informacja

Piszcie o czym chcecie
acinlos
Laik
Laik

informacja

Post autor: acinlos » 23 mar 2011, 01:52

Witam potrzebuje,informacji na temat zalozenia salonu,niedawno slyszalem ze jako fryzjer zaloze firme 1-osobowa to nie potrzebuje miejsca wykonywanego zawodu ale musi byc kasa fiskalna.Czy ktos moze mi przyblizyc jak tego dokonac?.
dziekuje z gory i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: informacja

Post autor: Lisek_1 » 31 mar 2011, 13:00

Firmę rejestrujesz na siebie i swój domowy adres. Są fryzjerzy którzy dojeżdżają do klientów i z tej racji nie mają miejsca wykonywania. Ale adres firma musi mieć!
Co do kasy fiskalnej to nie jestem pewien. Kasę zakłada się chyba po przekroczeniu jakiegoś tam dochodu. Jeżeli jednak myślisz prosperować jak należy to kasa z pewnością się przyda - pamiętaj że zakup pierwszej kasy można (chyba nadal) odliczyć. Zanim zainteresujesz się kasą powinnaś znaleźć księgową (za 50 - 150zł miesięcznie) załatwi za ciebie wszystko i jeszcze udzieli Ci potrzebnych informacji. Księgowej najlepiej nie szukaj takiej zaraz po szkole.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Selective
Czeladnik
Czeladnik

Re: informacja

Post autor: Selective » 22 kwie 2011, 12:04

Zgadza się,założenie kasy fiskalnej uzależnione jest od dochodu jaki uzyskujesz. Najlepiej skontaktować się w tej sprawie z jakimś biurem rachunkowym i wszystkch szczegółów dowiedzieć się jeszcze w UP.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków