Strona 1 z 2

Studia

: 08 maja 2019, 05:32
autor: Oliwa
Hej, już niedługo będę po maturze i chciałbym złożyć papiery w szkole http://www.eaiib.agh.edu.pl/studia,kier ... hnika.html. Może orientujecie się co się dzieje, jeśli ktoś nie zostaje przyjęty na studia w pierwszym etapie rekrutacji?

Re: Studia

: 08 maja 2019, 07:24
autor: lopis3
Bardzo fajna uczelnia i miło się tu studiowało.

Re: Studia

: 11 maja 2019, 08:39
autor: elabarbara
No a czym kierujecie się przy wyborze studiów ? Bo mnie interesuje zarządzanie osobami więc kierunek studiów to zarządzanie. A znalazłam własnie Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie i chyba sprubuję się tutaj dostać. No ale okaże się w czasie jak to będzie.

Re: Studia

: 15 maja 2019, 12:15
autor: Friday554
Jeśli mogę Ci polecić, sprawdź ofertę Uczelni Techniczno - Handlowej w Warszawie. Posiada ona bardzo ciekawą ofertę studiów inżynierskich, licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Przykładowo, na informatyce możesz wybrać taką specjalność jak: Inżynieria oprogramowania bądź Technologie internetowe. Na stronie https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/i ... nternetowe możesz sprawdzić szczegóły. :)

Re: Studia

: 27 maja 2019, 16:14
autor: sienna_081
Kiedy już dowiecie się czy udało Wam się dostać na wymarzone studia to trzeba będzie poszukać dla siebie odpowiedniego lokum. Według mnie dobrym wyborem by był prywatny akademik w Krakowie - https://unibase.pl/. Jest to fajne miejsce, gdzie studenci mogą cieszyć sie zarówno spokojem i dobrą atmosferą do nauki jak i nawiązywaniem przyjaźni na całe życie. Miejsce jest czyste i schludne, a do tego pokoje w różnych konfiguracjach ilości mieszkańców.

Re: Studia

: 27 maja 2019, 16:28
autor: malimirek
Studia warto wybrać rozsnądnie, ale w razie czego lepiej zmienić po roku niż się męczyć

Re: Studia

: 28 maja 2019, 10:42
autor: arnika
Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych ma ofertę podyplomówek dla nauczycieli i pedagogów: http://pcud.edu.pl/
Sama jestem nauczycielką i zainteresowała mnie ta oferta. Ciekawe są kierunki np. logopedii, integracji sensorycznej, arterapii, resocjalizacji. Nabór już się rozpoczął na 2019/2020. Może akurat kogoś jeszcze zainteresuje.

Re: Studia

: 28 maja 2019, 11:21
autor: topik
Pewnie trafiasz do drugiej puli, a jak się zwolnią miejsca to albo Cie przyjmują, albo nie. Najbezpieczniej jest złożyć papiery na kilka uczelni albo kilka kierunków, jeśli chcesz z jakiegoś powodu uczęszczać na tę konkretną uczelnię. Musisz tylko pamiętać, że uczelnia to niekoniecznie jeden organ. Poszczególne wydziały mogą się rządzić swoimi prawami i to, ze komuś podobało się na jakiejś uczelni na filologii nie oznacza, że na tej samej uczelni np. na matematyce będzie równie ekstra.

Re: Studia

: 29 maja 2019, 06:32
autor: Tymoteusz1
Grunt to wybrać takie studia, na których będziecie czuli się dobrze. W końcu chodzi o to, by był to dobrze spędzony czas, gdzie dużo się nauczycie. Warto rozważyć takie uczelnie jak https://www.wsr.edu.pl bo słuchać o nich wiele dobrych rzeczy. Najważniejsze że możecie mieć po nich dobrą pracę, co jest świetną opcją.

Re: Studia

: 29 maja 2019, 09:06
autor: Chitoge
Studia warto robić, trzeba tylko wybrać taki kierunek, który będzie nam odpowiadał.

Re: Studia

: 29 maja 2019, 13:21
autor: AnnMa
Zawsze marzyłam by pracować jako archeolog radom, ale tak właściwie to nie ma chyba już pracy dla takich osób, co myślicie? To moja ogromna pasja, ale boję się że nie znajdę po takich studiach pracy.

Re: Studia

: 29 maja 2019, 20:37
autor: Baby67
A czy oprócz studiowania robicie sobie jeszcze jakieś dodatkowe kursy? Ja ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad zapisaniem się na kurs angielskiego https://www.speak-up.pl/kursy-fce-cae, który mógłby mnie przygotować do certyfikowanego egzaminu FCE/CAE z tego języka. Jak sądzicie, warto? Czy rzeczywiście na takim kursie zdobędę odpowiednio dużo wiedzy i umiejętności?

Re: Studia

: 06 cze 2019, 06:43
autor: lakierka
Również chwilę rozmyślałam nad wyborem ale w końcu udało się postawić na jednym. Wybrałam 3-letnie studia licencjackie na specjalności cyberprzestępczość na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu: https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/ ... stepczosc/ . Uważam, że to bardzo przyszłościowy kierunek kształcenia.

Re: Studia

: 07 cze 2019, 11:52
autor: alutka90
A ja nie ide na studia , po szkole zamierzam szukac pracy przez https://grupaprogres.pl/rekrutacje-stale/ . Uważam , ze nie ma co marnowac czasu na studia , bo w tych czasach one juz prawie nic nie znaczą! Myślę, że jak ktos chcce cos osiągnąć to musi być wytrwały i sumienny, a pieiądze same do niego przyjdą . Mimo to szukanie pracy to ciężka sprawa, dlatego poradze się specjalistów!

Re: Studia

: 09 cze 2019, 13:10
autor: kosmyk1
Studia to jedno ale warto też zadbać o siebie i nauczyć się czegoś co może Ci się w życiu przydać.
Zerknij sobie na przykład n a naukę języka angielskiego dla początkujących.
taki kurs to świetna inwestycja w siebie i myślę, że naprawdę warto spróbować.

Re: Studia

: 09 cze 2019, 13:19
autor: Pjeter_Koniu
Ja bym bardzo chciał iść do wojskowej szkoły oficerskiej.

Re: Studia

: 27 cze 2019, 12:19
autor: Malwina.T
Ciekawe macie zainteresowania ;) Ja skończyłam tylko studia licencjackie i powiedziałam sobie, że "kiedyś" pójdę na mgr. Problem w tym, że to "kiedyś" nie nadeszło :) Teraz gdy już pracuję, prawdę mówiąc mam mało czasu na studia i szukam alternatyw. Takie są bo jak się okazuje niektóre uczelnie oferują kursy. Znalazłam już np. szkolenie kraków, zarządzanie projektami: http://www.wse.krakow.pl/pl/studia/szko ... ami-nowosc Tak się składa, że mam dużą szansę awansować w swojej firmie, więc taki kurs mi się przyda :)

Re: Studia

: 08 lip 2019, 09:32
autor: nikitka
Ja już w liceum wiedziałam, ze chcę iść w ślady mojej mamy i zostać położną. Jeśli chodzi o studia to zdecydowałam się na Mazowiecką Uczelnię Medyczną http://mum.edu.pl/studia/studia-licencj ... loznictwo/. Jestem już na 2 roku i póki co jestem zachwycona i poziomem nauki i wykładami i przede wszystkim zajęciami praktycznymi.

Re: Studia

: 08 lip 2019, 12:04
autor: EdwardNożycoręki78
Studia... to ważny element życia każdego z nasz. Są dwa typy studiów albo praktyczne, które "zapewniają prace", a drugie takie, które wybieramy z pasji nie licząc na zatrudnienie. hmmm... oba wybory są dobre. z jednej strony praca z drugiej to co nas naprawdę interesuje. W pewnym momencie studiowania dochodzi do momentu że trzeba się zastanowić nad pisaniem pracy dyplomowej. Promotorzy często nie są zbyt pomocni. warto wtedy mieć fachową pomoc.

Re: Studia

: 21 lip 2019, 19:03
autor: Wonka12
Z promotorami to różnie niestety bywa

Re: Studia

: 21 lip 2019, 20:44
autor: newas
no takie studia na pewno są przyszłościowe

Re: Studia

: 21 lip 2019, 20:51
autor: basiova
Odpowiadając na Twoje pytanie, jeśli nie dostaniesz się na pierwszym rzucie, możesz jeszcze próbować przy drugim

Re: Studia

: 24 lip 2019, 00:20
autor: wemadi
Ja zanim poszedłem na studia zdałem maturę w szkole http://www.16lo.pl/, gdzie przygotowywałem się w trakcie kursu maturalnego.

Re: Studia

: 19 sie 2019, 12:03
autor: Adatoniewypada
Już na samym początku studiów warto się również zastanowić nad tematem pracy licencjackiej. Mi zawsze wydawało się to proste jak bułka z masłem, ale niestety takie nie jest. Jak przyszło co do czego, to kompletnie nie wiedziałam co wybrać. Pomógł mi dopiero ten artykuł: http://pisanie.co/jak-wybrac-odpowiedni ... ncjackiej/. Polecam zapoznać się i zastanowić, bo daje to też sporo do myślenia, czy faktycznie podobają nam się dane studia i to, co będziemy robić w przyszłości. :)

Re: Studia

: 06 wrz 2019, 13:24
autor: SabinaTR
Jak w poście powyżej, temat pracy dyplomowej może nie raz przysporzyć trochę problemów. Na szczęście w internecie można znaleźć dosłownie wszystko :) łącznie z poradami osób, znajdujących się w podobnej do nas sytuacji ;) przykładem takiego forum jest http://www.forum.pisanie-prac.org.pl/ Można znaleźć tu naprawdę wiele przydatnych informacji na temat pisania prac dyplomowych z przeróżnych dziedzin nauki