Potrzebuje porady fryzjera! Farbowanie blond włosów,jak?

Piszcie o czym chcecie
magda6858
Laik
Laik

Potrzebuje porady fryzjera! Farbowanie blond włosów,jak?

Post autor: magda6858 » 29 gru 2010, 17:22

Witam, pierwszy raz zaczelam farbowac wlosy okolo 3 lata temu z ciemnego naturalnego blondu na jasny,cieply blond(nie zolty!) farba Matrix. No przyznam że fryzjer sie cenil i duzo musialam placic,wiec poszlam do innej fryzjerki ktora pracowala na farbach keune,lecz robila mi tylko odrosty,poniewaz nie mam odwagi oddac jej calej glowy do zafarbowania.Rzecz w tym ze chcialabym zaczac farbowac sama sobie wlosy,jestem studentka,nie zawsze sa pieniadze. ;) Problem jest ogromny,poniewaz nie wiem jaka farbe dopasowac do mojego koloru i co tam sie jeszcze daje,utleniacz czy co..:) Chcialam z firmy Matrix. Noi bron Panie Boze..niechce uzyskac koloru zoltego. Jesli jest ktos kto moglby mi pomoc, bardzo prosze.. zdjecia swoich wlosow wyslalabym na meila. ;) ;)

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: Potrzebuje porady fryzjera! Farbowanie blond włosów,jak?

Post autor: Lisek_1 » 03 sty 2011, 21:54

No i tutaj zaczyna się problem. Farby matrix wychodzą ślicznie ale trzeba mieć do nich aktywator (emulsje utleniającą) tej samej firmy. W innym przypadku nie masz się co bawić - farby znanych marek mają w aktywatorach dodatki których brakuje w samej farbie. Dlatego takie emulsje są bardzo drogie (nie wiem dokładnie ale sądzę że około 30-50zł za litr matrixa, loreal chyba z 70-90zł). To takie zabezpieczenie (bo każdy pracowałby na wodzie Joannie). Jeżeli nastawiasz się na jedną firmę warto taki aktywator zakupić- może do spółki z koleżanką.

Co do farbowania samemu - pamiętaj, że jeżeli odrost jest wyraźny to nakładanie farby jak szamponu odpada. Farbę należy położyć najpierw na odrost a dopiero potem przeciągnąć na całej długości - jednym słowem ktoś musi Ci pomóc.

Jeżeli nie jesteś pewna koloru jakiego używał twój fryzjer zacznij od natury - czyli zwykle numerki od 1 do 10.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

magda6858
Laik
Laik

Post autor: magda6858 » 04 sty 2011, 13:48

Tak, mam w planach zakupic wlasnie taki aktywator,licze sie z tym i takze z cena. Co do nakladania farby to pomoze mi znajoma, mam tylko problem bo kompletnie nie znam sie i nie wiem jaki mam na sobie blond, mam problem z dobraniem farby i tego aktywatora

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Selective » 25 sty 2011, 15:17

Ja mimo wszystko jestem zdania,że jeżeli nie wiesz do końca jak to zrobić,to lepiej udac się do fryzjera. Wiem,że chcesz zaoszczędzić,ale często odbija się to negatywnie na samych włosach. Nie warto.

magda6858
Laik
Laik

Post autor: magda6858 » 26 sty 2011, 21:20

Selective pisze:Ja mimo wszystko jestem zdania,że jeżeli nie wiesz do końca jak to zrobić,to lepiej udac się do fryzjera. Wiem,że chcesz zaoszczędzić,ale często odbija się to negatywnie na samych włosach. Nie warto.

Jednak nie będę załowac na włosy. Udałam sie do fryzjera, z farbami nie kombinowalam;)
Dziekuje. Pozdrawiam.

Kania
Czeladnik
Czeladnik
Kontaktowanie:

Post autor: Kania » 03 paź 2019, 11:16

ja to rozumiem, a ty?
Depilacja laserowa to najskuteczniejszy zabieg depilacji jaki możesz sobie zafundować. Zapraszam na depilacja.torun.pl

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków