Strona 1 z 4

Psycholog, czy psychiatra?

: 12 sty 2018, 18:34
autor: sara201
Waszym zdaniem lepiej udać się do psychologa, czy psychiatry? Czym się różnią?

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 15 sty 2018, 12:34
autor: Chitoge
Psycholog, a psychiatra to trochę inne osoby. Psychiatra to przede wszystkim lekarz i to dział medycyny, z kolei psycholog pomaga w dziedzinie psychologii i psychoterapii

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 18 sty 2018, 11:37
autor: majaa862
Psychiatra ma większe możliwości leczenia od psychologa, także warto się do niego udać z poważniejszym problemem. Jeśli szukacie dobrego psychiatry w W-wie, to w klinice PsychoMedic przyjmują doświadczeni specjaliści, przez https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ można umówić się na wizytę.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 24 sty 2018, 22:31
autor: makówka
Wszystko zależy od tego jaki mamy problem. Ale czasami ciężko samemu ocenić to czyja pomoc jest nam bardziej potrzebna. Wtedy najlepiej udać się do specjalnej poradni i zaufać fachowcom. Ja tak zrobiłam, udałam się do Poradni Zdrowia Psychicznego w Centrum Medycznym Panorama w Radzyminie i po konsultacjach z psychologiem i psychiatrą ustaliliśmy co będzie najlepsze. Dla mnie to była psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Wielka zasługa Pani Aldony Sternowskiej w tym, że udało mi się wyjść na prostą :)

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 25 sty 2018, 10:31
autor: Dean88
Jeśli szukasz jakiegoś psychologa to w Warszawie jest http://animaetanimus.pl/profile/jakub-gorecki/. Ten specjalista na pewno Ci może.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 05 lut 2018, 17:03
autor: karolinaa86
Do poważniejszego problemu psychiatra, do pozostałych może być psycholog, łatwiej się do niego umówić, której czeka się na wizytę i mniej to kosztuje. Jeśli mieszkacie na uboczu, to pomyślcie o terapii online, podobno są dość skuteczne, tutaj https://psychomedic.online takie prowadzą - opinie mają bardzo pozytywne, także warto spróbować.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 06 lut 2018, 07:22
autor: anitkaa
Tak jak wyżej napisano psycholog jest od "mniejszych" problemów.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 26 lut 2018, 00:58
autor: mirka98
Myślę, ze najrozsądniej będzie na początku skorzystać z pomocy psychologa. Jeśli będzie taka potrzeba, on skonsultuje Ciebie z psychiatrą. Skąd jesteś? Jeśli z Krakowa, udaj się do http://www.centrumdobrejterapii.pl/ (znajdziesz w nim zarówno psychologów, jak i psychiatrów i seksuologów).

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 08 mar 2018, 14:36
autor: priva
Mam wielki problem w małżeństwie, mianowicie strasznie z moją żoną ostatnio się kłócimy, nie potrafimy kompletnie odnaleźć wspólnego języka. Na http://internet.plock.pl/zdrowie-moda-s ... malzenska/ czytałem, że w takich sytuacjach może być przydatna terapia małżeńska. Co sądzicie o takim sposobie ratowania małżeńśtwa?

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 19 mar 2018, 19:17
autor: felicjaa
Wlasciwie to na to odpowiedz nie zostala udzielona jednoznaczna odpowiedz dlatego tez posilkowalam sie troche na wlasna reke poszukania jej. Najlepiej roznice wyjasnil mi ten artykul https://www.sensity.pl/leczenie-depresj ... hoterapia/ Bardzo wazne jest przy wybieraniu odpowiedniego specjalisty na dowiedzeniu sie jakim doswiadczeniem oraz rezultatami jest w stanie sie pochwalic. Niestety na rynku jest sporo psedo-pomagaczy tak to nazwijmy i w ich przypadku zbyt wiele nie osgiagniem. Takze szukanie pomocy w miejscach gdzie wypowiadaja sie osoby z nikla wiedza w tej tematyce nie bedzie dobre. Nic jednak nie zastapi kogos sprawdzonego .. dla niego wszystko bedzie jasne jak na dloni. Odpowiednia diagnoza plus strategiczny plan dzialania - kluczem do sukcesu.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 26 mar 2018, 17:39
autor: asia3939
To wszystko zależy od problemu, ale początkowo zazwyczaj korzysta się z usług psychologa. Jeśli potrzebujesz wizyty, a nie wiesz gdzie pójść lub boisz się gabinety, to zerknij do kliniki https://psychomedic.online/ bo masz tam opcję wideokonsultacji online. Czyli jak najbardziej korzystna oferta. Umówić możesz się również online lub telefonicznie.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 26 mar 2018, 18:59
autor: chriswhite
psycholog to osoba do porozmawiania, psychiatra leczy choroby :)

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 27 mar 2018, 12:39
autor: Waraga
To zalezy od tego jakiej pomocy potrzebujesz. Moze na początek zgłoś sie tutaj http://www.terapiapoznan.pl/oferta.html , opowiedz o swoim problemie i wtedy okaze sie jakiej pomocy tak naprawde potrzebujesz.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 30 mar 2018, 09:30
autor: kasia.1
Myślę, że najlepiej zacząć od psychologa. Ten sam zadecyduje, czy potrzebna jest nam dodatkowa pomoc psychiatry. Jeżeli chodzi o dzieci to polecam Wam świetne centrum psychologiczno-pedagogiczne w Łodzi: http://centrum-futurum.pl/. Zajmują się między innymi takimi kwestiami jak autyzm, zespół Aspergera, czy ADHD.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 16 kwie 2018, 21:56
autor: kinia744
kasia.1 pisze:Myślę, że najlepiej zacząć od psychologa. Ten sam zadecyduje, czy potrzebna jest nam dodatkowa pomoc psychiatry. Jeżeli chodzi o dzieci to polecam Wam świetne centrum psychologiczno-pedagogiczne w Łodzi. Zajmują się między innymi takimi kwestiami jak autyzm, zespół Aspergera, czy ADHD.
Natomiast mieszkając w Warszawie, z takimi problemami warto udać się do kliniki http://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu- ... -aspergera która również zajmuje się diagnozowaniem ZESPOŁU ASPERGERA czy AUTYZMU. Wygodne jest to, że rejestracji w niej można dokonać online, poprzez stronę internetową kliniki.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 26 kwie 2018, 15:54
autor: Edna
Tak sobie myślę, że jeżeli o wybór chodzi, tutaj bez wątpienia sporo zależy od natury problemów. Niemniej jednak jeżeli mamy spore problemy natury psychicznej, na pewno warto wybrać się na konsultacje chociażby w dobrewiezi.pl . Poza typowymi terapiami, możemy tam wybrać na klasyczne terapie, a także świetne warsztaty, przeznaczone chociażby dla rodziców.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 28 kwie 2018, 16:17
autor: smerfetkablond
Właśnie? Czy psychiatra tylko przepisuje leki?

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 28 kwie 2018, 18:37
autor: Tymoteusz1
Zgadzam się, wszystko zależy od danej sytuacji. Na pewno za rozwiązanie problemy powinni zabrać się razem rodzice i dzieci. Na stronie http://rodziceidzieci.com/zaburzenia-za ... poleczne-i znajdziecie wskazówki dotyczące niektórych schorzeń. Na pewno będzie to dla Was pomocna rzecz.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 19 maja 2018, 18:58
autor: kazo
Ten temat był również niejednokrotnie poruszany na medycznym blogu http://www.empatyczni.pl/szyszynka-char ... -zwiazane/ przedstawione są tam rozwiązania tego problemu

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 31 maja 2018, 06:47
autor: Kythertan
Wydaje mi się, że na początek wystarczy isć do psychologa. Może okazać się, że taka wizyta wystarczy... Polecam Ci sprawdzić tą https://psychoterapiacotam.pl/ poradnię. Podobno mają na prawdę świetnych i dobrze wykwalifikowanych psychologów!

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 31 maja 2018, 21:27
autor: AmandaStudio
tak naprawdę zależy od problemu.
Ja byłam u psychiatry a ten odrazu stwierdził, że nie on jest mi potrzebny a terapia indywidualna Warszawa i nie mylił się :)

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 01 cze 2018, 11:43
autor: Judyt32
Kwestia problemu z jakim zamierzasz się udać do specjalisty.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 01 cze 2018, 15:30
autor: sabina1
Wszystko zależy od tego, jaki mamy problem. Tutaj https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa na pewno mają dobrych i oczywiście wartych polecenia specjalistów. Znajdziecie tam i psychologów i psychiatrów. Właśnie dlatego tam warto się zarejestrować na wizytę.

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 01 cze 2018, 17:47
autor: zajaczek
chyba skorzystam powiem szczerze
___
http://pracowniamielewczyk.pl/naprawa-pomp-wtryskowych

Re: Psycholog, czy psychiatra?

: 14 cze 2018, 12:39
autor: Weronikaa
Wybór pomiędzy psychologiem, a psychiatrą nie jest wcale trudny. Wszystko zależy od tego, jaki mamy problem i czy pomoże tylko terapia w takim ośrodku https://terapiacentrum.pl/ , czy trzeba również zastosować leczenie farmakologiczne. Psycholog to głównie lekarz rozmowy, to znaczy, że próbuje pomóc poprzez prowadzenie dialogu, a psychiatra podaje leki pomagające np.: przeżyć napad paniki. Jak sądzisz, do kogo musisz się zapisać?