kupno rozważam w tym sklepie https://adamot.pl/belki-dachowe-bagazni ... a-dach-204 . Co o nich sądzicie i czy macie jakies doświadczenie z tym sklepem?

grajekk
Laik
Laik

Postautor: grajekk » 10 paź 2017, 09:38

A jak to jest z dobrym OC i AC gdzie najlepiej polise wykupic i co powiecie o stronach typu https://najtaniejuagenta.pl korzystacie czy raczej nie? W sumie szybko i wygodnie mozna wykupic polise po wczesniejszym obliczeniu calkowitych kosztow kalkulatorem. Warto czy nie warto ?

lukasu
Amator
Amator

Postautor: lukasu » 10 paź 2017, 19:37

Kumpel z HKSProjekt kupił Forda Mondeo w kombi i jest zadowolony.

adammos
Laik
Laik

Postautor: adammos » 13 paź 2017, 11:56

Duże auto wcale nie oznacza kolosalnych kosztów utrzymania. My mamy od niedawna peugeota 5008, SUV, także czysto z teorii powinien palić jak smok. A szczerze mówiąc spalanie jest niewiele większe jak w naszej poprzedniej osobówce.

iannar0
Laik
Laik

Postautor: iannar0 » 13 paź 2017, 14:45

Najlepiej jakieś kombi żeby było dużo miejsca i najlepiej na gaz żeby nie wydawać za dużo na benzynę.

FrankieeFran
Laik
Laik

Postautor: FrankieeFran » 16 paź 2017, 09:21

najlepiej jakiś minivan albo kombi. Tak żeby było pojemne i bardzo wygodne. To chyba dwie najważniejsze cechy jeżeli chodzi o auta rodzinne. Mysle ze ford galaxy będzie dobrym wyjsciem dla was. Zobaczcie sobie moze nowe oferty forda w http://www.ursyncar.pl . Jest to autoryzowany salon forda w Warszawie

Wróć do „Na każdy temat”