Urządzanie mieszkania - podajemy pomysły

Piszcie o czym chcecie
OneMorris2772
Laik
Laik

Urządzanie mieszkania - podajemy pomysły

Post autor: OneMorris2772 » 14 sty 2015, 23:37

Witam wszystkich :) Ostatnio wprowadziłam wiele zmian w swoim życiu i ponieważ od zawsze podobała mi się Warszawa postanowiłam zakupić sobie z niej mieszkanie. Nie mam niestety w sobie zmysłu artystycznego i aranżacja wnętrz w surowym mieszkaniu przynosi mi trochę kłopotów. Chciałabym abyście pomogli mi, podsyłając pomysły, jak wy macie urządzone mieszkania, co jest teraz modne albo co fajnego widzieliście w katalogach. Chciałabym mieć bardzo nowocześnie i gustownie urządzone mieszkanie, a boję się, że sama narobię samego chaosu.

Awatar użytkownika
tina
Laik
Laik

Re: Urządzanie mieszkania - podajemy pomysły

Post autor: tina » 17 sty 2015, 14:44

Ja mam "ściankę" zrobioną z podwieszonych od sufitu fotografii w jednakowych ramkach

celina
Laik
Laik

Post autor: celina » 18 sty 2015, 22:30

a próbowałaś znaleźć coś w poradnikach internetowych jakich wiele? zaproponowałabym Ci wynajęcie jakiegoś architekta czy też dekoratora wnętrz - w Warszawie sa bardzo popularni ale jest ich też wielu. Ceny niestety zniechęcają a wydaje mi się, że teraz masz duży wydatek więc moze warto trochę poszperać w internecie i znaleźć jakieś inspiracje? zawzze to trochę taniej;)

eliza104
Mistrz
Mistrz

Post autor: eliza104 » 19 sty 2015, 08:54

Może wejdź na portal Homebook, tam jest naprawdę dużo różnych pomysłów na mieszkanie - nowoczesne, kolonialne, w stylu glamour - jakie chcesz. Zawsze jak szukam inspiracji to tam wchodzę.

Eaurora1440
Laik
Laik

Post autor: Eaurora1440 » 19 sty 2015, 18:13

wydaje mi się że teraz są modne fototapety wybór jest bardzo duży i fajnie się prezentują. w meblach dużo zaokrągleń i najfajniejsza rzecz to stolik barowy w kuchni zawsze mi się taki marzył i jak dla mnie najważniejszy jest brak dywanów

karunfin
Mistrz
Mistrz

Post autor: karunfin » 20 sty 2015, 22:11

Fototapety to straszny kicz

megatrang87
Laik
Laik

Post autor: megatrang87 » 22 sty 2015, 18:22

Fototapety modne? Toż to cos na ścianie lata świetlne temu przestało być modne, na szczeście :) Ja mam ściany pomalowane na dwa różne kolory, do tego jedna ściana jest przeznaczona na fotografie, obrazki, inspirujące mnie teksty, sentencje itd. Taka artystyczna częśc mojego domu :P Jesli lubisz czytac ksiazki, to na Twoim miejscu nabyłabym fikuśne regały, to zawsze fajnie wygląda. :)

PiotrWyszałkowski
Laik
Laik

Post autor: PiotrWyszałkowski » 23 sty 2015, 11:46

A ja lubie fototapety, oczywiście wszytsko zależy od wzoru, ale taki Brooklyn Bridge bym mogła mieć w sypialnie :)

DamionEvil1438
Laik
Laik

Post autor: DamionEvil1438 » 23 sty 2015, 17:30

Nie ulega najmniejszej wątpliwosci, że teraz największym powodzeniem cieszy się minimalizm i prostota :) białe ściany, proste oświetlenie. Może być w połączeniu z jasnym drewnem na podłodze i meblami w podobnej kolorostyce, wtedy osiągniemy efekt "ciepłego" i przytulnego gniazdka. Bo nowoczesny nie musi oznaczać chłodnego i "metalowego". Mnie bardzo podoba się ta aranżacja. Czy o coś takiego Ci chodziło?
Obrazek

MrCzesemir2855
Laik
Laik

Post autor: MrCzesemir2855 » 25 sty 2015, 09:50

też szukałem pomysłu na fajne wnętrze mieszkania i przepatrzyłem chyba za dużo stron internetowych przez co później trudno było mi podjąć decyzję. ostatecznie poszedłem na wydział architektury jednej z uczelni i wywiesiłem ogłoszenie. za w sumie nie duże pieniądze dostałem fajny projekt który od razu mi się spodobał
Ostatnio zmieniony 17 mar 2016, 10:23 przez MrCzesemir2855, łącznie zmieniany 2 razy.

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 29 sty 2015, 22:04

Jeśli chodzi o oryginalne pomysły na urządzanie mieszkania, to moim zdaniem najlepszym ich źródłem jest homebook. Praktycznie codziennie przeglądam ich aranżacje. Większość z nich to projekty profesjonalistów, są też zdjęcia wnętrz amatorskich. Najbardziej podobają mi się realizacje nowoczesnej kuchni - sami zobaczcie. Żałuję, że przed zrobieniem swojej nie wiedziałam o istnieniu tej strony. Z pewnością urządziłabym ją inaczej.

