Jaka szkoła lepsza?

Piszcie o czym chcecie
Nuna95
Laik
Laik

Jaka szkoła lepsza?

Post autor: Nuna95 » 10 lis 2010, 18:34

Witam. Chodzę do 3 gimnazjum i mam w planach iść do szkoły fryzjerskiej. Mam tylko dwa problemy:
1) Co wybrać? Technikum czy zawodówkę?? Niby technikum lepsze, ale w zawodówce więcej praktyk jest... Za to matury nie ma, a bym chciała zrobić bo jednak wszystko może się zdarzyć... Myślałam też o zawodówce, a potem technikum uzupełniające. PROSZĘ o jakąś radę. :idea:
2) Do szkoły będę dojeżdżać do Bydgoszczy, może ktoś zna tam jakąś dobrą szkołę?
:idea:

pingu

Re: Jaka szkoła lepsza?

Post autor: pingu » 13 lis 2010, 16:32

moim skromnym zdaniem maturę zawsze można zrobić natomiast od wielu moich znajomych, którzy kończyli technikum słyszałam przekleństwa, że prócz przedmiotów zawodowych są też te standardowe jak geografia, biologia etc. podczas gdy w zawodówce jesteś skupiona głównie na robieniu zawodu, a uważam że mieć teraz w ręku fach to podstawa bo studia każdy może zrobić :)

a co do szkół to niestety nie wiem bo to nie moje rejony

pozdrawiam :)

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Re: Jaka szkoła lepsza?

Post autor: Selective » 30 lis 2010, 14:33

Jeżeli zależy Ci na dobrym fachu,to teoretycznie lepsza powinna byc zawodówka. Ale matura zawsze może sie przydac,więc jeśli masz możliwosc nauki w technikum fryzjerskim,to na Twoim miejscu wybrałabym właśnie to.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków