Sposób na kruche i łamliwe paznokcie

Piszcie o czym chcecie
aerogola336a
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Sposób na kruche i łamliwe paznokcie

Postautor: aerogola336a » 17 lis 2016, 15:40

Ostatnio moje paznokcie stały się kruche i łamliwe. Zrezygnowałam już z malowania paznokci lakierem, używam także tylko bezacetonowych zmywaczy. Używałam też już kilku odżywek. Nic nie pomaga. Czy znacie jakieś metody na ich wzmocnienie? Kilka tygodni temu miałam zakładane żelowe paznokcie. Czy to może być przyczyna ich kruchości?

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Re: Sposób na kruche i łamliwe paznokcie

Postautor: Lisek_1 » 21 lis 2016, 13:50

Zmywacz acetonowy czy bezacetonowy tak naprawdę niewiele różni się jeżeli chodzi o wnikanie w płytkę paznokcia. Bezacetonowe powstały żeby nie niszczyć np. żelu.

Stosuj odżywki wzmacniające, lepiej się odżywiaj. O ile to nie jest jakaś choroba to zwykle są to niedobory w organizmie.

Jeśli musisz używać lakierów to lepiej przejdź na hybrydy. Mniej maltretowania płytki.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Beniamin@
Laik
Laik

Postautor: Beniamin@ » 22 lis 2016, 09:58

Podnajmę stanowisko do manicure .
Wynajmę stanowisko lub nawiążę współpracę z manicurzystką, stylistką paznokci.
Stanowisko do manicure w pełni wyposażone.
Salon mieści się w Centrum Chorzowa.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie, 881 324 121

kiniakinga
Amator
Amator

Postautor: kiniakinga » 20 lut 2017, 05:09

Na Twoim miejscu spróbowałabym zastosować jakąś sprawdzoną odżywkę do paznokci. Dobrą opinią cieszy się http://pl.sallyhansen.com/paznokcie/pielegnacja-paznokci/wzmocnienie-i-wzrost/diamond-strength-instant-nail-hardener. Spróbuj- może i Tobie pomoże ;)

enzo09
Laik
Laik

Postautor: enzo09 » 20 lut 2017, 08:14

Problem może tkwić w diecie, ja też wariowałam jak widziałam stan moich paznokci, malowałam, ale tylko dlatego, żeby ukryć to, jak bardzo się rozdwajają, kupiłam nawet szklany pilniczek, bo gdzieś przeczytałam, że pomaga w okiełznaniu problemu, kupowałam odżywki i inne cuda - nic nie pomogło, teraz zaczęłam sobie robić manicure hybrydowy, problem nie zniknął, ale stan moich paznokci bardzo się poprawił, wiem, że to nie rozwiązanie dla wszystkich, ale na Twoim miejscu skupiłabym się bardziej na witaminach i zmianie sposobu odżywiania. Tylko pamiętaj, że pierwsze efekty pewnie będą widoczne dopiero po minimum trzech miesiącach to wszystko wymaga czasu.
Mleczko do ciała czy balsam?

pieknaa
Laik
Laik

Postautor: pieknaa » 24 mar 2017, 12:52

Też mam kruche i łamliwe paznokcie. Mój problem rozwiązały hybrydowe lakiery do paznokci. Po pomalowaniu są znacznie twardsze, więc nie łamią się jeszcze zanim zdążą urosnąć, a niestety tak było do tej pory.

dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Postautor: dlugowlosa1 » 27 mar 2017, 11:01

ja ponieważ mam łamliwe paznokcie i nie mogę ich nigdy zapuścić, to zaczęłam chodzić do kosmetyczki gdzie utwardzają mi je w żelu.

Catherine_82
Amator
Amator

Postautor: Catherine_82 » 29 mar 2017, 08:04

Spróbuj jakiś odżywek do paznokci, i zmień dietę. Czasem łamliwe paznokcie są objawem niedoboru składników mineralnych w organizmie.

turyna
Amator
Amator

Postautor: turyna » 31 maja 2017, 21:42

Dieta też ważna ale od zewnątrz trzeba działać dobrą odżywką, ja mam z Sally Hansen odżywkę ,,ochrona akrylowa" i bez porównania. jakbyście nie wiedziały to wygląda tak http://pl.sallyhansen.com/paznokcie/pie ... ka-no-chip

Chitoge
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Postautor: Chitoge » 01 cze 2017, 12:25

Są specjalne odzywki do paznokci, więc sądzę, że wypadałoby zacząć je stosować.

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Postautor: beatrycze » 01 cze 2017, 13:02

Pewnie, że tak! Moim zdaniem Golden Rose ma dobre odżywki.

agawosia
Laik
Laik

Postautor: agawosia » 17 cze 2017, 17:09

Moim zdaniem podstawa, to odpowiednia dieta. W dalszej kolejności kosmetyki i zabiegi manicure. Podobno dobre efekty daje moczenie paznokci w oliwie i soku z cytryny. U mnie z kolei kiepsko jest ze stopami nie dość, że często wrasta mi paznokieć, to jeszcze pojawiają się modzele. Próbowałam już wszystkiego i rozważam zabieg https://podolodzy.pl/zabiegi-usuwanie-modzeli-i-zrogowacen-14.html. Znajoma poleciła mi tego podologa. Trochę się boję, ale chyba spróbuję.

ala123
Laik
Laik

Postautor: ala123 » 19 cze 2017, 09:44

Również mi się wydaje że w takim przypadku to nie odpowiednia dieta, za mało w niej witamin i minerałów.

AnnaDomańska
Amator
Amator

Postautor: AnnaDomańska » 19 cze 2017, 12:56

Moim rozwiązaniem stały się paznokcie żelowe :D no ale naturalnych taka uroda była zawsze, że się łamały, a chciałam jednak mieć dłuższe paznokcie i już kilka lat chodzę na żel :)

Wróć do „Na każdy temat”