Caroline
Laik
Laik

Post autor: Caroline » 10 lut 2015, 13:08

Radzę Ci poszukać inspiracji na stronach deweloperów. Często mają tam ciekawe wizualizacje mieszkań i w 90% przypadków są one urządzone bardzo nowocześnie. Sprawdź np. http://www.allcon.pl/mieszkania/apartamenty/. Nie bój się tez eksperymentować z kolorami - zestawienie przykładowo chłodnego grafitu z energetycznym pomarańczem lub zielenią wygląda bardzo dobrze.

dylan
Mistrz
Mistrz

Post autor: dylan » 15 lut 2016, 13:28

Ja zazwyczaj szukam inspiracji w Internecie. Jest mnóstwo stron z poradami jak coś urządzić.

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 15 lut 2016, 14:12

Ja tak samo. Najbardziej lubię stronę homebook.pl.

Awatar użytkownika
eleonora
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: eleonora » 16 lut 2016, 08:05

W sieci jest wiele blogów. Możesz sobie również kupić gazety w poszukiwaniiu inspiracji. Sama uwielbiam dekorować swoje mieszkanie ale często zaglądam sobie na takie strony aby znaleźć jakieś nowe pomysły na urządzenie sobie mieszkanka.
Możesz również przejrzeć sobie nowe kolekcje w sklepie Dekoria:
http://www.dekoria.pl/

Jest to sklep z wyposazeniem wnętrz. Mają tam wiele nowych kolekcji, można tam natrafić na prawdziwe perełki. ostatnio kupowałam tam sobie nowe zasłony do salonu. Zdecydowałam sie na te:
Obrazek
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 16 lut 2016, 09:40

Urządzanie mieszkania to wbrew pozorom nie jest łatwe zadanie. Trzeba pamiętać, żeby w pierwszej kolejności myśleć o jego funkcjonalności, szczególnie jeśli urządzamy pokój dla dziecka. Musi mieć ono miejsce do zabawy, przestrzeń, a meble nie mogą mieć ostrych kantów. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Względy estetyczne, tak naprawdę powinny się znaleźć na drugim miejscu. Właśnie tym kierowałam się kiedy wybierałam komodę z przewijakiem na atbmeble.pl oraz najbardziej funkcjonalne meble dziecięce. Chodziło przede wszystkim oto, aby meble posłużyły dziecku także w późniejszych latach, żeby co kilka lat nie trzeba było kupować nowego kompletu.

eliza104
Mistrz
Mistrz

Post autor: eliza104 » 16 lut 2016, 11:19

Takie rozwiązania jak ta komoda są bardzo dobre. Pozwalają na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni.

dnowaczek878
Amator
Amator

Post autor: dnowaczek878 » 24 lut 2016, 12:34

Witaj, urządzanie nowoczesnego mieszkania wcale nie jest takie łatwe jak się wydaje. Musisz sobie rozplanować każde pomieszczenie. Zerknij sobie na http://visby.pl/news-inf/54/nowoczesne-sypialnie.html. Znajdziesz tam kilka pomysłów. Jak na mieszkanie w Warszawie to coś takiego na sypialnie by pewnie pasowało:

Obrazek

Awatar użytkownika
Franciszka
Mistrz
Mistrz
Kontaktowanie:

Post autor: Franciszka » 24 lut 2016, 12:43

Poszukaj inspiracji w http://visby.pl/

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 24 lut 2016, 13:42

Najwięcej inspiracji znajdziesz na stronie homebook.pl. Mozesz też szukać po prostu w google grafika.

eltaxx
Amator
Amator

Post autor: eltaxx » 11 mar 2016, 09:22

Czasami nowe mieszkania deweloperskie warto zostawić do urządzenia profesjonaliście, by go nie zagracić i urządzić z niesmakiem.
Tutaj macie takie namiary we Warszawie- http://www.domdevelopment.com.pl/pl/wyk ... mieszkania warto sobie przejrzeć ich ofertę jeśli planujecie inwestować w takie deweloperskie mieszkania.

Awatar użytkownika
Franciszka
Mistrz
Mistrz
Kontaktowanie:

Post autor: Franciszka » 29 kwie 2016, 10:07

Pooglądajcie sobie meble w sklepie Onemarket :)

EwaGorlicka
Amator
Amator

Post autor: EwaGorlicka » 08 lis 2016, 19:09

Dla mnie niezwykle ważne było, żeby przygotować się do tego jak oświetlić dom, bo wieczorami największe wrażenie daje właśnie ciekawe światło. Chyba z rok myślałam nad odpowiednimi lampami i żarówkami :P

Kaska65
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: Kaska65 » 14 sty 2017, 10:16

Jak mamy całe wnętrze do wyposażenia to warto pomyśleć tutaj o aranżacji fachowej. Warto zerknąć na propozycje w tym celu firmy http://www.kli.com.pl/ , która zajmuje się aranżacją takich wnętrz, także biurowych, firmowych itp. Widziałam wiele ich realizacji i wszystkie są bardzo fajne.

eni
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: eni » 16 sty 2017, 10:23

Wiele ciekawych inspiracji znajdziesz na Stylowo Mieszkam
Jest to sklep z wyjątkowymi meblami stalowymi, na którego stronie znajdziesz także wiele informacji odnoście urządzania mieszkania.
Na przykład: Jakie są trendy w urządzaniu mieszkania, Jak urządzić małe mieszkanie, Jak sprawić, aby mieszkanie było bardziej przytulne.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków