W jaki sposób konserwujecie skórzane wnętrze samochodu?

Piszcie o czym chcecie
magdatv2216
Laik
Laik

W jaki sposób konserwujecie skórzane wnętrze samochodu?

Post autor: magdatv2216 » 02 kwie 2015, 16:36

Witam wszystkich :) Macie może skórzane wnętrza samochodów? Głównie mi chodzi o obicia foteli i kanapy z tyłu. Zakupiłam bowiem auto włąśnie z takim wnętrzem i nie wiem jak powinna wyglądać prawidłowa konserwacja skóry w samochodzie. Nie chcę na ślepo kupować specyfików do czyszczenia, bez zapoznania się z opiniami o nich, które pewnie znacie z autopsji. Będę wdzięczna jeśli podzielicie się ze mną wiedzą na temat dbałości o skórzane auto.

michalinaz8
Laik
Laik

Re: W jaki sposób konserwujecie skórzane wnętrze samochodu?

Post autor: michalinaz8 » 03 kwie 2015, 12:01

Tapicerka skórzana potrzebuje nie tylko regularnego czyszczenia, ale przede wszystkim konserwacji. Jeżeli nie będziesz tego robić regularnie skóra zacznie pękać. Ciemną skórę czyścimy i konserwujemy raz na 3 miesiące, jasną częściej, bo co 2 miesiące. Jeżeli często jeździsz autem i nosisz np. jeansy zalecam czyścić i konserwować nawet co miesiąc. Musisz zwrócić uwagę na ochronę przed zafarbowaniem. Fajnie jest kiedy skóra jest matowa, więc specyfiki jakich będziesz używać powinny mieć efekt matujący. Do samego czyszczenia nie wolno używać mydła - zostawia plamy! Zawsze używaj linii kosmetyków do pielęgnacji właśnie tapicerek skórzanych. Ja swego czasu używałam do konserwacji linię do skórzanych tapicerek firmy ColourLock bardzo dobrze się sprawdzała.
Najlepsze kursy dla sanitariuszy znajdziesz na http://korablog.pl/sanitariusz-szpitalny.html

magdyska
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: magdyska » 04 kwie 2015, 19:21

poszukać w sklepie motoryzacyjnym albo na allegro impregnatu do skóry. Możesz też użyć plaka, handlarze auto go używają.

Janna80
Laik
Laik

Post autor: Janna80 » 05 kwie 2015, 23:18

michalinaz8 pisze:Tapicerka skórzana potrzebuje nie tylko regularnego czyszczenia, ale przede wszystkim konserwacji. Jeżeli nie będziesz tego robić regularnie skóra zacznie pękać. Ciemną skórę czyścimy i konserwujemy raz na 3 miesiące, jasną częściej, bo co 2 miesiące. Jeżeli często jeździsz autem i nosisz np. jeansy zalecam czyścić i konserwować nawet co miesiąc. Musisz zwrócić uwagę na ochronę przed zafarbowaniem. Fajnie jest kiedy skóra jest matowa, więc specyfiki jakich będziesz używać powinny mieć efekt matujący. Do samego czyszczenia nie wolno używać mydła - zostawia plamy! Zawsze używaj linii kosmetyków do pielęgnacji właśnie tapicerek skórzanych. Ja swego czasu używałam do konserwacji linię do skórzanych tapicerek firmy ColourLock bardzo dobrze się sprawdzała.

Myślę, że koleżanka wyżej wszystko krótko, zwięźle, jasno i na temat Ci objaśniła, więc nie powinnaś mieć z niczym problemów :P Jeśli natomiast chodzi o środki, które powinnaś zastosować do tego celu, myślę, że powinnaś udać się do sklepu motoryzacyjnego ;) To będzie najlepsza opcja, ponieważ tam pracują zazwyczaj fachowcy, którzy znają się na rzeczy i którzy na pewno polecą Ci coś sprawdzonego ;)

BOZENA81
Laik
Laik

Post autor: BOZENA81 » 07 kwie 2015, 10:34

magdatv2216 pisze:Witam wszystkich :) Macie może skórzane wnętrza samochodów? Głównie mi chodzi o obicia foteli i kanapy z tyłu. Zakupiłam bowiem auto włąśnie z takim wnętrzem i nie wiem jak powinna wyglądać prawidłowa konserwacja skóry w samochodzie. Nie chcę na ślepo kupować specyfików do czyszczenia, bez zapoznania się z opiniami o nich, które pewnie znacie z autopsji. Będę wdzięczna jeśli podzielicie się ze mną wiedzą na temat dbałości o skórzane auto.
Najważniejsze jest czyszczenie skóry odpowiednimi płynami i przede wszystkim konserwacja, a więc woskowanie:) Skóra musi być elastyczna, ponieważ inaczej zacznie niestety pękać;/ Ciemna skóra jest troszkę łatwiejsza w pielęgnacji, bo nie widać na niej plam i przebarwień:) Jeżeli chcemy mieć perfekcyjne wnętrze raz na jakiś czas można oddać auto do spa choćby tutaj http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/pielegnacja-skor/ i tam zrobią wszystko profesjonalnie i na dłużej:)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2015, 12:12 przez BOZENA81, łącznie zmieniany 1 raz.

Neil1751
Laik
Laik

Post autor: Neil1751 » 08 kwie 2015, 21:26

Ja tez zawsze marzyłam o aucie właśnie ze skórzaną tapicerką, bo jak jest zadbana to prezentuje się pięknie. Ale faktycznie trzeba o nią dbać. Też słyszałam o specjalnych płynach i obowiązkowej konserwacji. Jeśli będziesz przestrzegać wyżej wspomnianych zasad na pewno będzie dobrze wyglądać i posłuży jeszcze wiele lat. Aż miło jest wsiąść do takiego samochodu.

MRABDIASZ1917
Laik
Laik

Post autor: MRABDIASZ1917 » 09 kwie 2015, 09:44

Hej, taka tapicerka wymaga na pewno więcej dbałości niż zwykła welurowa, którą możesz tylko odkurzyć. Na pewno ważna jest sama pielęgnacja jak i konserwacja. Do czyszczenia najlepiej użyj wody z mydłem. Możesz też się udać do typowego sklepu z akcesoriami samochodowymi. Tam sprzedawca doradzi czym najlepiej czyścić i konserwować.

asia3939
Stylista
Stylista

Post autor: asia3939 » 31 lip 2018, 20:03

Najlepiej tym zajmą się fachowcy. Najlepiej udać się na fachowe pranie skórzanej tapicerki samochodowej warszawa w Autoclenice. Oferowane tutaj pranie skórzanej tapicerki samochodowej na prawdę świetnie im wychodzi, samochód w środku wygląda jak nowy. Dlatego warto wybrać się na czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej właśnie tutaj.

Betty.Bob
Amator
Amator

Post autor: Betty.Bob » 20 sie 2018, 16:45

Uwielbiam samochody, które posiadają tapicerkę skórzaną :) To dodaje im szyku i elegancji. Ale oczywiście trzeba o nią dobrze dbać, żeby za bardzo się nie zniszczyła w trakcie użytkowania. Tutaj - https://multirenowacja.pl/category/zast ... zyszczenie znajdziecie profesjonalne artykuły do czyszczenia tapicerki oraz jej pielęgnacji. Dzięki temu samochód przez lata będzie się świetnie prezentował.

ZosiaJan
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: ZosiaJan » 28 sie 2018, 22:18

Ja wnętrze mojego samochodu konserwuje zgodnie z zaleceniami producenta skóry :) Mam dokładnie tą skórę naturalną- http://kravczyk.com/skory/samochodowe/skora-nappa/ i po prostu napisałam do nich maila z prośbą o poradę. Szybko mi odpisali i dokładnie wiem jak dbać o skórę we wnętrzu mojego samochodu! Póki co sprawdza się naprawdę genialnie. Jest bardzo wytrzymała no i przede wszystkim wygodna :mrgreen:

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków