przepis na obiad

Piszcie o czym chcecie
ONEGUY83
Laik
Laik

przepis na obiad

Post autor: ONEGUY83 » 09 lut 2015, 14:42

roladki warzywne

Składniki

2 bakłażany, najlepiej długie i cienkie
3 cukinie, najlepiej o tej samej długości co bakłażany
6 łyżek oliwy
sól
pieprz
3 czerwone papryki
10 dag suszonych pomidorów w oliwie
10 dag ricotty
2 łyżeczki pesto (może być ze słoika)
5 dag orzeszków pinii
garść liści bazylii

Etapy przygotowania

Umyte bakłażany i cukinie tniemy wzdłuż na 6 plasterków. Smarujemy je obficie oliwą, przyprawiamy solą i świeżo mielonym pieprzem. Smażymy na patelni grillowej, aż staną się lekko rumiane, następnie odwracamy i smażymy z drugiej strony. Zdejmujemy z patelni, pozo-stawiamy do ostygnięcia. Paprykę tniemy na cztery części, usuwamy nasiona. Umieszczamy na ruszcie skórą do góry i grillujemy w piekarniku, aż skóra sczernieje. Przekładamy do miski i przykrywamy folią, gdy ostygną, obieramy ze skóry. Suszone pomidory osączamy z zalewy. Ricottę mieszamy z pesto i z odrobiną przypraw. Plaster bakłażana kładziemy na desce i rozsmarowujemy niewielką ilość ricotty. Przykrywamy plasterkiem cukinii i smarujemy nieco większą ilością ricotty. Przykrywamy plastrem papryki, wkładamy suszone pomidory i zwijamy, zabezpieczając patyczkiem, jeśli to konieczne. Powtarzamy czynności do wyczerpania składników. Powinno wyjść 12 roladek. Piniole prażymy na suchej patelni. Roladki układamy pionowo na talerzu, skrapiamy oliwą, posypujemy piniolami i listkami bazylii. Podajemy w temperaturze pokojowej.

zbychun22
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Re: przepis na obiad

Post autor: zbychun22 » 17 lut 2015, 14:59

Dzięki za przepis, ja mogę podrzucić od siebie ten przepis, bardzo pyszne kotlety:

Kotlety po kaszubsku - SKŁADNIKI:
1 pierś z kurczaka
1 jajko
5 łyżek bułki tartej
szczypta soli,pieprzu,czosnku granulowanego
100 g pieczarek
10 plastrów sera żółtego
Kotlety po kaszubsku - PRZYGOTOWANIE:
Oczyszczamy pierś z kurczaka , kroimy na kotlety ,tłuczemy , doprawiamy przyprawami i odstawiamy żeby mięso przeszło.Po godzinie kotlety moczymy w jajku i bułce tartej i smażymy na oliwie na rozgrzanej patelni.Pod koniec smażenia drugiej strony kotleta , kładziemy wcześniej podsmażone pieczarki i kładziemy pokrojony żółty ser.Przykrywamy przykrywką żeby ser się rozpuścił na kotlecie.
Teraz są do kupienia mieszkania na ślasku, oraz lokale do wynajęcia, na nowym osiedlu.

prankery
Laik
Laik

Post autor: prankery » 17 lut 2015, 22:46

hmm muszę spróbować zrobić ten kotlet po kaszubsku :)

ExtraNina1047
Laik
Laik

Post autor: ExtraNina1047 » 19 lut 2015, 19:54

Spaghetti z tuńczykiem

- 1 puszka tuńczyka w oleju,
- 3 łyżki koncentratu pomidorowego,
- 2 ząbki czosnku,
- 15 dag żółtego sera,
- paczka makaronu spaghetti,
- 1 łyżeczka słodkiej papryki w proszku,
- sól, pieprz.
Przygotowanie:
Tuńczyka odcedzić z oleju, wymieszać z 3 łyżkami koncentratu pomidorowego. Dusić na wolnym ogniu 5-10 minut. Dodać czosnek przeciśnięty przez praskę, szczyptę soli, pieprzu i łyżeczkę słodkiej papryki w proszku. Zostawić na ogniu przez ok. 5 minut. Żółty ser utrzeć na grubej tarce. Wsypać do gorącego sosu i wymieszać. Ser powinien się rozpuścić. Odstawić z ognia. W dużym garnku zagotować ok. 4 litrów wody. Wsypać 1,5 łyżki soli i wlać łyżeczkę oliwy. Do wrzątku wrzucić makaron spaghetti. Gotować, aż zmięknie, odcedzić na sicie. Położyć na talerzach, polać gorącym sosem, posypać żółtym serem.
Czas przygotowania 25 minut

ExtraNina1047
Laik
Laik

Post autor: ExtraNina1047 » 19 lut 2015, 19:57

Kokardki z boczkiem

- 20 dag makaronu świderki lub kokardki,
- 1 opakowanie mrożonki - warzywa do makaronu,
- 20 dag wędzonego boczku (wybierz jak najchudszy),
- 2-3 łyżki oleju,
- sól,
- świeżo mielony pieprz,
- szczypta mielonej ostrej papryki,
- 5 dag parmezanu
Przygotowanie:
1. Makaron wsyp na posolony wrzątek, gotuj około 8 minut. Gdy będzie już gotowy, odcedź, starannie wymieszaj z 1 łyżką oleju. Aby nie wystygł, wstaw go do ciepłego piekarnika. 2. Boczek wędzony pokrój w kostkę i usmaż na łyżce oleju. Do podsmażonego boczku dodaj Warzywa do makaronu (bez rozmrażania), wlej 150 ml wody i duś przez 12-14 minut, do uzyskania ulubionej miękkości warzyw. Pod koniec duszenia dopraw solą i pieprzem, mieloną papryką, delikatnie wymieszaj. 3. Gorący makaron wymieszaj z warzywami. Przełóż do głębokiego talerza i posyp parmezanem startym na tarce o drobnych oczkach.

DrTenisha1320
Laik
Laik

Post autor: DrTenisha1320 » 24 lut 2015, 00:01

Przepis na Gołąbki warzywne
czas: 1 godzina
liczba porcji: ok. 30 szt.
Składniki
cała kapusta
900 g mrożonego szpinaku
3 marchewki
pół selera
ząbek czosnku
sól, pieprz
sos:
35 g koncentratu pomidorowego
4-5 łyżek wody
1 łyżeczka bazylii
sól, pieprz
Przepis na gołąbki
KROK 1
Wycinam twardy fragment kapusty i podgotowują ją aby liście były bardziej elastyczne. Odcinam twarde elementy.
Przepis na gołąbki
KROK 2
Warzywa gotuję w słonej wodzie do miękkości, ale nie wylewam wywaru. Marchewkę i selera kroję w kostkę.
Przepis na gołąbki
KROK 3
Na patelni podgrzewam rozmrożony szpinak. Dodaję czosnek jak już jest rozmrożony, doprawiam sola i pieprzem. Dodaję marchewkę i seler.
Przepis na gołąbki
KROK 4
Na liściu kapusty kładę łyżkę farszu. Boki zawijam do środka i roluję, to ważne bo nie może się rozpaść.
Przepis na gołąbki
KROK 5
Wkładam do garnka z wodą po wywarze, na dno wkładam liście kapusty by właściwe gołąbki się nie przypaliły. Gotuję do miękkości. Przygotowuję sos: wodę i koncentrat podgrzewam do zagotowania, doprawiam sola, pieprzem i bazylią, podgrzewam a potem polewam gorące gołąbki. Smacznego.

mapka
Mistrz
Mistrz

Post autor: mapka » 24 lut 2015, 18:45

Ale mam ochotę na gołąbki! Chyba muszę sobie takie zrobić :)

dylan
Mistrz
Mistrz

Post autor: dylan » 03 mar 2015, 12:50

Też się skuszę na któryś przepis :)

Gordon2315
Laik
Laik

Post autor: Gordon2315 » 09 kwie 2015, 22:24

Zapiekanka makaronowa

produkty:
makaron kolanka 500 gram
małe pieczarki 500 gram
parówki drobiowe 200 gram
kiełbasa gulasz angielski 300 gram
cebula 2 sztuki
mieszanka meksykańska 1 słoik
serek topiony zielony pieprz 2 sztuki
jajka 4 sztuki
mleko 100 mililitrów
posiekana natka pietruszki 2 łyżki
przyprawy:
sól do smaku 1 łyżeczka
kucharek smak lata 1 łyżka
kucharek smak wiosny 1 łyżka
czosnek granulowany 1 łyżeczka
pieprz kolorowy 1/4 łyżeczki
papryka słodka 1/4 łyżeczki
olej 2 łyżki
ketchup 5 łyżek

KROK 1:
Makaron ugotować wg przepisu, odcedzić. Pieczarki oczyścić i podsmażyć na oliwie. Cebule obrać, umyć, pokroić w piórka i podsmażyć z pieczarkami. Dodać pokrojone parówki i gulasz angielski i jeszcze chwilę podsmażać. Mieszankę meksykańską odcedzić. Do miski wrzucić makaron, dodać podsmażone składniki, pozostałe przyprawy i delikatnie wymieszać.

KROK 2:
Serki topione zmiksować z jajkami i mlekiem i wlać do makaronu i ponownie wymieszać. Wszystko wyłożyć na blachę lub do formy do zapiekania. Wstawić do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i zapiekać 25-30 minut. Polać ketchupem.

freced
Laik
Laik

Post autor: freced » 10 kwie 2015, 07:23

Mniam!

Razerski
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Razerski » 15 lis 2015, 20:01

Tu macie super przepis na pierogi. Pierogi lubo chyba każdy, nie? Można dać je dzieciakom, dorosłym, w zasadzie nadają się na każdą uroczystość.

kicia15
Laik
Laik

Post autor: kicia15 » 18 lis 2015, 14:48

Witam wszystkich ja osobiście polecam szybki do zrobienia obiad czyli makaron ze szpinakiem smażymy z czosnkiem tak aby woda odparowała dodaje do niego dużo ziół np oregano, bazylię i zioła prowansalskie no i pieprz. Później w małym kubku śmietany 12% mieszam trzy łyżki mąki dodaję to do szpinaku i na koniec jeszcze dodaję serek topiony śmietankowy mieszam do momentu aż mi się stopi. Tak przygotowany makaron zazwyczaj łącze z makaronem penne. Można do niego również dodać kurczaka wcześniej usmażonego z przyprawami. Pyszności.

willaviki25
Laik
Laik

Post autor: willaviki25 » 18 lis 2015, 19:38

kotlety jaglano- gryczane z papryką.

Składniki

kasza jaglana 1/2 szkl.
kasza gryczana ok. 5 dag
papryka czerwona 1 mała
cebula 1 średnia u mnie czerwona
jajko 1
sól, pieprz, bazylia, tymianek, papryka słodka, papryka chili

Przygotowanie

Kaszę jaglaną przepłukać na sitku gorąca wodą (aby pozbyć się goryczki) i ugotować w osolonej wodzie (ok. 1 szkl.) do miękkości. W tym samym czasie ugotowac kaszę gryczaną (ja juz miałam gotową z poprzedniego dnia). Cebulę i paprykę pokroić w dosyć drobną kostkę, przesmażyć chwilę na oleju. Do kaszy jaglanej dodać gryczaną, paprykę i cebulę, jajko i przyprawy. Wszystko dokładnie wymieszać. Aby ułatwić sobie formowanie kotlecików ręce można delikatnie nawilżać wodą. Kotlety smażyć po kilka minut na średnim ogniu, z każdej strony. Smacznego :-)

gabi28
Laik
Laik

Post autor: gabi28 » 20 lis 2015, 13:42

Witam serdecznie. Widzę że koleżanka z powyższego postu również serwuje szpinak więc i ja podpowiem co można zrobić ze szpinakiem . Dlatego pytanie czy próbowałyście kiedyś naleśniki na słono ze szpinakiem?! Pycha!!! Smażycie normalnie naleśniki tylko do ciasta dodajcie odrobinę ziół. Następnie usmażcie szpinak dodajcie do niego czosnek ( ja dodaje dość dużo ale jak kto lubi) potem również dodaję do szpinaku oregano i bazylię oraz pieprz nie sólcie szpinaku ponieważ traci swój smak. Na koniec gdy ściągniecie z kuchenki dodajcie ser feta i posmaruj naleśniki. Ja je potem jeszcze zapiekam z serem żółtym w piekarniku.

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 22 gru 2015, 12:15

Ja dzisiaj będę gotować gulasz bo rodzina już mi tak dziurę w brzuchu wierci żebym zrobiła że w końcu muszę bo mi spokoju nie dadzą. Znalazłam bardzo fajny przepis odnośnie gulaszu wieprzowego na cooklet.pl Polecam Wam gorąco bo jest naprawdę pyszny i wszyscy się będą zajadać.

karunfin
Mistrz
Mistrz

Post autor: karunfin » 28 gru 2015, 17:53

Dawno nie jadłem gulaszu. Myślę, że sobie zrobię:)

kalma
Stylista
Stylista

Post autor: kalma » 21 lut 2016, 22:51

Tu masz bardzo prosty ale fajny przepis na podudzia z kurczaka z warzywami: http://programistawkuchni.pl/przepisy/d ... warzywami/ nie trzeba być wielkim kucharzem żeby je przyrządzić, a obiadek bardzo smaczny.

eni
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: eni » 22 mar 2016, 16:38

Polecam prosty, szybki i tani przepis na pyszne krokiety z pasztetem.
http://odzyskajdzien.pl/2517-smaczne-kr ... -pasztetem
Z podanych składników wychodzi 10 krokietów.

kalma
Stylista
Stylista

Post autor: kalma » 19 maja 2016, 13:11

A jakby ktoś szukał przepisu na szybki obiad to wrzucam jeszcze sprawdzone spaghetti carbonara http://www.kaminiarz.pl/pl/przepisy/9-p ... wy-przepis obok pizzy chyba moje ulubione danie włoskiej kuchni.

wiola438
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: wiola438 » 30 lip 2016, 10:39

A co powiedzie na kurczaka z jabłkami? Tutaj https://www.przepisy.pl/przepis/kurczak-z-jablkami-2 jeden z łatwiejszych przepisów na tę potrawę. Fajny sosik z jabłek się robi, coś w stylu chutney. Osobiście bardzo lubię połączenie mięsa i owoców. A akurat drób wyjątkowo dobrze się z nimi komponuje.

Hatice
Amator
Amator

Post autor: Hatice » 01 lip 2017, 18:35

Chyba najbardziej nieśmiertelnym daniem obiadowym jest kurczak we wszelkiej postaci. Na necie jest cała masa przepisów, ale zobacz jak przyrządzić kurczaka, aby był dietetyczny, lekkostrawny, delikatny, niskokaloryczny, a przy tym smaczny, soczysty i pożywny. To jest cała sztuka.

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 03 lip 2017, 10:59

ja dzisiaj nie mam jakoś polotu na wysublimowane potrawy więc dzisiaj zrobię tylko zupę jarzynową.

jogas2
Laik
Laik

Post autor: jogas2 » 03 lip 2017, 11:44

Lepiej sprawdź catering Kraków od SCC to odechce CI się gotować w domu :)

ankaf
Mistrz
Mistrz

Post autor: ankaf » 03 lip 2017, 12:09

Ja ostatnio odkryłam fajny przepis na naleśniki gryczane, tym, którzy jeszcze nie wiedza jest fajna aplikacja na tablety i telefony, nazywa się Fooder, tam są super przepisy i można tworzyć własne!

klamra
Amator
Amator

Post autor: klamra » 22 sie 2017, 19:37

Dzisiaj w dobie blogów kulinarnych, do których każdy z nas ma nieodpłatny dostęp, możemy wybierać spośród tysięcy różnych przepisów. Tak naprawdę pozostaje tylko pytanie, czy mamy wszystkie niezbędne składniki, czy też musimy się po nie udać na zakupy. Pieczony szczupak dla przykładu jest tak wykwintnym daniem, że polecam spróbować je każdemu. Zbyt często ograniczamy się do mintaja, pangi, czy karpi, a przecież polskie wody skrywają takie przysmaki.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków