Finanse i rachunkowość - dobry kierunek?

Piszcie o czym chcecie
ombrehair
Amator
Amator

Finanse i rachunkowość - dobry kierunek?

Post autor: ombrehair » 11 paź 2013, 10:17

Jaki kierunek studiów wybrałybyście, gdybyście miały jeszcze się dokształcać?
Ja przyznam, że choć nie lubię takich tematów, to przydałaby mi się wiedza z finansów i rachunkowości. Patrzyłam już co oferuje Uczelnia Heleny Chodkowskiej ( bo tę akurat mam blisko). Na goldenline mają swój profil: http://www.goldenline.pl/uczelnie/uczel ... odkowskiej
Co w ogóle sądzicie o tym, żeby pójść na studia np. po trzydziestce? Czy to jest przydatne, czy to raczej fanaberia?

ankaf
Mistrz
Mistrz

Re: Finanse i rachunkowość - dobry kierunek?

Post autor: ankaf » 13 paź 2013, 09:38

Sądzę iż wykształcenie jest zawsze przydatną rzeczą, która na marne nigdy nie pójdzie. Weź też pod uwagę, że taka zdobyta przez Ciebie wiedza daje sporo satysfakcji i radości, z tego że coś sama osiągnęłaś.
Co do finansów i rachunkowości, choć to kierunek trudny, to uważam że bardzo przyszłościowy. W końcu prócz banków itp. z finansami mamy do czynienia w każdym przedsiębiorstwie ;)

mapka
Mistrz
Mistrz

Post autor: mapka » 16 paź 2013, 10:45

Wszystko zależy chyba od tego co kogo interesuje. Iść na finanse i rachunkowość, nie będąc zupełnie zainteresowanym tym tematem nie wyjdzie raczej nikomu na dobre.

jagadeni
Laik
Laik

Post autor: jagadeni » 18 paź 2013, 12:32

Wydaje mi się, że dobry, ale wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i zainteresowań ;)

bohdana84
Laik
Laik

Post autor: bohdana84 » 19 paź 2013, 18:56

z tego co wiem, to po tym kierunku jest zatrudnienie, a nei wydaje sie być zbyt cieżki

Monikashley
Amator
Amator

Post autor: Monikashley » 21 paź 2013, 19:16

Na pewno finansowo opłacalny:)

masterk
Amator
Amator

Post autor: masterk » 13 paź 2016, 23:31

Moja znajoma kończyła ten kierunek. Obecnie dość dobrze daje sobie w życiu radę. Niedawno awansowała na wyższy stołek w firmie vivus i chwali sobie nową pracę. Więc moim zdaniem dla dynamicznych i inteligentnych osób w finansach zawsze będzie miejsce.

Oliwa
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: Oliwa » 21 paź 2016, 12:41

Może ty mi pomożesz skoro zamierzasz studiować finanse :) W artykule http://www.gg2010.pl/blog/2016/09/22/kr ... ty-i-wady/ podano wady i zalety kredytów konsolidacyjnych. Czy możesz potwierdzić lub zaprzeczyć tymże zaletom? Może jest tu jakiś kruczek?

lakierka
Amator
Amator

Post autor: lakierka » 28 mar 2018, 14:38

Uważam, że to dobry kierunek :) Moja siostra to studiuje na UTH w Warszawie :) wybrała specjalność doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe: https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/l ... ieczeniowe :) Od zawsze lubiła tą tematykę, z tego co wiem to już po licencjacie planuje uruchomić agencję ubezpieczeniową a to branża w której pracy raczej nie braknie :)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków