Łysienie kobiet

Piszcie o czym chcecie
Regina_F
Laik
Laik

Łysienie kobiet

Post autor: Regina_F » 30 kwie 2012, 09:11

Witam
Mam pytanie ponieważ interesuje mnie łysienie ale u kobiet. Czy te same specyfiki jakie doradza się mężczyzną zadziałają także na kobiety. Zastanawiam się czy poziom testosteronu u płci pięknej też reguluje kwestie wypadania włosów i nie chodzi mi o włosy zniszczone różnymi zabiegami tylko o faktyczne łysienie? Czy porada samego fryzjera wystarczy czy trzeba również zmienić gospodarkę hormonalną w organizmie?

Problem dotyczy łysienia kobiet w kilku pokoleniach. Proszę o poradę i do zobaczenia strony http://bralloso.com/kosmos/index.php

Powerlook_pl
Amator
Amator

Re: Łysienie kobiet

Post autor: Powerlook_pl » 10 maja 2012, 09:02

Regina_F pisze:Witam
Mam pytanie ponieważ interesuje mnie łysienie ale u kobiet. Czy te same specyfiki jakie doradza się mężczyzną zadziałają także na kobiety. Zastanawiam się czy poziom testosteronu u płci pięknej też reguluje kwestie wypadania włosów i nie chodzi mi o włosy zniszczone różnymi zabiegami tylko o faktyczne łysienie? Czy porada samego fryzjera wystarczy czy trzeba również zmienić gospodarkę hormonalną w organizmie?

Problem dotyczy łysienia kobiet w kilku pokoleniach. Proszę o poradę i do zobaczenia strony http://bralloso.com/kosmos/index.php
Łysienie u kobiet może mieć związek z gospodarką hormonalną, taki problem często mają kobiety w okresie menopauzalnym, oraz w czasie ciąży. U mężczyzn także mogą działać hormony, z tym, że innego typu. Łysienie może być także spowodowane przyjmowaniem określonych leków.

loczek
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: loczek » 18 maja 2012, 08:43

Czytałem ostatnio że magnez dobrze wpływa na porost włosów jak również kąpiele w skrzypie ale ile jest w tym prawdy nie wiem co wy na to?

Fryzek
Amator
Amator

Post autor: Fryzek » 18 maja 2012, 12:58

Badania wykazały, że niestety łysienie to efekt działania genów.
Można ten proces spowolnić, ale nie zatrzymać, niestety.

zdrowie44
Laik
Laik

Post autor: zdrowie44 » 31 lip 2012, 14:07

Najlepsze sposoby na łysienie to tzw. babcine metody, czyli domowe. Dodając do tego preparat http://szamponnaporostwlosow.pl/sposoby ... ienie.html uzyskamy oszałamiające efekty.

amellka
Laik
Laik

Post autor: amellka » 26 wrz 2012, 10:04

dokladnie - abcine spoosby najlepsze. to dlatego moja 73 letnia babcia ma wiecej wlosow na glowie niz ja. bo cale zycie robila arz w tygodniu maseczke - nafta zoltko jajka, na glowe w kompres. polecam

Awatar użytkownika
viola88
Laik
Laik

Post autor: viola88 » 26 wrz 2012, 12:46

od pol roku robie podobne maseczki sobie i juz widac efekty, takze polecam;)

minka299
Laik
Laik

Post autor: minka299 » 27 wrz 2012, 11:16

a moim zdaniem żadna maseczka nic nie da jeśli ktoś ma do tego skłonności genetyczne, lepszym rozwiązaniem jest przebadanie tarczycy i hormonów bo może tam tkwi problem

eva488
Laik
Laik

Post autor: eva488 » 03 paź 2012, 10:57

dokladnie, maseczki maseczkami, ale problemy genetyczne swoja droga, wtedy to nie maseczki na do lekarza lub dermatologa.

sandrawaw
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: sandrawaw » 03 paź 2012, 14:38

A co niby lekarz ma poradzić na genetykę? Opanujcie się moje drogie, bo takie rady to każdy może prawić.

Awatar użytkownika
CzarnaWrona85
Laik
Laik

Post autor: CzarnaWrona85 » 03 paź 2012, 18:33

Według mnie najlepsze są babcine metody tak jak pisała jedna z moich poprzedniczek. To co stare i sprawdzone zawsze jest najlepsze :)

zuza21
Laik
Laik

Post autor: zuza21 » 10 paź 2012, 17:12

Strasznie się teraz zmartwiłam po przeczytaniu tego wszystkiego... Czyżbym łysiała?! Nie wiarygodne, ale wypadają mi włosy z cebulkami i mam smarowania i tabletki ale nic jak na razie nie pomaga.

Awatar użytkownika
Twojewlosy.pl
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: Twojewlosy.pl » 11 paź 2012, 10:55

Na tego typu problemy mogę ci polecić z własnego doświadczenia Wella SP Balance scalp energy serum - bardzo wydajny produkt z pipetą, oraz przede wszystkim stateczny, ponadto bardzo delikatny dla skóry głowy więc każdy może go stosować, kiedyś używałem ampułki Placen Formula HP jednak są mniej wygodne w stosowaniu, a efekty podobne więc zdecydowanie Wella

gosia21
Laik
Laik

Post autor: gosia21 » 15 paź 2012, 11:44

a ja proponuję najpierw pójście do lekarza, bo jeżeli jest to rzeczywiście łysienie to skóra głowy musi być chora i trzeba jak najszybciej z tym walczyć!

xenia
Amator
Amator

Post autor: xenia » 30 lis 2012, 11:11

Idź do lekarza nie do fryzjera! nie fryzjer nie ma pojęcia o hormonach.Lekarz może ci przepisać tabletki na zwiększenie lub zmniejszenie poziomu danego hormonu.

basia32
Laik
Laik

Post autor: basia32 » 01 gru 2012, 22:22

fryzjer może poradzić jakiś kosmetyk, ale nie wyleczy łysienia. Problem trzeba zbadać i brać leki, a nie kosmetyki

anita89
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: anita89 » 09 gru 2012, 20:04

Ostatnio zmieniony 13 mar 2017, 21:18 przez anita89, łącznie zmieniany 3 razy.

amellka
Laik
Laik

Post autor: amellka » 28 gru 2012, 10:34

Wszystko zależy od przyczyny wypadania. Niestety jeśli jest to tzw. łysienie androgenowe, czyli takie męskie, to będzie ciężko to wyleczyć. Wtedy zostaje lekarz i najprawdopodobniej wcieranie odpowiednich leków do końca życia.
Jeśli jednak wypadanie jest spowodowane np. niedoborami witamin (np. przy odchudzaniu) lub innymi chorobami (np. tarczyca, cukrzyca, anemia...) to już wszystko jest do opanowania :)

Awatar użytkownika
roksa20
Laik
Laik

Post autor: roksa20 » 29 gru 2012, 20:42

Łysienie u kobiet wygląda nieco inaczej, ale na rozchmurzenie w takiej sytuacji hurtownia bielizny
może pomóc :)

zacharczuk1
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: zacharczuk1 » 30 gru 2012, 08:25

U mnie w mieście fryzjerka zaleciła mojej koleżance wcieranie preparatu o nazwie Loxon 5%

tred102
Laik
Laik

Post autor: tred102 » 13 sty 2013, 10:43

Nie którzy myślą, że łysienie to tylko problem mężczyzn. Jednakże łysienie dotyka kobiety w niewiele mniejszym stopniu niż mężczyzn. Nie jest to jednak łysienie prowadzące do całkowitej utraty włosów, a zazwyczaj tylko do częściowego wyłysienia. Kobiety ponadto nigdy nie pozwolą sobie na pokazywanie łysiny i zazwyczaj, gdy kobieta ma tego typu problemy nosi peruki lub zagęszcza swoje włosy w inny sposób.

Przyczyn łysienia u kobiet jest wiele. W mniejszym stopniu u kobiet czynnikiem powodującym łysienie jest czynnik dziedziczenia i hormony. Jest tak ponieważ kobiety nie posiadają dużego poziomu testosteronu, który jest główną przyczyną łysienia genetycznego u mężczyzn. Nie można jednak całkowicie wykluczyć tego, że łysienie u kobiet nie jest spowodowane testosteronem, gdyż każda kobieta posiada ten hormon, jednak w zdecydowanie mniejszej ilości niż mężczyźni.

jutrawa
Laik
Laik

Post autor: jutrawa » 16 sty 2013, 18:50

Łysienie jest spowodowane, najczęściej naszym układem genetycznym i nieregularnym wytwarzaniu się hormonów w organizmie.

Benia
Laik
Laik

Post autor: Benia » 08 lut 2013, 00:38

Miałam problem z łysieniem na szczęście dermatolog pomógł. Polecam panią Miler z Poznania www.babyvital.pl/

Ola111
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: Ola111 » 09 lut 2013, 16:45

Raczej jest to związane z jakaś choroba.

raq102
Laik
Laik

Post autor: raq102 » 12 lut 2013, 22:11

Kolor i grubość włosów oraz ilość mieszków (cebulek) włosowych jest u każdego z nas inna
i zapisana w genach. Przeciętnie na głowie znajduje się ok. 100-120 tys. mieszków. Wszystkie mieszki włosowe posiadamy już w chwili narodzin. Ich ilość nie zwiększa się
w czasie naszego życia, może się tylko zmniejszać.

Widoczna część włosa zbudowana jest ze zrogowaciałych, martwych komórek, w których nie zachodzą już żadne procesy biologiczne. Włos nie jest ukrwiony ani unerwiony.
Wynika z tego, że nie można włosów odżywiać ani ożywiać. Włosy posiadają natomiast nadzwyczajną właściwość przyklejania do swojej powierzchni różnych drobin, np. wody, kurzu, bakterii a także cząsteczek zapachowych. Właściwość tą szeroko wykorzystuje
się w kosmetologii barwiąc włosy, nabłyszczając, pogrubiając czy zwiększając ich gęstość.
Jeżeli jednak będziemy nadużywać tą cechę, np. przez częste farbowanie, to po pewnym czasie włosy staną się matowe i łamliwe.

Żywe komórki są tylko w dolnej części mieszka włosa zwanej macieżą. Zachodzą w niej intensywne procesy życiowe, komórki dzielą się tu bardzo intensywnie wypychając stare komórki ku górze. Tak intensywnie rozmnażające się komórki są bardzo wrażliwe na nieprawidłowe odżywianie, wszelkiego typu zatrucia, choroby, szereg leków, palenie papierosów. Stąd jakość naszych włosów zależy w znacznym stopniu od stylu naszego życia.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków